Gerçek Şeriat olsaydı veya Osmanlı devam etseydi Tecavüzcüler hakeden cezayı alırdı, sizin görüşünüz nedir?

Şeriat sistemini göre Tecavüzcüler çok daha ağır cezalar alır ve diğer konularda da çok ağır cezalar alırdı sistem caydırıcılığı olurdu, (Bu durumu Atatürkçülük karşıtlığı olarak algılamaya lütfen) Osmanlı ile ilgili ise lütfen iftira atarak yalan yanlış şeylerle karıştırmayın ve Osmanlıda bizim tarihimiz Atatürk' te) (Osmanlıcılıktan hastamız padişahlık sistemine dayalı yönetim değil ve şeriatta cumhuriyete karşı değil)

• Gerçek şeriat sistemi çözümdür
    38%(6)47%(15)Oy Ver56%(9)
  • Diğer
    62%(10)53%(17)Oy Ver44%(7)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Hakaret etmeden görüş paylaşımı yapalım
Osmanlıya iftira atmayın

1|0

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum kesinlikle.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Adam her kelimesinde karşıt olmayın derken Atatürk diyor.
    Saygısız topluluğun kim olduğu ne kadar belli.

Şeriat gelecek kardeşim, sabır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• osmanlı bilime ve sanata önem veriyordu o yüzdne gelişmiş bir toplumdu ve dünyaya hükmedebildi ama bir zaman sonra osmanlı gelişmeyi yenileşmeyi durdurdu ve çağa ayak uyduramadı o yüzden de yıkıldı. ha o eski osmanlının olmasını istermiydim tabiki isterdim ama yenleşmiş versiyonuyla gelişmişliğiyle. osmanlı her dine her ırka açık bir toplumdu ama türkiyede şuand ayaşayan insanlar buna açık değil bu gevur bu ateist diyip dışlayıp aşağılıolar ve kendileri bile doğru düzgün bişey bilmiyolar. şeriat eskiden güzel uygulanıo olabilir ama günümüzde bu devirde şeriat ölümden başka bişey getirmez tv izlemek yasak müzik dinlemek yasak namaz kılmak zorundasın... şeriatı isteyenler bile buna tepki gösterir ve biz şu an olduğunuz konumdan daha geri düşük bir duruma düşeriz. şeriatın en bariz örnekleri suriye ırak arabistan... kadınlar köle dışında bişey yerine dahi konulmuolar herks türkiyede böyle olmaz diyip duruyo ama farklı olacağını beklemek saçma asıl. ki biz ab ye girmeye hazırlanan bir ülkeyiz ab şeriat bir ülkeyi almaz

0|0
    0|0
    • Arabistan tam uyguluyor demiyorum ama kadınlar mesela seçimlere katılabiliyor müzik televizyon konuları ise bazı konularında yorumlamaya açık bir durumdur, diğer ülkelerin uyguladığı değil tam hakiki şeriat Allah'ın kuralları, dünyadaki sistem yanlış ondan dolayı insanlara şeriat yanlış geliyor çünkü yamuk bir insana yamuk doğru, doğru ise yamuk gözükür
      Vesselam

• bilgin yok araştırman yok kafan boş ağzında bir din lafı objektif bakmıosun bişeylere. malesef türkiyede senin gibi bilinçsiz insanlar çok var. umarım birgün zekanız açılır boş insanlara bişey anlatmak bana zaman kaybı verir iyi geceler efenim.

• Sen öyle san , osmanlıda 1550 yıllardan sonra bilim yoktu ki , bilimi keşif etmeyi bıraktıktan sonra geriledi ne yazık ki bazıları osmanlının 1900 lü yıllara kadar dünyaya hükmettiğini sanıyorlar ne yazık :(

• şeriatta osmanlıda sarayda uygulanan oglancılık mı varmıs?

0|0
    0|0
    • Oğlancılık şeriattada Osmanlıda da yok

• Osmanlıda bazı kaynaklarda olduğu söyleniyor oradaki iç oğlan bizim anladığımız manada değil
      Millet çarpıtıyor lehçe gibi düşün mesela azerilerde Türkçe konuşuyor ama farklar var onun gibi millet çarpıtıyor batının attığı iftiralara inanıyor

• o da bır gorus tabıkı.

