"Türk-Kürt Kardeştir" Lafına İnanıyor musunuz?

Cok basit ve net bir soru. Bunu herhangi bir provokatif amaçla sormuyorum. Bir nevi kamuoyu araştırması diyelim. Evet, inanıyor musunuz bu lafa?

• Evet
    64% (7)48% (10)53% (17)Oy Ver
  • Hayır
    36% (4)52% (11)47% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Başka görüşü olan?
Yes, the other opinions?

0|0
2|10

En İyi Kız Görüşü

• Genelleme yapmak doğru olmasa da Kürtler Türkleri istemiyor Vatanı bölme peşindeler.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş değil, bin yıllık komşuyuz. Türklerle Kürtlerin etnik kökeni farklı, Kürtlerin kardeşi Farslarla Ermeniler oluyor.

Uzun süreli komşuluk yapanlar, arada takışsalar bile eninde sonunda birbirlerine benzemeye başlar, Ege'deki Türklerle Yunanlılar çok benzer mesela, ama bu onları kardeş değil de dost yapar.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet. Uzun zamandır iç içe yaşıyoruz ve bu yüzden kardeşiz. Birbimize benziyoruz. Örf, adet, yeme, içme, sosyal ilişkiler hepsi aynı. Ama tabi şimdi bizi ayırmaya çalışanlar var huzur bozmak için.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• İnanmıyorum, kardeşlik dinle değil, Kan ile Irk ile olur!

0|0
    0|0
  • Hayır diyenlerin beyinlerinde sorun olduğu gibi bazı duygularının soğuduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • hangi ırkta doğacağımıza biz karar vermiyoruz
    hepimiz ademin çocuklarıyız
    allah bir birimizle tanışmamız için milletlere ayırdı
    farklı renkler olması güzel bir şeydir

0|0
    0|0
  • bu toprağı bizim toprağımız olduğunu kabul eden toprak istemeyen özerklik istemeyen her kürt kardeşim ki ev arkadaşlarım da kürttür

0|0
    0|0
  • Insanlarn kardesligine inaniyorum. Irkcilik yapan muslumanin demesin bir zahmet. Veda hutbesinde irkcilik yasaklanmistir.

1|0
    0|0
  • inanmıyorum

0|1
    0|0
  • inanmıyorum

0|0
    0|0
  • İnsan ile veba mikrobu (k*rt) kardeş olamaz

0|0
    0|0
    • f*şist lütfen

• Youtube'a edip yüksel ne mutlu patetesim diye yaz ve izle belki anlarsın dediklerimi

• @wheiscoren Boş işlerle uğraşamam

• Hayır

0|0
    0|0
Yükleniyor...