Namaz kılmaya başlayacağım inşallah ama başka hangi duaları ezberlemem lazım bakar mısınız?

Namaz kılmaya başlayacagım inşallah artık bu gece canıma tak etti sürekli erteleyip duruyorum, subhaneke, ettehiyyatü, kevser suresi, fatiha yı biliyorum annem namaz kılmak için birde salli barik i bilmen lazım dedi 2 tane daha varmış yani sizcede öyle mi bu gecede onları mı ezberleyeyim hemen başlamam lazım artık bildiklerim dışında ne gerekli kılmam için?

0|0
12|13

En İyi Kız Görüşü

• Kuranin son sayfalarindaki vezzuha suresinden sonraki sureleri ezberle

#rr

0|1
    0|0
    • Ayrica kuranin ilk sayfsindaki eliflemmim
      Emenerrasulu
      Huvallahullezi
      Legadceekum
      Allahule illehe (ilmihalde yaziyor ) kuranda 99. sayfadami ne olmasi lazim tam emin degilim ama
      Sonra rabbana atina rabbene figrli kunutdualari
      Allahumme inni euzubike

#rr

• yarın sana takip isteği göndericem:)

En İyi Erkek Görüşü

• namazsitesi.com/.../namaz-nasil-kilinir.html

Burdan namaz kılmayı öğren.

0|1
    0|0
    • sanırım salli barik ve rabbenayı bilince kılınabiliniyor dimi hocam benımkilere ek olarak?

• Allah c. c. hepimizi ıslah eder inşAllah.

Bir sorunuz olursa gene sorarsınız, mesajlarım açık.

Esenlikler dilerim...

• çok teşekkür ederim mutlaka yazarım

Kızlar Ne Diyor 11

• Bir de rabbenayi bilsen yeter kilman icin kunutlarida ezberlersin zamanla namaz kilmana engel degil. mutlaka baslamalisin hayatin degisecek hersey farkli olcak

0|1
    0|0
    • ya inan bana bak hayatım berbat kardeş yani hicbir işim yolunda gitmiyor çok şükür Allaha genede nimetlerinden veriyor ama ben hata üstüne hata yapıyorum sonra tövbe ediyorum ve bıktım artık gerçekten bıktım canıma tak etti böyle bir insan değilim ruhum yaşadığımı hissetmiyor resmen derin bir çöküntü içindeyim ve şu an artık tek çözümüm kesinlikle namaz başka birşey beni doğru yola sokmadı ne yaptıysam olmadı artık namaz kılarsam düzelecek gibi geliyor herşey Allahın izniyle öyle oluyor mu gerçekten de? :(

• Ayni donemleri bende gecirdim ve siddetle tavsiye ediyorum cok huzur bulacaksin bu da senin elinde icinden gelmeli

• Kunut duaları. Namaz hocası ya da sesli namaz kılma cihazlarından suaları ve nasıl kılman gerektiğini öğrenebilirsin.

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim peki birşey dicem ben sımdı bu bildiğim dualara ek olarak rabbeba ve salli barikide ezberlersem kılabilirim dimi ilk etapta?

• çok teşekkür ederim

• Rica ederim.

• Rabbena duaları da şart:) hayırlı olsun inşallah

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim. rabbena duaları derken tam olarak ne

• kusura bakmazsan son birşey sorucam, namaz kılınca peki işler hayra doğru gidiyor mu gerçekten yani hem ruhani olarak hem günlük hayatta? berbat günleer geçiriyorum da...

• Ferahlık gelir işin gücün ras gider

• Rabbena ve kunut duaları

0|1
    0|0
    • onlar ne oluyor

• Sorun değil, niyet etmişsin ya gerisi gelir. Tabii haram, küfür, yalan, dedikodu uzak durmak çok hoş.

• inşallah...

• onları ezberleyene kadar da kılabılırsın

0|1
    0|0
    • nasıl ciddi misin?

• namaz kıtabın var mı? böyle kucuk cep boy resımlı namaz kıtabı? ondan edın yoksa.

• var var annem verdi al burdan bak diye ordan bakıyorum bende.

• Subhaneke Fatiha Salli Barik Ettehiyyatu
    Vitr için Kunut duasi 1+2

Fatiha dan sonra kevser ihlas gibi sureler okuyorum

0|1
    0|0
    • kevseri biliyorum, vitr için derken gece kılınan namaz için mi?

• teşekkür ederim kağıt olayını bende yapmalıyım en azından başlayınca devamı gelir bu şeklde hep erteliyorum yokssa cok teşekkür ederim bir sorum falan olursa yazabilir miyim

• Tabiki yazabilirsin ;)
      Allah yardımcın olsun!

• bunu internetten 'sorularla islamiyet' diye bir site var ordan araştır bence. daha doğru ve güvenilir bilgiler edinirsin. burası pek yeri değil.

0|1
    0|0
  • İhlas bil birde

0|1
    0|0
    • sadece o mu

• Değil tabiki. Arkadaşlar yazmış ben eksik olan söyledim 😊

• rabbena salli barik bu ucunude bilirsem galba kılabiliyorum

• Allah kabul eylesin ve sizin için kolaylaştırsın. İhlas suresini de öğrenin. Bir de Ayetül Kürsi var. Namaz için vacip değil, ama bence her müslümanın bilmesi gereken bir aye.

