Bazı insanlar, başörtülü biri hırsızları desteklemeyince neden hep aynı savunmayı yaparlar?

Makara bakara diyen bakanlarin oldugu, Ataturku sevmeyen, ozerklik isteyenlerin bulundugu, terore acilim yapan ve dogu mitinglerinde Turk bayragi acmaktan korkan partiyi sevmek zorunda degiliz. Basortulu akpli olmayinca hep bir zamanlar boyle okurmuydun gibi savunmalara geciyorlar. Devletine ve kanununa cok bagli bir insanim kanuna uymak zorunluluktur bunu asla Allaha uymamak falan gibi dusunmeyin alakasi yok biz eger bu vatanin vatandasi isek kanunlara uymaliyiz o gunki yonetim oydu bugun ki bu biz arabistan ya da iran degiliz seriat ile yonetilmiyoruz o zaman ki iskence goren insanlar sahsen umrumda degil ne yani yas mi tutucam kanuna karsi gelen hic bir insani sevmiyorum, her turlu okuyup haklarini yine savunsalardi, yasananlarin gunahi kime Allah bilir ama dedigim gibi yasadigin topraklarda ki kanuna uymak zorundasin o gun oyleydi malesef, ama bugun de hala kanunlasmis bir durum yok. Bunlari one surup din tuccarligi yapan akp ise benim gibi basortulu olup devletine kanuna bagli olan, basta Ataturk olmak uzere gelmis gecmis butun Atalarini seven insanlarin sadece midesini bulandiriyor. Akp yi elestirince zaten ya dinsiz olursun ya da fetocu hhaha ikisi de degil sadece vatanseverim.!

1|2
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• senin gibi başörtülüleri görünce yeminle mutlu oluyorum hepsi a haber izlemekten beyinleri sulanmış imam hatip liselerinde hamile halan kızlardan bahsetmiyorum bile. Burda türbanı kötülemiyorum sadece insanların başı açık bu kaşar başı kapalı bu dindar denmesinden şikayetçiyim

1|0
    0|0
    • Bencede yanlis bir algi basi acik kasar basi kapali melek falan hahah ne kapali kizlar biliyorum ya acik insanda da kapalida da kisiligi bozuk olanlar olur bas kapatmak ya da acmak bu konuda bir sey ifade etmiyor kisiligi ortmuyor sonucta

• sen öylelerine bu fikrinle en güzel örneksin Atatürk düşmanı bir nesil yetişiyor ya bu nasıl bir zihniyet

• Teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Savunmalar hep aynı maalesef.

1|0
    0|0
  • bu ülkenin senin gibi insanlara gerçekten ihtiyacı var keşke her kapalı senin gibi olsa aklını kullanabilse

1|0
    0|0
  • Kaldir başını alnından öpeceğim..

1|0
    0|0
  • Sen bu soruyu daha önce sormamış mıydın ya
    Haklısın demiştim

1|0
    0|0
    • Hirsizlar sikayet etmisti hahah

• Neyse uzatmayalım hdp ve Ak parti çok farklı bu konuda anlayamayacağız gibi hissediyorum

• Uzatmayalim tamam ama cokta farkli degil ikisi de pkk ya acilim taraftaraydi ikisi de Turk dunyasina sessiz ikisi de apo ile gorusmeler yapti... falan filan herneyse 😃

• Tebrik ederim seni

1|0
    0|0
  • Aaa sen halifenin yasalarına karşı mı geliyorsun dinden çıkarsın hafizanallah :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• https://youtu.be/H9b43_1ATQg
    Bir başörtülü kızın ağzı tutulup başındaki çekip alınıp sen sus senin konuşmaya hakkın yok diyebilecek diplomasını vermeyecek kadar rezil bir dönemi sen hangi hakla savunuyorsun merak ettim senin şu "Kanunlara uymalıyız o gün ki yönetim öyleydi. O zaman ki işkence gören insanlar umrumda değil her türlü okuyup haklarını savunsalardı..." bu dediğini aklı başında açık bir kız bile demez sen kapalı olduğun halde bu normalmiş gibi o zaman öyleydi diyorsun.
    En başta etik değil.
    Başörtüyü Allah rızası için takan başkasının rızası olsun diye çıkarmaz. Öylesine takan çıkarır.
    Birinin devletine bağlı bir insan olması özgürlüğünün kısıtlanmasına göz yummasını gerektirmez. Devletine kanununa bağlıymış. Ne kanun ama. Bir yandan özgürlüğü savunurken diğer yandan kişi hak ve özgürlüğünü en basitinden giyimini kısıtlayan...
    Burada mesele Akp değil ama evet sen şu an özgürce başın kapalı okuyup çalışabiliyorsan öyle. Bu savunma amaçlı değil. Olan bu. Akpli olup olmamanında dinle alakası yok.
    Bunun dışında senin burada gelip bunları söyleyebilmen gerçekten komik.
    Bunların farkında olmak büyük bir kapasite gerektirmiyor. Yazık.

0|0
    0|0
    • Kanuna uymayan her kim olursa olsun umrumda degil oraya basi kapali cikmis konusuyo dimi basini acan yok ama cikmis birde eylem yapmaya kalkiyor salak salak tabi sustururlar hakkiyla okumus basini da actirmamislar orda salakca provkatif seyler soylemeye ne luzum vardi.. Allahakarsi gelmek degil yasadigin ulkenin kanuna uymak o zamanlar izin yokmus bugunde akp sayesinde degil akp yokkende kapali vardi gidince de olucak savunman sacma o gunlerde yasa buymus uyacak baska caresi yok ama yok uymam derse git iranda oku yani tekrar soyluyorum zerre umrumda degil senin umrunda olabilirler ama benim degil yani gorusune saygi duyuyorum benimki de bu..

• Vatansever olmak guzel bir sey. Bende öyleyim. Ama senin gibi milliyetci degil ummetciyim. Milliyetcilik yok cunku islamda. Ve ayakta duracaksak ummet olarak birbirimize bagli kaldikca durabilcegiz. Bu yuzden ümmetçilik gerekli milliyetcilik degil bu dunyayaya:)

0|0
    0|0
    • Acik konusmak gerekirse ummetcilik midemi bulandiran bir kavram cunku ummetcilik ise yarasaydi osmanli zamaninda ayaklanan etnik dokuntu olmazdi yakin tarihe baktigimizda cumhuriyet donemimde her hak verildigi halde hala devlete bas kaldiran esek severler olmazdi suriyelileri kabul etmeyen suudi arabistan olmazdi yani ummetcilik hic bir halta yaramiyor ummetciligi savunan iktidar suriyeli arabi iceri alirken karabagda ki azeri kardeslerimizin zulmunu sadece kiniyor kusura bakma ama tukureyimboyle ummetcilige belki dogrusu ummetciliktir allah katinda ama bu bana cok ama cok uzak bir dusunce :)

• Acayip cahilsin. Iyi gunler 😄😄😄

• Arapci birinden bunu duymak guzel sanada 😃

Yükleniyor...