Karşınızdaki insanı nasıl ikna edersiniz?

İkna etme yeteneğiniz ne derecede? Karşınızdakini nasıl kendinize inandırırsınız*

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Kafami asagi yukari salliyorum bu karsida yapma istegi uyandiruyor ve dedigimi onaylamis oluyor
    Çünkü kelimesini kullaniyorum :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• ümmetçi bir arkadaşı Türkçülüğe ikna etmiştim :D

0|1
    0|0
    • Bende ümmetçiyim nasıl ikna ediyorsun et bakalım :D

• Ümmetçilik İslam birliğidir, fakat İslamiyet çatısı altında birçok millet var ve dolayısıyla kültür ve dil farklılıkları kaçınılmaz. Hadi diyelim dil olayını hallettik kültür farklılığını nasıl kaldırıcaz? Osmanlı devletinin son dönemlerinde din kardeşlerimizin bize nasıl isyan ettiğini biraz araştırdıkdan sonra görebilirsin ee peki ümmetçilik hayalse Türkçülük hayal olamazmı? Olabilir, ama ümmetçiliğe göre gerçekçi yanları daha fazla ne gibi dil sorunu kültür sorunu ortadan kalkar endişelerin olabilir ya Hristiyan olan Türklerde var onlar ne olacak diye (Rus-Azerbaycan savaşında Hristiyan olan Gagavuzlar din kardeşini değil kan kardeşini desteklemiştir) . Son olarak Türklük kader din seçimdir. Soruların olursa sorabilirsin

• Türkçülük iyi olabilirdi ama din konusu buna müsaade etmiyor, maalesef her Türk müslüman değil. Bazıları da Rusya boyunduruğunda. Ayette bak ne buyuruyor: (Kâfirleri dost edinen, Allah’ın dostluğunu bırakmış olur.) [Al-i İmran 28]
      Sona doğru gidersek kurtuluşa erenler müslümanlar olacağından ve 3. dünya savaşı müslümanlar ile kafirler arasında geçeceğinden ümmetçilik çok daha tutarlı. Zaten Türk dediğin ülke kırgızistan uçak düşürme olayından sonra bizi değil Rusya'yı destekledi. Herkes çıkarlarına bakıyor bu nedenle islam çevresinde birleşmek daha uygun olur. Dil ve Kültürde bir şekilde hal olunur :)

• Jest, mimik, göz, duruş, konunun değerine göre tonlama ve ciddiyetle.

0|1
    0|0
Yükleniyor...