Kürtlere kin ve nefret duyanlara soruyorum. Türk veya Kürt olmayı siz mi seçtiniz? Bu tanrının kararı değil miydi?

Eğer suçlayacaksanız bunun için Tanrıyı suçlamanız gerekmez mi? Eğer Kürtler potansiyel teröristse Tanrı sizi Kürt olarak yaratma kararınıda verebilirdi? Ama vermedi? Bunun içi Tanrıya minnet borçlu olmanız gerekmez mi? Türk'üde Kürt'üde yaratan aynı Tanrı değil mi? Tanrıyı suçlamak derken (haşa) empati yapmak için söyledim. Yoksa Tanrıyı suçlamak ne haddime?

0|1
6|15

En İyi Kız Görüşü

• ben nefret etmiyorum. babam ülkücüdür kürtlerden haz etmez terörü desteklemeseler bile onların kanında var bu diyip dururdu kürt arkadaşlarım oldu hepsi bozuk çıktı başka iyi filan diodum sonradan çok saçmalıklarını gördüm ondan sonra kürtlere ben de gıcık kapmaya başlamıştım staj yaptığım kurumda hoca kürttü. ama aşırı zeki bir insandı ve çok birikimliydi ondna sonra bakış açım değişti. bir de o aralar müslümandım çelişkelere düşüp sıkı bir araştırmayla deist oldum. şimdilerde ben de diorum bunu. ben de kürt olabilirdim başkası da kimse seçemez hayatını yaşamını önemli oaln bu kargaşada mantıklı ve akılcı davranmak insan ya iyidir ya kötü.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Irkını inkar ettiğinizde bu ülkede dost ben kürdüm dediğinizde ya terör ya da vatan haini oluyorsunuz. Oysa hep şu soruyu onlara demek istiyorum bu ülkenin yerli ve milli ilk ırkı Kürtlerdir. Çanakkaleden önce Osmanlıda federasyon bir hükümetti. Hatta Anadolu Selçuklu ddevleti ile Mervani (Kürt) devleti ortak olarak Bizansla savaşıp ilk birlik ve ilk başarı buradan alınıp buradan başlıyor herşey. Ortaklık. Neden Çanakkale ve diğer cepheler dahil savaş bitince binlerce kürd cephede yine şehid olmuş neden düşmanın dili ülkede zorunlu dostun dili birden yasak oluyor?
    Tabiki bunu elbette çözümü yakın zamanda kürdistanın 4 parçasini kuracağız kürtler Allahın en sevdiği kulları. Kürtler kadar İslami seçen savunan ırk yoktur. Ayrıca bu günler bitecek az sabır başarı zorluklarla gelir. Zorluk olmadan bu günlerden nasıl geçiş olur?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Tanrı ne ya Allah mı demek istedin? Kürt doğdular diye zalim olmak zorun da değillerdi herkes seçimlerini kendisi yapıyor, pkk olmayı seçenlerle hiç alaka bike kurmayan kürtler var. Herkes kendi seçim ve davranışlarından sorumlu

0|0
    0|0
  • Kürt türk ayrımı yapmak yerine, vatana ihanet edenle, milletini savunan insanları ayırsak çok daha mantıklı olur da işte ne yazık ki insanlar kürt terörist tir tabusunu yıkamıyor bir türlü kafalarından, ve evet kimse türk kürt çerkez Arnavut vb. Olmayı seçmedi sonuçta, kimse de bunun için birini yargılayamaz...

0|0
    0|0
  • Sadece kurtlerin mi terörist olduğunu saniyorsunuz hala? Ben buna gülerim her yerin iyisi kötüsü var unutmayınız diyorum 😊

0|0
    0|0
  • Kimsenin kürtlerden nefret ettiğini sanmıyorum nefret edilen şey pkk ve terörizmi destekleyen kesim

0|0
    0|0
  • Çok saçma bir soru. Ben sadece hainleri sevmiyorum kürtlerle alıp veremediğim bişeyim yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Tanrıya inanmıyorum. Kürtlere ve araplara sinir oluyorum.

0|1
    0|0
  • olum zorla milleti kendinizden nefret ettiriyorsunuz haberiniz bile yok.

0|0
    0|0
  • Ülkücüyüm Kürt'leri severim. En yakın arkadaşlarımdan biride Kürt'tür.

0|0
    0|0
  • Kürtlere garezim yok pkklılara var benim açık ve net

0|0
    0|0
  • tanrısal ahlaktan tavır almıyorum, sadece genetik şans bile yeter durumu açıklamaya. onun çocuğu olacağına öbürünün sperminin bir sonucu olarak var olabilirdin. Afgan dağında peştun da olabilirdin, nijerya da kıçı açık kabile üyesi de. Irkçılık düşük zekanın bir sonucudur.

0|0
    0|0
  • Yanlis dusunuyorsun

0|0
    0|0
  • bu soruyu sormadın sayıyorum... ama cvp istersen kardeş dediğimiz güruh kardeşiz diyor oy zamanı hdp ye oy gidiyor.. kusura bakmayın en çok kürtler destek veriyor.. böyle olunca da tabii ki tepki alırsınz. kusura bakmayı verin bizahmet

0|1
    0|0
  • İt ürür kervan yurur o bu şu ne konusursa konussun

0|0
    0|0
  • Lan olm Allahla ne alakasi var simdi kafan mi guzel? İrkcilik her anlamda kotudur de, sen sacmalamissin. Pkk sayesinde tum kurtler ayni diye dusunuluyor bu buyuk bir yanlislik z

0|0
    0|0
  • Burda ırk ayrımı yapamayız bende kürt olarak doğabilirdim

0|0
    0|0
  • aynen öyle

0|0
    0|0
  • Benim baba tarafıda kürt ama pkk dan nefret eder. 5 vakit namaz kılan insanlar.

0|0
    0|0
  • ya şahıs tanrıya inanmıyorsa?

0|0
    0|0
  • yeter artık her bir haltı yeyin sonra duygu sömürüsü
    masum halk nefret ettiren sizsiniz o hendekler kazılıp bombalar döşenirken halk nerdeydi sizin yüzünüzden ırkçı olduk

0|0
    0|0
    • son olaylardan sonra artık nefret ediyorum ben

• birimi konuştu :D bir yerden böğürme geldi

• he he tamam

Yükleniyor...