Marka giyinenler daha mı elittir? İnsanlarda neden marka özentisi vardır?

#büyükyorumcu

Güncellemeler:
...

3|0
32|23

En İyi Kız Görüşü

• Diş macunu şampuan fırça ve kozmetik alırken marka ve kalite önemli. Çünkü cilt ve diş sağlıktır. Bu yüzden zarar görmesini istemem. Ayakkabıda da kalite önemli diye düşünüyorum. İç çamaşırda da önemli fakat kıyafette beğendiğim hangisiyse onu alırım. İlla marka olacak diye pek bakmam

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kendilerini öyle sanar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• Ben marka hep giyinirim takarim kalitesi genelde bana cok iyi geliyor ve ustumdeki kiyafetlerin markasi oldugunu bilince daha rahat geziyorum baska bir ozguven heleki londra gibi yerde yasiyorsan markaya hep bakarlar girdigin her yerde. Marka almak beni mutlu ediyor kaliteside super (kalitesiz marka var ama kalitelisini aliyorum) bunlar olsa gerek

0|1
    0|0
  • Hiç de öyle bir özentiliğim yok. Gözüme güzel görüneni giyiyorum. Sırf marka giyiyorum demek için aldığım fiyatin sonuna fazladan 0 eklemeye gerej duymuyorum. 😄

1|1
    0|0
  • Ben markaya değil, kişideki duruşuna bakarım.
    Bazı şeyleri marka seçiyor olmamın tek sebebi, kalitesi kafama takılmıyor.

1|1
    0|0
  • Zengindir sanırım

0|1
    0|0
  • Evet markaya önem veririm örneğin teknoloji, kozmetik ve spor ayakkabı ama diğer şeyler bluz kıyafet zırt pırt ucuz şeyler olsun farketmez

Bir de elitlik konusuna gelicek olursak markayla elitlikmiş alakası bile yok

Ee boşa dememişler ne insanlar gördüm üstünde elbise yok nr elbiseler gördüm içinde insan yok!

0|1
    0|0
  • elıtlıkle alakası yok. markaların dıkım atolyelerı zemın katı atolyelerı. sadece ısım ıs yapıyor.

0|1
    0|0
  • Kendi dikenler ne oluyor o halde?
    Çok saçma.

0|1
    0|0
  • Çünkü buna yönlendiriliyorlar :) Televizyondan, billboardlardan vs vs.

Elitlik kişinin karakteriyle ölçülür, markalarla değil

0|1
    0|0
  • Teknolojik ürünler dışında hiçbir konuda marka takıntım yok neyseki.. çok saçma buluyorum. Tişort 10 tl. Marka tişört 70 tl. What the hell..

0|1
    0|0
  • Pazardan 10tl ye aldığım markası belli olmayan bluz çok güzel😐

0|1
    0|0
  • Hayır elit değillerdir. Önemli olan marka olup olmaması değil, kaliteli olması önemlidir benim için. Bir tane olsun temiz olsun.

0|1
    0|0
  • Ucuz mal alacak kadar zengin değilim demiş bir iş adamı. 6 yıl önce Nike dan aldığım ayakkabılar yeni gibi. Markasız 10 tl ye aldığım tişört 1 yıkamada solarken ayni tarihte 70 tl ye aldığım Adidas tişörtü 2 yıldır giyiyorum saygılar.

0|2
    0|0
  • marka takıntısı olan insanlarda özgüven eksikliği vardır , sürekli diğerlerini aşaglayıp kendilerini tatmin ederler :)

0|1
    0|0
  • marka değil ama kaliteli giyinmeye özen gösteririm. Sorarsan, kız arkadaşlarım nerden aldığımı sorar. Yani marka değil ama tarz giyinmek önemlidir...

0|1
    0|0
  • Ben aslında marka mı değil mi pek ayırt etmem alerjik bünyem olduğu için her kıyafeti giyemiyorum hemde ucuz ucuz alıp çabuk eskiyeceğine bir tane kaliteli alırım uzun yıllar kullanırım hep böyle yapıyorum

0|1
    0|0
  • Kaliteli durmak icin bir seye ihtiyacı vardır. Karakterinde olmadığı için o şekilde teraziyi dengede tutmaya çalışırlar. Benim gördüğüm her marka takıntısı böyledir

0|1
    0|0
  • Özentilij

0|1
    0|0
  • Kaliteli alıyorum beş sene giyiyorum kalitesiz alıyorum bir sene giyiyorum aradaki tek fark bu

0|2
    0|0
  • Kıyafetin markasi önemli değil ki kalitesi kumaşı önemli.😌

0|1
    0|0
  • Marka değilde tarzini konuşturan elit bence

0|2
    0|0
  • Markadan ziyade kalite önemlidir. Markaya çok takılmam.