0|0
    0|0
  • Namaz dualarını internetten bulabilirsin canım

0|0
    0|0
  • subahneke - fatiha - diledigin bir sure mesela ihlas, kevser vs.. - oturdugunda ettehiyatu salli ve barik lazim ve son rekatta selam vermeden önce de yine son oturusta ettehiyatu - salli ve barik ve rabbena atigna ve rabbena figrli dualari onemlidir ayrica secdeye egilirken kalkarken ve secdedeyken de bazi cumleler var onlari da ogren dn basiti internette arastir youtube da arastir aynisini yap takip et.. Allah yar ve yardimcin olsun!

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim sanırım rabbena ve salli bariki ezberler isem kılabiliyorum yazdıklarınızdan bunu anladım

Erkekler Ne Diyor 12

• Salli barik, rabbena duaları ve 2 tane de Fatihadan sonra okumak için zammi sure (felak ve nas olabilir) öğrenmelisin.

0|1
    0|0
    • felak ve nas yerine kevser suresi yeterli olmaz mı simdilik? yani salli barik rabbenayı ezberlesem sonra kılamaz mıyım

• Yeterli olur tabii ki. Ancak zamanla onları da öğren.

• ögrenirim yeter ki bir kılmaya başlayayım benım ıcın cok önemli artık bu durum

• rabbenalar da gerekli

0|1
    0|0
    • rabbena ve salli bariki ezberlersem kılabiliyorum yani galba ortak kanı bu? sımdılık

• rica ederim duaların kabul olur inşallah

• inşallah...

• rabbena ve bir kaç degisik sure ögren

0|1
    0|0
    • rabbena ve salli bariki bilirsem galba kılabiliyorum dimi?

• namaz her zaman huzur getirir ara sira camiye git kimse olmayinca otur ve dua et dertlerini anlat yardim iste gerisini RABBIME birak

• cok teşekkür ederim mutlaka yaparım zaten yeter ki bir ezberleyim bir an önce

• Kunut ve rabbena duaları bir de kevser dışında en az bir sure daha bilsen iyi olur

0|1
    0|0
  • İhlas, Felak, Nas, Kafirun. Kuran ı Kerim' de bazı sureler ''De ki'' ile başlar onları ezberle

0|1
    0|0
    • sımdılık rabbena salli bariki bilirsem bildiklerimle beraber kılamaz mıyım?

• çok teşekkür ederim bakıcam mutlaka

• Rc ederim

• Kunut duaları Bir de

0|1
    0|0
  • Felag nas kevser kulhu ezberle zamanla diyerlerinide ogrenirsin simdiden allah kabul etsin

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim kevseri biliyorum şimdikik bu bildiklerime ek olarak rabbena ve salli barikide ezberlersem galba kılabiliyorum dimi?

• Insallah baslarsin endogru bilgiyi kurani kerimden alirsin al oku ufkun acilsin guzel kardesim bir parca aydinlata bildiysem ne mutlu bana

• yorumunuz yararlı oldu tabikide inşallah

• Hadi insallah rahmetullah berekete

0|1
    0|0
  • Gamet getirmeyi ogren niyet etmeyi sirasiyla hangi vakitte hangi sureleri okuyacagini sonra vakitleri ogren oturduğunda ne ayakta ne okudugunu ogren seni uzun uzun yazip sikmak istemiyorum namaz sureleri kisa sureler var 13 tane Fil Suresinden baslio Nas suresinde bitio. 1 gunde rahatlikla bir sureyi ezberleyebilirsin. bir hocadan yardim almanida isterm süreyi kisaya indirir ve daha basarili bir sekilde ogrenirsin insaAllah

0|0
    0|0
  • Anlamını muhakkak öğren allaha ne dediğini bilmeden yapılan ibadetin anlamı yok. Fatiha ve bir kaç süre ya da ayet sonra tesbih ve selavatlar ettehiyatu allahümme salli barik rabbane atine bunları ezberle sayı zamanla artar hayırlı olsun

0|0
    0|0
  • ihlası da ezberle

0|1
    0|0
    • ama ilk kılmak ıcın şart mı

• yav kısa zaten

• ama önce rabbena ve salli bariki bilmem lazım bunlar şartmış ya

• valla ben subhaneke, ettehiyyatü, fatiha, ihlas, salli, barik, rabbena yı biliyorum. bunlarda namaz kılmak için yeterli olduğunu biliyorum eğer yanlışım yoksa.

0|1
    0|0
    • işte bende bunu soruyorum yani ihlas şart mı ıhlas haric diğerleri olsa

• sana yemin ederim en zor zamanlarımda kimseyle konuşamadığımda dertleşemediğimde işlerin içinde çıkamadığımda hep Allaha sığındım, dua ettim. işlerim iyiye gitti çok şükür. bundan 3-4 yıl öncesine kadar namaz kılmayı dahi bilmiyordum bir kaç sure biliyordum. bılmediklerimi bir kağıda yazdım yan tarafıma koydum diğer yanıma bilgisayarı açıp nasıl namaz kılınır videoları açıp onları taklit ettim. sonra cuma namazlarına gitmeye başladım öğrendim. herşeyden önemlisi niyet etmen kalbin safsa art niyetle birşey istemiyorsan ve gerçekten yürekten istiyorsan istediklerin oluyor.

• hadi ya inşallah bende böyle olurum...

Yükleniyor...