Türk askerine selam veren çocuk ile Türk askerini taşlayan çocuk kardeş olur mu?

Türk askerine selam veren çocuk ile Türk askerini taşlayan çocuk kardeş olur mu?

-

Biz cocukken asker konvoyu görünce asker selami verirdik araclara iyice bakardik bizi koruyan abilerimizi gormek icin can atardik ailemiz bizi vatan sevgisiyle buyuttu peki biz boyle vatanimiza bayragimiza ordumuza bagliyken askeri taslayan molotof atan ailesinden " fosik tc , katil asker " kelimeleri ogrenen Turkiye ve asker nefretiyle buyutulen cocuklarla kardes olabilirmiyiz?

Güncellemeler:
(Arapci iktidarin yaptiklarina Turk halkinin onay verdigini sanan , amerika eliyle kurulan k. rt bolgelerinden gurur duyan , Turk askeri ve polisi hakkinda ileri geri konusup k. rtculuk yapip bize faso diyen , medeniyet bilmeyen cahil k. rtler sadece aciyorum hahah sen hain olmasan ben fasist olmam etnik dokuntu. Birde o cocuk diyenler agac yasken egilir. Onlar cocuk ne kadar fasosun diyenler yillar once besikteki Turk evladini katleden pkk ya neden fasist demiyor. K****** ozerkcileri)

2|2
8|41

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 40

• olamaz

2|1
    0|0
  • Taslayan çocuk değil yanlis söyledim lütfen yanlis bilinçlendirme milleti. Taslayan çocuk değildir. O. çocuğudur :)

2|0
    0|0
  • Olayın bir çok boyutu var. Başlıyorum.
    Asker dediğiniz şey faşist zorba devletlerin koruyucusudur. Sizin, benim, herkesin parasını çalan, hakkınızı yiyen sizi emperyalistlere sömürten devletin uşaklarıdır polis ve asker. Bu bağlamda asker ve polis saygı duyulması gereken kişiler olarak görülmüyor pek gözüme.
    Diğer bakış açısı ise şu ve olumlu; halkı terörden, katillerden korumak yine bu mesleğin görevi bu noktada olumlu bakılabilir.
    Bir başka açı; sizin bildiğiniz asker, bahsettiğiniz asker şehit olunca üzüldüğünüz asker. Ama ordu sizin bildiğiniz gibi değil, 20 yaşındaki bebelerin hayatını zindan eden, ülkenin, ordunun bütün kaynaklarını kendine kullanmaktan çekinmeyen, yıllarca yatıp çatışma görmeyen, çatışmaya uzman çavuşları, erleri gönderip düşmana sinek gibi avlatan subaylarla dolu bir ordudan bahsediyoruz. Ki şu anda subayın ne olduğunu bile bilmediğiniz düşünüyorum. Siz kaç tane subay öldüğünü duydunuz çatışmalarda? Hep fakirlikten asker olmuş uzman çavuşlar gönderilir ve onlar ölür.
    Başka şekilde bakalım; elbette orduya sadakat bazı durumlarda şerefimizdir çünkü bir savaş çıktığında ilk onlar koruyacaklar bizi.
    Başka şekilde de bakalım; bu taş atan çocuklar birilerinin oyuncağı olmuşlar, çocukları değil onları oraya gönderen cahil kürt sürüsünü eleştirelim, ebeveynlerini.
    Bir başka şekil daha var; faşist zorba emperyalist devlete karşı anarşizm hakkımızdır ama bu çocuklarla ve birilerinin, özellikle sözde barış güvercini Selo'nun lafı ile değil gerçek eylem kültürüyle sokağa çıkıp hakkını arayan insanlarla çıkalım hakkımızı arayalım sokakta. Ama o da 61 muhtırası ve 80 darbesini görmüş insanların çocuğuyla, sizlerle pek mümkün değil. Bazı beyin yoksunları 17-25 aralık soygunu için değil, tecavüz savunucusu Aile ve sosyal politikalar bakanı Ramazanoğlunun namusunu korumak için çıkıyor sokağa. Bu ülke komple yıkılmalı yerine genelev kurulmalı gibime geliyor bazen Allah affetsin. Amento.