0|2
    0|0
  • Çoğu hava atmak için marka giyiyo
    Çoğu da kaliteli diye

0|1
    0|0
  • Rahatliktan ituru giyerim

0|1
    0|0
  • Bazıları gerçekten elit olurken bazıları öyle olduklarını zannediyor

0|1
    0|0
  • bir insan basitse ne giyerse giysin kürk giysin yine tırt

0|1
    0|0
  • Marka takıntım pek yok sadece kaliteli olmalı.

0|1
    0|0
  • Marka takintim yoktur

0|1
    0|0
  • İnsanlar satın alma güçlerine göre giyinirler.

0|1
    0|0
  • Salak salak ya

0|0
    0|0
  • Parasi olmayan kotondan giyinir bzim gbi

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 22

• İnsanların yaptıklarıyla değil, giydikleriyle marka oldukları bir çağda; Aşkların sahteliğinden yakınmak yanlış olur. der Coelho.. Marka insanı elit yapmaz elit yapan kişiliğidir. Alime sormuşlar neden yamalı elbise giyiyorsun dışına özen göstermiyorsun diye. Alim cevap vermiş : İçimle uğraşmaktan dışıma fırsat bulamadım. O marka elbiselerin içinde çoğu zaman bir insan yoktur. Sadece marka vardır.

0|1
    0|0
  • Marka özentisi falancı bak şundan giyiyor abi adamın herşeyi marka orjinal takılıyor çakma giymiyor. Yani bir nevi abi konuşulmak övülmek filan. He adamın çok parası olur kaliteye lükse önem verir bundan dolayı marka giyer onada birşey diyemessin buda ayrı bir konu tabi:)

0|1
    0|0
  • Elitlik başka bir kavram. Parası olan daha kaliteli giyinme lüksüne sahiptir. Ben marka diye değil, kaliteli diye ürün seçerim bunlarda marka olur.

0|1
    0|0
  • Markasına tüküreyim.

0|1
    0|0
  • hayır elitlikten değil..
    tarz meselesi..
    bir de kalite tabi.. 10 tane alacağıma 3 tane alırım ama yıllarca giyerim..

0|1
    0|0
  • Markalar kaliteli ve güzel çünkü. :):

0|1
    0|0
  • Marka özentiliğiyle alakası yok pek, bir kaç marka dışında benim sevdiğim tarza ürün satan yer yok ülkede.

0|1
    0|0
  • Dıştan elit, beynen fakir!

0|1
    0|0
  • Elit kelimesinin anlamı "seçkin" demek.
    LC Waikiki'den giyinerek seçkin olamazsın, fakat Hugo Boss takım, Cacharel gömlek, Rolex saat ve Gucci ayakkabı giyersen elit olursun.

Evet elitim.

0|1
    0|0
  • Çoğu marka cins cins mallarla elalemi soyuyo bence. Güzel görünmenin marka giyinmekle alakası yok

0|1
    0|0
  • hayır dostum senin sorunun öz güven eksikliği salla markayı inanki alakası yok temiz giyinmek elitliktir. (...)

0|1
    0|0
  • kalite onemlidir ucuz alacak kadar zengin degilim 😀 ama kabul ediyorum benim cok fena marka takintim var herseyime de ynsidi cok para verdigim dogrudur ama calisiyorum kazaniyorum ve harciyorum 😀

0|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • Desinler başka bir bok değil bir fuzuli paralar veriyorlar ama salaklar olmasa akililar nereden gecinecek

0|1
    0|0
  • alakası yok ama daha kaliteli diye

0|1
    0|0
  • Pek giyinmeyi bilmeyenler pahalı şeyler güzelmiş algısına kappılıyor. Yapmayın etmeyin yassık gunahhh :D

0|1
    0|0
  • Elit kelimesinin seçkin demek olduğu anlamını düşünürsek evet

0|1
    0|0
  • Biraz ego tatmini. NET

0|1
    0|0
  • Benim marka takıntım var ama kimsenin giydiğine göre yorum yapmam

0|1
    0|0
  • hava atmak için.

0|1
    0|0
  • Bence alakası yok uygun fiyatada çok gzel giyinebilir insanlar

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...