Evlilik içi tecavüz nasıl engellenir?

Bildiğiniz üzere evlilik içi tecavüz, bir kızın daha önceden ilişki yaşadığı sevgilisinin tecavüzüne uğraması veya sarhoşken bir erkekle yalnız kalıp tecavüze uğraması Türk insanları tarafından tecavüz sayılmıyor.

Bunun en büyük sebebi de cehalet.

İnsanları bu konuda nasıl bilinçlendiririz?

Kocası tarafından defalarca tecavüze uğrayıp bunun normal olduğunu sanan kadınları eğitmenin bir yolu var mı?

1|2
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Fatiha suresinin anlamını bilmeden namaz kılan bir millete bir şey öğretemezsin. Adam karım değil mi ister döverim ister severim diyor dahada acısı kadın kocam degilmi ister döver ister sever diyor. Toplum kadı iki meme bir vajina görüyor kadın kadınlığı çocuk dogurmaktan ibaret sayıyorsa bazı şeyleri öğretmek çok zor.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Engellenebileceğini sanmıyorum erkeklerde evlenince bu karıyı istediğim Zaman severim artık vajinası benim gibi bir algı doğuyor kadın her ne kadar aybaşıyım başım ağrıyor dese de erkek buna inanmıyor hatta bağzıları başkasına verdiğini sandığı için gurur yapıp kadına tecavuz ediyor bakalım hangimiz daha iyi zikiyoz diye kadının da duygu ve düşünceleri var erkek istiyo diye ne zaman isterse onunla yatamaz kadın

2|0
    0|0
    • Aşağıda bu tecavüzü savunan bir kadın var, sayesinde çözüm aramaktan pes ettim ben.

Erkekler Ne Diyor 18

• bunun eğitimini vermek için çok temelden başlamak lazım yani öncelikle kadınlara insan olduklarını öğretebilmeliyiz insanlar ataerkil zihniyetten kurtulmalı.

1|0
    0|0
  • benim eski kız arkadaşım bu durumda idi ki emin ol fenaaaydı fena sekonder vajinismus a kadar ilerllemişti hastalığı da

eğitim konusuna gelince de biz erkekleri eğitmek gerek

1|0
    0|0
  • tecavüzün hiç bir şekli kabul edilemez

1|0
    0|0
  • burda görev annelere düşüyor erkek evlatlarını yetiştirirken erkek istedıgını yapar elının kiridir sekılde degılde kadına sevgili, saygılı ve şefkatli yaklaşmayı ögretırse sorun çözülebilir.

1|0
    0|0
  • Türk insanını aşağılmaya hakkın olduğunu sanmıyorum :)
    Bunları gidip hanfendiler ile görüşmelisin. Bir erkekle sarhoş olupta tecavüzden bahsetmek çok saçma. Niyet belli bariz bir şekilde..
    Ve sen istekli olduğun sırada kocan "Hayır, git elinle becer" dese nasıl hissedersin? Bence bir kadın kocası için ilişkiye girebilmeli, aynı zamanda kocada aynı şekilde.

0|1
    0|0
    • Tecavüzü savunuyorsun resmen, şaka gibi. Türk insanını aşağılamadım. Tecavüzü normalleştirdiklerini söyledim. Tıpkı senin yaptığın gibi.

• @Ouzcnk benim mi?

• @bedirhan03 yok senin görüşün değil :)

• Erkekleri eğitmenin yolunu ara çoğu kadında sorun yok.

1|0
    0|0
    • Kadınlar kendini korumayı öğrenmeden erkekleri eğitmek imkansız gibi geliyor bana. Durup dururken insanlık öğretilmez sonuçta, mecbur kalmaları lazım öğrenmeye.

• Kadın istemeden kocanın skmesi mi oluyo o?

0|0
    0|0
  • şiddete karşı savaş açın. şiddet yanlılarını kurşunlayın..

0|0
    0|0
  • Evlilikte seks de mi olmasın yani erkek kadınını arzular onunla bir şeyler yaşamak ister ne yapsın başka birini mi bulsun sonra erkekler böyle erkekler şöyle

0|0
    0|0
  • Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.

0|0
    0|0
    • İlginç. Özellikle eğitim seviyesi düşük çiftlerde her kadının maruz kaldığı bir şey oysaki.

• Cümleyi nerenle okudun? Yürüyen cehaletlere laf anlatmaya çalışıyoruz resmen.