2|1
    0|0
    • Soylediklerinin hic birine katilmiyorum anarsizm vs komin hayati suren irk yok diyen insanlarsiniz ordu Turk halki icin var siz irk yok diyenlerin orduyu sevmesini zaten beklemiyoruz son cumlelerine katiliyorum bir kereden bir sey olmaz diyenlerin basina allahta bir kere verirde neyin ne oldugunu anlar umarim. Askere polise hakaretini kabul edemem onlar benim rahatim icin bayragimin gonderde asili durmasi icin sehit olur gazi olur ve Turk demek asker demektir Turk milleti asla askerine polisine sirt donmez sehitlerde gazilerde rutbeye bakmakta neyin bir er de sehit oluyor ustegmende yazik dusuncelerine uzuldum umarim malum halkla birlikte siz asimile olmus Turklerde yok olursunuz.

• Türk çocuğunu sevip Kürt çocuğuna sıkan polise Kürt çocuğu selam verir mi? Orta parmaklar havaya.

Kardeş dediğiniz Kürtler Suriyede Federasyon kuruyor diye uykusu kaçan faşistlersiniz, Suriyede Federasyon kurulmasın diye Amerikaya İncirliği sunup gece gündüz yalvaran faşolarsınız.

Şimdi kardeş muhabbeti yapmayın.

3|3
    0|0
  • Asla!

2|1
    0|0
  • İstiklal Marşı nı ıslıklayan 12 çocuğu tek başıma dövmüştüm. Çok eğlenceliydi herkese tavsiye ederim...

2|1
    0|0
    • @BirNutellaTüketicisi bir sorumda cevap olarak "sanane" deyip bu görüşümde hakaret ederek üstüne takibe alarak neyi amaçlıyorsun?

• https://www.youtube.com/watch?v=hGyKkw0eotM
    büyüyünce böyle olcaklar

1|0
    0|0
  • olsa da benim kardeşim olamaz..

2|0
    0|0
  • Olabilirdik, aileleri o. cocuklarını yetiştirmeseydi.

2|0
    0|0
  • Bir asker olarak bende bu konudan rahatsızım ama yapacak hiç bişey yok :(

2|0
    0|0
    • Turk halki daima askerinin polisinin yaninda

• Her seyin farkindayiz doguda gorevde olan yakinlarim var bizzat yasayan insanlar allah yardimcilari olsun. O malum halk turk gorunce misafirperver olur ama o turku kamuflaj icinde gorunce hain olur. Sadece aciyorum

• aynen öyle valla :(

• Aynı olamaz, biri canımız diğeri hain köpeğimiz.

2|0
    0|0
  • anaları babaları kahpe olanları yetiştirdiği nesil

2|0
    0|0
  • Adı üstünde "çocuk"

1|2
    0|0
  • Olamaz tabiki olabilir diyenin aklından sorunu var demektir

2|0
    0|0
  • Her zman selam durum askerime

3|0
    0|0
  • Bakış açını değiştir

0|0
    0|0
  • Küçücük çocukların beyinlerine ideoloji ve düşmanlık yükleyenlerin aklına tüküreyim. O çocuklar sanıyor musun ki ne yaptığını biliyor? Tabii ki kardeşler. İki taraf da kendi ucuz düşmanlıklarını ve ikinci el nefretlerini çocuklara miras bırakmaya çalışmasaydı bugün bu durumda değildik zaten.

0|0
    0|0
    • K. rdum k. rt devleti isterim fosik tc hepsi onlara pkk tarafindan ogretiliyor merak etme asker taslarken niye denildiginde burasi bizim diyor itler ailesi boyle yetistirmeseydi bile buyuyunce kendi milliyetinin pesinden kosup ozerkci olup vatan butunlugunu tehdit edecekler aralarindan siyrilip hain olmayanlar var evet onlarda ya asker polis ya da yakinlaridir tabiki kardes degiliz ne dilim ne atam ne soyum ne de kulturum bir sadece din ayni da birlestirici degil eger oyle olsaydi daha osmanli zamaninda ayaklamazdi esek severler

• Olamaz turk askerini taslayanlarin ailesini cok mrk ediyorum acaba nasıl egitiyolar?

2|0
    0|0
  • Elbette oluruz. Çocuğun ne suçu var. Polise taş adan çocuk başka bir ailede büyümüş olsa öyle olmayacaktı. Çocuklar ne yapsın ne öğretilmişse onu yapıyorlar.

1|1
    0|0
  • Bunlar benim kardesim degil

2|0
    0|0
  • Olmaz taş atan eli kuracaksınız bidaka taş tutamadım dil uzatanin dilini koparacaksin dil uzatamasin

2|0
    0|0
  • tabii ki olmaz

2|0
    0|0
  • Kardeslik ucuz değildir, olamaz.

