Kendimi bazen çok kötü hissediyorum. Yardım lütfen?

İnce düşünceli birisiyim. İnsanlara karşı sürekli empati yapar bu şekilde yaklaşmaya çalışırım. Bir kişiyi sevmesem dahi yaptığım en büyük kötülük ondan uzaklaşmak olur sanırım. Hiç bir zaman öfkemi sorunumu karşıdakinden alan birisi değilim. Hayatta böyle oldukça sanki safmışım gibi bir yaklaşım seziyorum insanların benimle olan ilişkilerinde. Aslında saf olmasam da sadece kötü olmayı, fesat olmayı, kıskanç olmayı sevmiyorum. Bazen kendi kendime diyorum ki. Sanırım en doğrusu da bu. Hiç bir şeyi hiç kimseyi umursama. Ama yapamıyorum, yine dönüp dolaşıp aynı yere geliyorum. Bu konuda az da olsa psikolojik yardıma ihtiyacım var. Ama bunu psikiyatriyle şunla bunla halledeceğimi de sanmıyorum.

Lütfen küçük büyük bana önerilerde bulunabilir misiniz?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Anlayamadım şimdi ben. Ne sinden rahatsizsin bu durumun. Gayet normalsin

0|1
    0|0
    • Sosyal ilişkilerde hep kaybeden kişi gibi görüyorum kendimi. aşk ve arkadaşlık mesela. Hep böyle oldu. HEp de böyle olcakmış gibi geliyor.

• Hayır sen sadece kendin ol. Ama bak şunu da yap insanlar arasında sessiz kalma. Sessiz kalanı bizim insanimiz her türlü eziyor. Yorumun iyi ya da kötü sen söyle. Sadece soyle

• Sessiz pısırık değilim. Sadece iyi niyetliyim.

En İyi Erkek Görüşü

• efendi sesiz insalara karsı toplum senin tabirinle saf diyor oysaki onlar cok saf dıs görünüsle insanları yargılıyoruz ya cok yanlıs bir yoldayız senin bir sorunun yok inan aynı durum bendede var sosyoloji ögt arastırmalarda yapıyorum böyle konularda psky senin sorununu çözecegini sanmıyorum daha dogal davran insanlara karsı utanma. sen ol.

0|1
    0|0
    • Ben benim zaten. Olduğum gibi. Problem bu mu? Hem kendin gibi olmak, hem de tamamen iyi niyetli yaklaşmak ya da hiç yaklaşmamak.

• çekinmeyelim olmaz mı karsımızdaki kim olursa olsun. rahat olmak en iyisi

• Ya bu ne rahatlık ne pısırıklık. Yine anlaşılmadığımı düşünüyorum. Fikirleri aykırı insanlara düşüncelerini çok kolay söyleyen birisiyim. Ama kötü niyetli değilim işte. Nasıl açıklanır bilemiyorum ki.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• insanin en buyuk dusmani ta kendisidir derin bir nefes al iyi yola dogru bir ayak bas hersey bir adimla baslar.

0|1
    0|0
  • kişiliğin böyle oturmuş değiştirmezsin

0|1
    0|0
Yükleniyor...