Dünya bir avuç iyi niyetli insan hatrına dönmüyor mu sizce de?

Herkes iyi olabilir iyi olmak cesaret gerektirmiyor sözünü hatırladım bir an ama artık günümüzde tam tersi değil mi? Karşılıksız, sadece vicdan ve merhametle tüm ön yargıları yıkıp dünyaya bir de insan olarak bakmanın en zor olduğu dönemdeyiz bence. Ama yine de bazen gördüğümüz kareler okuduğumuz haberler bende ki umudu sürdürüyor. Sizce de dünya bu insanların hatrına dönmüyor mu?
Dünya bir avuç iyi niyetli insan hatrına dönmüyor mu sizce de?

Sizinde var mı hala umut var dediğiniz anlar?

2|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Var olmaz mı hiç :) duydukça yüzümde huzurlu bir tebessüm beliriyor. İyi insanlar hala var şükür ki :)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle ! Mucize yi izledim bir de doldum iyice :) Dünyayı iyilik kurtaracak ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• var yaaa sosyal sorumluluk modası geliştiriyor beyinleri azıcık

0|0
    0|0
  • Umut olmasa yaşamazdık, hala da var😊

0|0
    0|0
  • Bence çocuk hayvanlarin ayaktayiz.'

0|0
    0|0
  • Aynen öyle... insanı insan yapan merhamettir... Allah yardıma ihtiyacı olan herkese yardım etsin...😟

0|0
    0|0
  • Onlar olmasa son geldi zaten

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• "(Ey Resulum!) Halbuki sen onların içinde iken Allah, onlara azap edecek değildir. Ve onlar mağfiret dilerlerken de Allah onlara azap edici değildir." (Enfal/33)

Hâlâ inanan insanlar oldukça, kıyamet kopmaz..

"Yeryüzünde Allah Allah diyen kimse üzerine kıyamet kopmaz" Hadis-i Şerif

Rabbim böyle insanlardan mahrum etmesin..

#Vesselam

1|0
    0|0
    • 2. resimdeki çocuğu sokaga atanlar müslüman, kurtaran isa danimarkali bir agnostik. inaç insani iyi yapmaz peder.

• @yenibirnick arkadaş bir bitmediniz ya..
      100 sene önce de bunu diyordunuz hala aynı şey..

Az geliştirin kendinizi kardeşim..

Din afyondur diyip içki masalarından bir kalkamadınız..

Sana göre afyonsa seni durduran ne peki?
      Mesela insanlığa armağanın ne?
      En son neyi icad etmeye niyet ettin de din buna engel oldu?

Dolamışsınız ağzınıza "din afyondur" sakızını çevirip çevirip patlatıyorsunuz..

Fatih Sultan Mehmed senin yaşında bir çağ açıp bir çağ kapatırken niye afyon değildi de şimdi afyon oldu?
      Sen hangi çağı açıp kapadın da bunu söylemeye cürret ediyosun?

Laf konuşurken ayık ol, altı boş kelimeler kullanma oldu mu abisi?

Hadi bir çorba filan içte anca ayılırsın..

• "güneş doğudan doğar" bin yilardir bunu söyleriz. bu bir gerçektir. Tıpkı dinin afyon olduğu gibi. biz içki masasinda belki bir saatimizi geçirirz siz din adina bir ömür geçirirsiniz.

kalkip neyi icat etmek istedin de din engel oldu diyorsun. yahu hocalar çıkıp uzaya gitmek israftır diyor. kizlarin okula gitmesi haramdir diyor. hem icatla afyon ne alaka? israil de icat yapar iran da ve çok basitce toplumu din sayesinde yönetirler. ahlak ya da erdemle değil.

fatih sultan mehmet, içki içen gayet eğitimli biriydi o da biliyordu ki halkı ancak din ile kontrol altina alınabilir.

• Bence yaşlı dede nineler ve çocuklar için dönüyor

1|1
    0|0
  • Vay be.. kesinlikle dostum böyle yüreği kocaman ilmi göğe eren insanların hatrına dönüyo, bende elımden geldıgınce duyarlı olmaya calısıyom cevreme herkes böyle olsa keske

0|0
    0|0
  • İyi insanlar

0|0
    0|0
  • duygulandım gece gece gözlerim buğulandı yaa
    allah onlardanda sendende razı olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...