2|0
    0|0
  • Su an silah altinda bulunan bir asker olarak soyluyorum. Sahsi düşüncem kesinlikle olamaz.

2|0
    0|0
    • Turk halki ayni sekilde dusunuyor lakin asimile olmus Turk halki haric yani arapci k. rtcu ve ruscu Turkler olmayan kardeslikten yana umarim hain halktanda benligini yitirip asimile olan Turktende kurtulur anadolu.

• sizi vatan sevgisiyle değil başkalarına nefretle büyüttüler. ordu dediğin ölüm kurumundan başka bir şey ve sen onlara hayran olduğun için gurur duyuyorsun, garip bir durum.

0|1
    0|0
    • Beni vatan sevgisi ile buyuttuler bayrak askiyla egitildim vatanin butunlugune tehdit olusturanlardan nefret etmek benim en dogal hakkim. Ordu dedigim olum kurumu oyle mi... Ordu dedigim peygamberin hadisine konu olan ordu dedigim avrupaya aman dedirten ordu dedigim Turk bayragini yere indirtmeyen... Orduma hayranim gurur duyuyorum asker demek Turk demektir cok sukur etnik dokuntu degilim askerime polisime nankorluk yapmiyorum bu garip bir durum degil garip olan sizin sizi saddamdan esedden kurtarip ulkesine katan as veren is veren halka ve askerine hainliginizdir.

• Seneye askerim Sehit dusersem VATAN SAGOLSUN.

1|0
    0|0
  • Tabi olamaz

1|0
    0|0
  • Birisi bu vatanın çocuğu diğeri ise ne çocuğu olduğunu söylemiyorum

1|0
    0|0
  • Yetistirilme tarzi ile alakali daha once doguda bulundin mu bilmiyorum ufacik cocuk bile senle gelip siyaset yapiyor okul ders vs umrunda degil ideolojiden bahsediyor.

0|0
    0|0
    • Bulundum evet vanda kirgiz koyune gitmistim evet siyaset konustuklari dogrudur her gun pkk egitimi verilen cocuklar bizimliler atasini ogrenir onlar hainlik garip bir durum degil

• Cocuk masumdur tas atanda

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 8

• Üvey kardes olur

1|1
    0|0
  • bence olur

2|2
    0|0
  • Çocukları alet etmemek gerek böyle şeylere.. Çocuk onlar ya. Çocuk.

1|3
    0|0
    • Birileri alet etmis pkk nin ders verdigi cocuklar evet agac yasken egilir demis buyuklerimiz yasken asker taslayan buyudugunde daga cikar. Benim koyumde ki memette cocuk asker olmak icin can atar. Haklisin cocuk onlar..

• Hayır asla olamaz !

2|0
    0|0
  • asla olamaz

2|0
    0|0
  • Çocuklar büyüklerinden gördükleri gibi, bire bir kendileri de şahit oluyorlar yapılanlara. Haliyle politik zeminleri bir Türk çocuğa göre daha erken var oluyor.

Bir zahmet Türkler olarak geçmişte olup bitenlere dair bize verileni almadan kendimiz de ne olup bitmiş sorgularsak, ortada bir hak meselesi olduğunu ve çözülmesi gerektiğini bilebiliriz. Böylelikle iyi-kötü, şehit-terörist diye diye çıkarcı iktidarların papağanlığını yaparak vakit kaybetmek yerine, çözüme çok önemli bir ölçüde yaklaşabiliriz. Yoksa iki tarafın da pisliğinde boğulmaya, yazık etmeye devam.

0|0
    0|0
    • Oncelikle iktidar yerin dibine batsin 😃 evet cocuk kendi sahit olabilir askerin onu terorden koruduguna doguda onun canini kurtarirken kendi cocugunu yetim biraktigina sahit olur belki askeri Turk evladindan daha cok bile sevebilirlerdi ama koca kafalari sadece ozerklige bastigi icin ailesi nefret ogretmemis olsaydi bile ilerde nefret edecekti bu yuzden soylediklerine katilmiyorum

• Adı üstünde; çocuk.. Sevgi verirsen sevgi, nefret gösterirsen taş atar.

0|0
    0|0
    • Turk askeri ve nefret mi? Nefret gosterilseydi korkudan kapi pencere kapatirlardi ama yuz verdikce azittilar fakat dedigin gibi umarim Turk ordusu nefretini gosterir.

• vatan , terör felan umrumda değil... kendini düşünmeyen bir toplumu ben neden düşüneyim ki..

0|0
    0|0
Yükleniyor...