Atatürk'ün dinini sorgulamak saçma değil mi?

Atatürk'ün icraatları yaptıkları sorgulanan bilir ama , Atatürk Müslüman değilse bile son anda şehadet getirmiş olamaz mı ve sen o adamı dinsizlikle iftira atarak günaha girmiş olamazmısın , Lütfen insanları yaptıklarıyla yargılayalım ben Osmanlıcıyım şeriatçıyım ama kendi düşüncelerimi yüceltmek için kimseye iftira atmam ve dinimizcede çok büyük günahtır, aynı şekilde Atatürkçü arkadaşlardanda bunu beklerim
Atatürk, Osmanlıya bilmeden araştırmadan iftira atarak değerli bir konuma getirilmeye çalışılacak kadar
Alçak bir konumda mı? Atatürk'ün sonuçta yaptıkları milli mücadeleyi başlatması vs. Gibi konuları var.

Güncellemeler:
Hakaret etmeden görüş belirtelim
? evet

0|0
12|20

En İyi Kız Görüşü

• dinini sorgulayanlar dinciyim deyip çocuklara tecavüz edenleri sorgulasın

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Benim babam assubaydi sırf annemin başı kapalı ve kendisi namaz kılıyor diye irtica denilerek atıldı. Hımm hadi bir dusenelim. Acaba sorumlusu kim

2|4
    0|0
  • Öyle.

0|0
    0|0
  • Yahu Mustafa Kemal ATATÜRK harikulade bir liderdi..
    Sanki din adamıydı da bana, dinini sorguluyorlar..

0|0
    0|0
    • Dini sorgulanmanmamalı ama harikulade? Faal error:404

• Yahu adamın yaptıklarına bakın size ne dininden yahu

0|0
    0|0
  • Dini umurumda değil adamlığı yeter

1|0
    0|0
    • Fikirlerini beğenenilirsin ama yanlışlardan olmuş olabilir

• ne yazdığını okumadım ama bence de Atatürk ün namazı orucu dini karısı çocukları sevgilileri bizi ilgilendirmez. bizi ilgilendiren bu vatan için yaptıkları.

0|0
    0|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • Ataturk bir lider insan deyip asagilamak dahi bize turk toplumuna yakismaz. onun sahip oldugu ozguven cesaret askeri bilgisi Şu an devlet yonetimindeki hangi insanoglunda var. ?

0|0
    0|0
  • müslüman olup olmaması değilde şapka takmayı reddeden hocaları falan idam ettirmiş deniyor ondan hoşlanmıyorlardır

1|2
    0|0
    • Şapka bahane mi acaba asıl amacı neydi?

• detaylarını bilmiyorum kuran öğreten hocalarıda cezalandırmış falan diyorlar

• Sadece okadar mı? Bediüzzamanın mezarından bile korkup mezarından çıkarttılar

• Şeriatçı bir insan laikliği getiren bir insanı desteklemez.
    Pabucumun şeriatçısı.

1|2
    0|0
    • Benim laikliği desteklediği kanısına nereden vardın ben sadece insanlara ılımlı yaklaşıp onların
      Ön yargılarını kırmaya çalışıyorum

• Neysen osun. Kendini başkası gibi göstermeye çalışırsan gerçekten başkası olursun.

Erkekler Ne Diyor 19

• Geçmişte tek tanrılı birçok din değiştirmiş bir ulusuz.
    O yüzden Atatürk'ün dininin ne olduğunun hiçbir önemi yoktur.
    Önemli olan bu ulus için yaptığı fedakarlıklardır.

0|1
    0|0
  • Allah'ı her yönüyle sorgulamayan ahmaktır denirken Atatürk'ü sorgulayamazsın deniyor.
    Bal gibide sorgularım, eleştiririm. Saman kafalı değiliz Allah'a şükür, her söylenene inanmıyoruz.

