Profesyonel Askerliğe Sizce Geçilmeli Mi? Anketli?

Profesyonel askerliğe Sizce Geçilmeli Mi?
Bence askerlik bir iştir ve amatörlüğü kaldırmaz şu an çatışmaya gidenlerin hepsi profesyonel uzman askerlerdir ve ona rağmen üzülerek söylüyorum çok şehit verildi birde normal askerler göreve çıksaydı ne olacaktı düşünmek bile istemiyorum o yüzden TSK kendini yenilemesi gerekiyor her açıdan ama şunuda demeden geçmek istemiyorum silah eğitimi ne olursa olsun alınması gerekiyor yani 12 ay uzun veya 6 ay kısa yerine 3 ay zorunlu silah eğitimi ve profesyonel askere geçildiğinde her yerden tasarruf yapılacak ve bu para AR-GE ye ve bir çok yere akacak hemde türkiye nin nüfusu artacak gençler iş sıkıntısı yaşamayacak kaçak askerler çoğu görevini yapmak için gelecek.

• Kesinlikle Geçilmeli Profesyonel Askerliğe
    60% (3)73% (8)69% (11)Oy Ver
  • Hayır geçilmemeli
    40% (2)27% (3)31% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Coktan gecilmeli

0|0
    0|0
    • bayanlar genelde geçilmesin diye oyluyorlar sence neden

• Cogu askerlikten cok uzak, ne kadar cok asker olursa o kadar guclu olacagimizi zannediyorlar. Bir de kendileri yapmadigi icin gecilmesin diyorlar. Israil gibi olsaydi burasida gorurdum o zaman;)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Mecburi askerlik kaldırılmalı, sadece isteyenler orduya katılmalı, eğitimini de maaşını da almalı

1|0
    0|0
  • Öncelikli olarak askerlik hizmeti mümkünse AB ülkeleri gibi olmalı ama bu ülkede o biraz zor. İkinci olarak Askerliğini Yedek subay olarak yapmış ve er eğitim bölüğünde görev almış biri olarak, verilen silah eğitimi yetersiz ve gereksiz.

0|0
    0|0
    • gene kullanmasını öğrensin yetersiz olduğunu biliyorum ama bilmesi bilmemesinden iyidir. Gerçi ne adamlar var al şu parayı git bozdur desen onu yapamaz :)

• Ben şunu gördüm, adam gayet sağlıklı aklı başında ama kendini jiletliyor niye? çünkü bu dosyasına işliyor ve bir daha hiç bir rütbeli onu zorlayamaz, çünkü olur da tekrar ederse direk rütbelinin siciliğine işliyor, asker psikolojisinden anlamıyor diye hatta ceza alıyor, bu nedenle askere gideceklere tavsiye ederim, acemi birliğinin başında bunu yapın bir daha çok manyak bir uzman çavuşa denk gelmezseniz yata yata bitirirsiniz askerliği.

• öyle şey tavsiye edilir mi bak bunu okuyan kişi dener kendine zarar verir efendi gibi askerliğini yapsın kimse kimseyi rahatsız etme hakkına sahip değildir ama bu askerde işlemiyor dengesiz adam çok

• Boku bilmeden kenefe gardiyan yazılmayınız.

0|0
    0|0
  • geçilmeli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...