• olurdu bunun çözümü cezalar, şeriat vs değil. bugün hindistanda, iranda, suudi arabistanda bunlar idam ediyor. önlenebilmiş mi hayır? Bunun çözümü eğitimde, medeniyette, sağlıklı nesiller yetişkinler yetiştirmekte.

0|0
    0|0
    • Şeriat gelmeli ve ek olarak insanların beyin yapısı düşünce sistemi değiştirilmesi

• Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar , İslamiyet eğitime karşı değil ki bilakis onu destekliyor

• evet tek dişi kalmış evet hatta o da düştü düşecek.

• şeriat Allah ın hukuku, Allah en iyisini bilir tabi. ama bu günümüz zamanında suistimale çok açık. misal irana bak. sözde şeriat var. şeriat gelmese bile cezalar daha caydırıcı olabilir.

1|0
    0|0
    • Suiistimal edilmesi kişileri ilgilendirir ve diğer sistemlerde suistimal ediliyor, şeriat kadar mükemmel bir sistem olamayacağı göre çare şeriat

• Ben zaten şeriat in kendisinde problem olduğunu söylemedim. Şeriatin yanlış uygulanması tabi ki de insanları ilgilendirir. Ama yanlış uygulanan bir şeriat de adaletten çok haksızlık getirir. Ama tekrar söylüyorum ki Allah in hukuku tabiki de en doğru en adil olandır.

• İnsanların düşünce sistemini değiştirip Kur'an-ı öğretip yanlışlık ihtimalini minimuma indirmek lazım

• Osmanlı şeriatla yönetilmiyodu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Mesele Tecavüzciye verilecek olan ceza değil ki,
    Mesele " bu ülkede insanlar nasıl bir zihniyetle yetiştiriliyor da , ortaya tecavüzcüler çıkıyor?"
    Konu çok geniş kapsamlı, böylesine dar bir açıdan sadece değerlendirilmemeli..!

1|0
    0|0
  • Ülkenin mayası yapıtaşı kendi halkıdır.. Ülkenin anayasasını, yönetim biçimini nasıl değiştirirsen değiştir yine kendilerine benzetirler. Dükkanın tabelasını değiştirmekle karlılığı artmaz. Siz osmanlıcı, şeriatçılar da rüya görmekten vazgeçin artık. Size yukarılardan empoze edilen basit çözümler sorunları asla çözmez.

0|0
    0|0
    • Sistemi komple değiştirmek lazım yeri geldiğinde zorda kullanarak neden dersen bu sistem bize başta zor kullanarak empoze edildi zaten hiç bir sistem yoktur ki herkesi memnun etsin bazen baskıda lazım

• Cehalet yok edilmeli ama parayla satılmadığından bedava diye herkes cehaleti alıyor

• Okuyup öğrenmek insanların zorlarına gidiyor.. Kulaktan dolma bilgilerle araştırmadan ahkam kesmek en kolayı onlar için.

• seriat olsaydi bütün suç isleynler yanmisti hirsizlar dahil

0|1
    0|0
  • İstediğin sistemi getir beyin yapısı değişmedikten sonra işe yarama

0|0
    0|0
  • Turkiye de tecevuz suçlarının yarışan çoğunun iftira oldugunu biliyormusun peki şeriat gelirse ne olacak bir düşün önce?

0|1
    0|0
    • İstatistiki veriler varmış gibi konuşmuşsunuz ama sanki biraz abartmışsınız ve şeriat sisteminde yargılamak suçun ortaya çıkma süresi zor kesinlik ortaya çıksın diye

• Bence de gerçek tecavüzcü adılmalı

• Evet asilmali ama nasıl bu kadar iftira cı kadın varken hangisi doğru hangisi yalnış nereden bilicen

• şeriat olsaydı ne bu terör olurdu, ne tecavüzcüler olurdu, ne hırsızlar olurdu, ne de bu kadar ahlaksız bir toplum :/

1|1
    0|0
Yükleniyor...