Peki sizin çocukluğunuz nasıl geçti?

Salçalı ekmek elimde, plastik top peşinde ağaçlardan düşerek yaşadım çocukluğumu. Pazar sabahları trt 1 de kovboy filmi seyrederken sobanın üzerinde ekmek kızarırdı legende yıkandim zeytinyağlı çelikbilek sabunuyla, şampuan bilmedim hiç. Köyümün içinden geçen derede çırılçıplak yüzerdik mutluyduk çocukken, küçük bir şeker , bir çikolata parçası gulumsetirdi bizi meyveleri dalından yedik peki ya siz?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Tereyağlı ekmek üzerine şeker serpip yerdim fakirlikten. :)
    Ağaçlara çıkar, türlü meyveler yerdik. Erik ve elma ağaçlarından düşmüşlüğüm var.
    Köyde derede de yıkandık, toprağı kazıp muşambayla örtüp kendi havuzumuzu yaptığımız da oldu.
    Hortumdan silah yapardık. Kağıdı ucu sivri koni yapar hortumdan onu üflerdik birbirimize savaş açardık.
    Eski taslarla tahtalarla kendimize terek yapıp evcilik oynardık.
    Fındıklıkta gece saklanbaç oynardık elde fenerlerle. Hala da oynarız kuzenlerle. Herkes kamufle olmak için siyah giyinirdi. Yerde dalların altında bile saklandığımız oldu.😊
    Daha çok şey var.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ablamın peşinde düşe kalka geçti, yaramazlık modelim ablamdı, bütün yaramazlıkların altından kendisi çıkardı ama ihale hep bana kalırdı. Mutluyduk, salçalı ekmek yemedim ama bir tabaktan ablamla bol bol mercimek çorbası içmek bizim için paha biçilemezdi.

0|1
    0|0
  • Kötü kötü kötü

0|0
    0|0
  • O kadarda güzel geçmedi ama en çok hatırladıgım anılarım abimle futbol oynamamız ve legende yıkanmak var başkada yok zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Çocukluğum mahelle maçlarıyla yani top peşinde geçti bizden sonraki nesilde kalmadı zaten bunlar pek onlar playstatıonda top koşturdu :)

0|0
    0|0
  • Çok kötü geçti

0|0
    0|0
  • Amca benim babamda küçükken köyde bütün işleri sabahtan bitirir kovboy filmine otururduk derdi. Çokta duygulu anlatırdı. Hatta pazar kahvaltılarımızda hala izler anıları yaad ederiz hep birlikte. Sobalardan üstünde kızartılan ekmeklerden kestanelerden bahseder babam. Bende az buçuk hatırlar gibiyim. sobanın yanında dediğin gibi leğende yıkandığımı. Babaannemin tüm saflığıyla dalından kopartıp erik incir gibi meyveleri önümüze serdiğini hatırlarım. Eskiler güzeldi be. Eskiler güzeldi. en azından duygularda saftı o zamanlar.

0|1
    0|0
Yükleniyor...