0|2
    0|0
  • Osmanlı Devletini tarafsız bir şekilde araştıracak olursanız, kafanızda ki gibi dört dörtlük bir devlet olmadığını görürsünüz zaten.
    Onca katliamlar, kölelik, yağma.. Osmanlı Devleti müslüman kesimi kontrol altında tutmak için İslam ı bir politika olarak kullanmıştır. Bunu farketmek için sadece biraz tarafsız bakmak yeterlidir.
    Atatürk din düşmanı kesinlikle değildir. Osmanlı nin İslam ı bir politika olarak kullanmasının yanlış olduğunu söylemiştir ve bunun önüne geçmek için laik sisteme geçiş yapmıştır.
    Bu dinsizlik veya din düşmanlığı mi sizce?
    Hangisi daha yanlış, dini politika olarak kullanıp insanları kandırmak mi; yoksa din ve devlet islerini ayırıp dini bu tür şeylere alet etmemek mi?
    Atatürk ün yaptığının ne kadar yüce bir şey olduğunu anlamalı artık insanlar. İnsanlara ve dine olan saygısını anlamalı.
    Bu vatanı kurtarmak için can veren nice şehit dedelerimiz Atatürk ün izinden gittiler. Atatürk 'Ya istiklal ya ölüm!' dediği zaman hiçbiri tereddüt etmedi. O insanlar Atatürk e neden inandılar sizce bir sorun kendinize.

0|0
    0|0
    • Osmanlıda bazı yanlışlık olabilir ama senin kafamda kırduğun gibi değil Müslüman bir insan
      Şeriatı istemek zorunda çünkü o Allah'ın kuralları, Osmanlı hoş görülür bir milleti mesela Abdülhamid zamanında içki fabrikası kurulmak isteniyor ve Abdülhamid herkes Müslüman olmadığından bunu kabul ediyor

• Kardeşim dini politika nedir ya element uydurma be din ve devlet işleri ayrılmaz şeriat gelecek Osmanlı ruhu da gelecek vaatlerde dini politika olacak oks

• Bak ben ön yargılı bir insan değilimdir. Sana burada anlatmaya çalıştım kısacası ama dini politika olarak kullanmanın ne olduğunu bile anlamayacak kadar cahilsin.
      Bu ülke asla ve asla şeriata donus yapmayacak ki senin gibi cahiller revaç yapmasin.

• Sırf kemalistlere şirin görünmek için şekilden şekile giren papucumun osmanlıcısı seni:)
    Kurana ben arap oglunun yaveleri dedim değilmi.
    Dini ve namusu olanlar aç kalmaya mahkumduru ben dedim dimi
    ALLAHın kanunlarını şeriyatını ben kaldırdım değilmi
    Ne güzel icraatlar say say bitmez
    Milletin ayagında ayakkabaıs yoksa şapka kanunu çıkart giymeni as filan
    Zaten devrimlerde ithal:)
    Adam senin dinine peygamberine hakaret ediyor sende onu seviyorsun bak kominist dinsiz Aziz Nesin ne diyor hiçbir gerçek müslüman atatürk ü sevmez, seviyorsa ya ahmaktır, ya sahtekardır Şimdi sen seç hangisi oluyorsun?

0|0
    0|0
    • Ben Atatürk'ü sevmiyorum ama bende başta millete Atatürk bunu yaptı şunu yaptı diye anlattım ama milletin çocukluktan beri beyni yıkandığından anlamıyor onlara ılımlı yaklaşmak daha faydalı oluyor ben doğruyu gösteriyorum kendisi o zaman yanlışı bulur zaten

• Kardeşim orta okula kadar bu yalanlardan beyni yıkanmış ve sonrasında bu beyin ölümünden kendimi zor kurtarmış biri olarak ki orta okulda kemalisttim buna şiddetle karşı çıkarım Gerçekler acıdır artık televizyonlarda bunları gayet net delilleriyle açıklıyorlar. Boşver kabul eden eder gerçek ortada şekilden şekile girmye gerek yok neysen o ol.

• İsterse pastafaryan olsun, ne kadar büyük bir adam olduğu su götürmez olan bir önderdir kendisi.

Atatürk'ün dinini falan kafaya takmak ancak denyo ortadoğlululara mahsus bişeydir, size ne mk adamın neye inandığından?

0|0
    0|0
    • Neye inandığı değil ne yaptığı önemli (neye inandığıda önemliydi sen anla dın

• Yaptığı şey bariz, din ve cehalet batağına saplanmış bir toplumdan bir millet yarattı adam.

Neye inandığının bir önemi yok, kendisi ancak muassırlığıa inanırdı.

• Din ve cehalet bacağını görende seni hoca sanacak

• Haklısın. Zaten Atatürk'ün ölürken yanında 3 kişi vardı. 1'inin anısında aleyküm selam diyerek öldü diyor.

1|0
    0|0
    • İnşallah öyledir

• Bilemeyiz nasıl öldüğünü. Peygamber Efendimiz (s. a. v) diyor ki eğer birine müslüman değil diyorsanız ve o kişi müslüman ise, laf size döner.