• Evlilik içi tecavüz genel itibariyle olmaz.

1|0
    0|0
    • Derken?

• Evlilik içi tecavüzden saymıyor olmanızın başka hiçbir açıklaması yok.

• Benim ne dediğimi benden daha iyi bildiğini iddia eden biri daha sizi bana parayla mı veriyorlar anlamıyorum hepinizin canı cehenneme

• ayrılmadan olmaz..

0|0
    0|0
  • anlatamazsın :)

0|0
    0|0
  • burayı terk et

1|0
    0|0
  • Bir ilişki içerisinde olduğun karşı cinsin isteklerini yerine getirmesi ihtiyaçlarını gidermesi durumunda bence böyle bir sorun kalmaz

0|0
    0|0
  • koca isteyince versin tecavüz olmaz

0|0
    0|0
  • Evlilik içi tecavüz nedir yaw.

0|0
    0|0
    • Kadın seks yapmak istemeyince kocanın tecavüz etmesi.

• Tecavüz aile kavramının bir parçası değil

• Aynen bende onu diyorum. Tecavüzün aile kavramiyla alakasi yok. O yüzden aile içi tecavüz falan demeyin. bir erkek karısını tatmin edemese hemen feminist kesilip cinsellik ihtiyaçtır boşan bilmem ne diyenler, kadın kimsenin namusu değildir diyenler, kari-kocayi birbirine karsi kışkırtıp birbirinin ihtiyaçları reddettirip sonrada kocanin tecavüzü gibi kavramlari cikaranlar hep aynı zihniyet. Biriyle evliysen sorumluluklarin vardir. Yoksa bosan kimse seni çekmek zorunda değil. Evli olup zinaya yol aratan kadınıda bosayinca kimse adama laf etmesin bari.

• Yahu dayak atıp alıkoyarak tecavüz edemez kimse karısına.
    Hee bak kadın istemiyordur sırf kocası istiyo diye yapar
    ama senin dediğin gibi tecavüz duymadım pek.

1|0
    0|0
    • E o zaman tecavüz diye bir şey yok bu mantığa göre?

• Gece sokakta tecavüze uğrayan kadınlar nasıl uğruyor?

• onlar anlık oluyor ve sonra hemen şikayet ediyorlar

Kızlar Ne Diyor 6

• Tecavüzün açıklaması savunması olamaz. Karın bile olsa karşı taraf istemiyorsa olmamalı ilişki. Ne yani sırf kocası diye kadın sürekli istemedigi halde bunu yapmak zorunda değil. Bu konuda yanlış dusunen bir toplumuz ne yazıkki

2|0
    0|0
  • kadınların haklarını öğrenmelerini sağlayarak ve de onları cesaretlendirerek ama bunu iç anadoluda ya da doğu da yapamayız. hükümet desteği şart yoksa kızlarımızı bacım ediyorlar diye linç ederler adamı.

1|0
    0|0
  • Kendilerini kabul etmiş kadınlara ne yapsan boş. Hayat öğretememiş ki.

2|0
    0|0
  • Polise gitsin kadın
    Ama çok saçma bir soru
    Kocası tarafından tecavüz
    Dediğin gibi KOCASI

0|0
    0|0
    • Kocasının tecavüzü tecavüz sayılmıyor mu?

• Tecavüzü savunan insanlardan nefret ediyor oluşumu nasıl kuyruk acısıyla bağdaştırdın acaba? Yaşın küçük daha. Büyüdüğünde ve tecavüze uğradığında anlayacaksın ne dediğimi. 0 hayat tecrübesiyle utanmadan konuşuyorsun, komik.

• Tecavüze mi uğradın?

• Savci orda gtsin bosasin

0|0
    0|0
  • Sevgilimin tecavüzüne uğramış hamile kalmıştım babam sevgili yapıp kaşınmasaydın demişti yediğim dayaklar sonucu bebeğim düşmüştü ve beni zorla evlendirmişti. Üç ay eşimşe aynı yatağa girmedim şimdi ilişkinin hangi diliminde olursak olalım istemiyorum dediğim an itirazsız beni bırakıyor arada aklıma gelir eşim uyurken onu izler o günü düşünürüm ama babamın hak ettin lafı kadar canımı yakmaz

0|0
    0|0
    • Tecavüzcünle mi evlendin

• @subay51 Henüz değil

• Ama var dusunce

Yükleniyor...