Hayattan gerçekten birsey anlamiyorum, nasil davranicagimi bilmiyorum?

Merhaba!
Oncelikle biraz fazla uzun olabilir. Dalga geçenler veya okumaya usendim demek isteyenler lutfen uzak durun...
Psikolojim altust. Sinifta kaldim bu sene tekrardan 1. ci senemi okuyorum. Ve KIMSEYE soylemedim ailemden baska. Cunku zaten okula gitmemi istemeyenler bile vardi. Arkadaslarim bile 2 diye biliyor beni. Ama bunu inanmadiklarini dusunuyorum cunku ne zaman sorsalar ikinci senemiydi diyerek soruyorlar, nisandayiz...
Her an herkese hesap verme ihtiyaci var bende. Mesela bir seyi kizlara demesem sanki suç islicekmisim gibi, nasil davranacagimi bilmiyorum. Birkaç misal vermek istiyorum...

Mesela yurtdisina gitmeyi dusunuyorum birkaç hafta sonra ve kimseye demedim ama Kizlara demem lazim, nasil diyecegimi bilmiyorum. Kardesim "gittigin gun mesaj at kizlara" diyor. Ama onlar sanki bana sirt çevirip arkamdan konuscaklarmis gibi geliyor bana.

19 yasindayim ve hala insanlara hesap vermem gerekiyormus gibi bir mecburi his var içimde.

Mesela arkadaslarimlada aram o kadar iyi degil, bana birden soguk davranip arada isleri dusunce yaziyorlar. Degerim yok kimsenin gozunde.
Ne bileyim, aklim allak bullak. Ne yapmam gerekiyor, insanlarla nasil davranmam lazim;
bizim yan komsunun kizi mesela herkesin arkasindan konusur (benimde evet, biliyorum) ama herkesle takilir gezer tozar hrkesle bir bagi var, mesela kizlar kendilerine gore bir grup bile yaptilar.
Bazen diyorum resmen beni kenarda birakiyorlar bazen de diyorum ki ben onlardan uzak duruyorum.

BU HAYATTA NASIL HAYAT YASANIR?

Güncellemeler:
G U N C E L L L.. :(

0|0
2|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Asil psokolijini bozan seylerin uzerine gitmelisin onlari cozmelisin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Canım bikere sadece işi düşünce yazanları kesinlikle hayatından cıkar, ve şu herkese hesap vermem gerekiyo düşüncesini sil at kafandan bu yüzden istedigin gbi olamazsnda yasayamzsnda ve bence arkadşlarını kaybetmekten korkuyo gbisin

0|1
    0|0
    • Cikartamiyorum cunku aileler çok yakin ve komsularimiz ister istemez gunluk gorusmeler oluyor.
      O dusunceyi silemiyorum :(
      Evet kayip etmekten korkuyorum ama babam bana hep diyor "kizim bak ben 40 yasima geldim eski arkadaslardan bir tanesi yok";
      ne yapcam?

• Aynen... Off of..

• Takma bu kadar kafana

• bana mesaj atabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...