SA, ABD'yi ekonomik olarak çökertmekle tehtid etti?

Bugünlerde ABD'de yeni bir yasa çıkartılmaya çalışılıyor. Bu yasa eğer çıkartılırsa, 11 Eylül saldırılarının doğrudan suçlusu Suudi Arabistan olarak kayıtlara geçecek ve yaptırım uygulanacak. Buna karşılık Suudi Arabistan ise ABD'ye 28 sayfalık raporunda böyle bir yasanın çıkartılmasına karşılık ellerinde ki 750 milyar dolarlık ABD hazine bonosunu ve bir o kadar da diğer sahip olduğu varlıkları rakibi ülkelere satmakla tehtid etti. Bu da ABD nin ekonomik olarak çökmesini kısmen gerçekleştiren bir davranış. Son bilgilere göre ise Beyaz Saray çıkacak yasayı engellemek için hazırlıklara başladı. Sizce ABD böyle bir yasa çıkartırsa, Suudi Arabistan böyle bir şeyi yapar mı? Ve yaparsa ABD'nin elini kolunu bağlayacağına göre, Rusya nasıl bir adım atar?

1|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Yapar tabiki.
    Hatta Suudi Arabistan çin ile birlikte iş birliği yapıp dollar satışına başlarlarsa Amerika'da ki enflasyon alır başını gider.
    Neticede çinin trilyonluk dolar reservesi var

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bu amerika salak ya sanki bilmiyoruz 11 eylül saldırısını kendisinin yaptığını o saldırılardan önce binadaki tüm yahudiler çıkartılması bir tesadüf mü? amerikaya izinsiz hangi uçak girebiliyor hemde tam göbeğine amaçları arapları bitirmek göz dağı veriyor sadece bişey çıkmaz bu işten

0|1
    0|0
    • Bina da ki yahudilerin çıkması ne alaka lan ben bunun bütün belgesellerini izledim çarpışma öncesi görüntülere baktım kimsenin çıktığı yok.

• @kafeinsiz ya bir gün öncesinden ya da o gün yahudi alınmadı binaya iyi araştır resmi kaynaklarda olmaya bilir bizzat amerikalı insanlar söylüyor öyle olduğunu.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Suudi Arabistan Abd'ye bir zikim yapamaz. Abd'nin iti onlar.

Bu aralar İslam Ordusu gibi garabetlere girişinceler yularını sıkıyor Washington.

Şaka mısınız nesiniz, hazine bonosuyla ülke mi çöker? Kime satacak bonoları Suudi Arabistan? Satsa ne değişir?

Suudi Arabistan görgüsüz arapların ülkesi, bir ağırlıkları falan yok Dünya siyasetinde.

0|0
    0|0
    • Dolar a çok büyük zarar verebilirler adamlar para sıçıyor petrolden.

• @kafeinsiz Abd Dünya'nın en büyük petrol üreticisi, en fazla kemer sıkmaya zorlarlar. O kadar israf manyağı bir ülke olmasalar hiç ihtiyaçları bile olmaz orda burda petrol için savaş açmaya.

• Araplar da cesaret yok yapamazlar bunu.

0|1
    0|0
  • Yazıyı görür görmez 750 milyar çarptı gözüme.
    Oha dedim.

0|1
    0|0
  • abd her türlü sıkıntısız yola devam eder araplar kaybeder he bide obama neden diye sorarsan basar dolarını keyfine bakar okadar bütçe açığını neyle kapatıyor sanıyorsun

0|1
    0|0
  • Yapar Suudi Arabistan şu an İslam ülkelerinde biraz cesaret oluştu Rusya destekler en iyisi ABD olmuştu Rusya dağıldığı için bunu iyi değerlendirir kendisi en iyi olmak için.

0|1
    0|0
Yükleniyor...