Ölmeden önce yanında olan biri öyle yazmış anısında. Doğru mu anlatmış bilemeyiz tabii ki.

• Neden ki herkes müslüman olmak zorundamı

0|0
    0|0
  • dini dinayeti umrumda değil.. Ama az harp okulunda verilen askeri tarih askeri bilimlerle adamın yaptıklarını karşılaştırın ama kendi aklınızda dışarı vurmayın ne kadar beceriksiz işler yapıldığını anlarsınız... Anafartalar olayının kahramnlığını falan yapmış değildir musfa keml girin harp tarihine askeri kaynakların ama çünkü sadece askeri kaynaklar doğruları yazar. bakın bakalım kim kahraman. kim şahmeran görüp karar verin youm sizin. HErkes istedğini sever beğernir ben sevmiyorum beğenmiyorum ve bu ülke için ölen milyonlarca şehidin yanında bir hiçtir musdfa keml. ha sevenlerle bir derdim yok ama biraz okuyup propagandayla bana karşı çıkmasınlar.. saygılar

0|0
    0|0
    • Filistin cephesinde onun yüzünden...

• askeri okulu 4. sınıfta bıraktın :/ peki derslerini bir sayarmısın kardeş

• Yorum devamını şimdi gördüm Filistin cephesini Atatürk yüzündende kaybettik demek istedim

• Atatürk dinsiz değil di dinsiz dedikleri adamın kuran okuduğunu biliyorum gazi dedemiz var Atatürk'ü görmüş biri ayrıca hocaları idam ettirdi dinsiz diyorlar da onlar dini kötüye kullanan yozlaşms serefsizlerdi bunu bilsinler..
    Hadi öyle bile olmuş dahi olsa adam sayesinde yaşıyoruz bunun farkına varın artık. .

1|0
    0|0
  • Atatürk'ün bıraktığı topraklara sahip çıkamayı beceremeyenler ona b*k atma gayretindeler. Bunun adı nankörlüktür, şerefsizliktir

1|1
    0|0
  • son anda kelimeyi sehadet getiren kurtulamaz yalnız bu durum yok seriatte kardes :)

0|2
    0|0
    • Firavun meselesinden yola çıktın galiba ama İslamiyet le ilgili durumun araçtır istersen

• olcegini anladigi an getirilen sehadet kabul edilmez o rezillerin durumudur son anda kurtulmak isterler firavundan yola çıkmadım durum böyle istedigin yerden bakabilirsin

• Yeterince araştırıp öğrenecek bu konuyu

• Atatürk müslüman veya değil.. Öldürdükleri onca alimin hesabı öbür tarafta sorulacaktır.. Yıktığı şeriat düzeninin hesabı sorulacaktır..

0|0
    0|0
  • Siz bilerek ayni soruyu sorarak sitede insanlari salak yerine koymaya mi çalışıyorsunuz?

0|1
    0|0
  • Bizde en çok Allah diyen s... tiğinden Allah demeyene tölerans gösterilmiyor.

0|0
    0|0
  • Kimsenin haddine değil

hadlerini bilsinler

0|0
    0|0
  • Atatürk'ün son sözü " Aleykümesselam " olarak devlet arşivlerinde yerini almış durumdadır.

0|0
    0|0
  • O adam musluman. aci ve net

0|0
    0|0
  • Saçma değil bu milletin dini islamdir islami zedeleyen her hareket yanlıştir. ATAM diyor ki dinsiz adama devlet işi verilmez

0|1
    0|0
    • Dinsiz olduğunu nereden niliyon

• Gardaş bir dur bizde bazı şeyleri biliyoruz ama milletin ön yargılarını kırmaya çalışıp ılımlı yaklaşıyoruz ve belki sonradan Müslüman olmuş alabilir

• Ben tam tersini dusunuyorum sonradan deist oldu bu adam

• Ben müslümanım çok şükür. Dinimi, Peygamber Efendimiz (s. a. v)'i çok çok severim. Ve şu bir gerçek Atatürk'ü de severim. Dini var veya yok. O onunla Allah arasında. Ben dine saygısızlığını görmedim. Dini olmayada bilir. Allah'a hesap verecek olan o. Kimseye düşmez bişey demek. Kaldı ki ölenin ardından konuşulmaz, çünkü o artık bize cevap veremez. Ben gurur duyuyorum Atatürk'le.

1|0
    0|0
Yükleniyor...