RABBİMİZ BİZE BU FIRSATI VERDİ NEDEN KULLANMIYORUZ? NEDEN TÖVBE ETMİYORUZ?

Rabbim bana yeter.

Güncellemeler:
Neden bekliyoruz ki kimi neyi bekliyoruz

2|3
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Hz. Ömer (r. a) ahiret endişesiyle diyor ki:
    “Ah keşke, annem beni doğurmasaydı, keşke şöyle bir çöp olsaydım, keşke beşer olmasaydım!”

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tövbe çok güzel bir fırsat yaşarken tövbe etmek lazım ölüm gelmiş son nefesini vereceksin diyorsunki yaparsam artık iyi insan olacağım şunları yapmayı bırakıp şunları yapacağım ama o zamanda şeytan gülecek sadece ömrün bitti ben sana ertele dedim sen hemen bana uydun! unutma insanoğlu erteleyenler helak oldu diyor hz Muhammed s. a. v işallah Rabbim hayırla yaşatıp hayırla öldürür casiye süresini bir okuyun derim ne diyor rabbimiz "hiç iman edip iyilik edenlerin yaşamı ve ölümü , inkar eden günahkar kimselerinki gibi olur mu?"

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Allah bizim ne suç işleyeceğimizi bildiği halde neden yaratıp bile bile cehenneme atıyor, orası büyük merak konusu.

1|0
    0|0
    • Rabbim sana seçenek sunuyor ya bunu ya bunu seç sen nefsinle seçiyosun kardeşim ve böylece kendi yolunu çiziyosun. Yanına yaşlı bir teyze gelse para istese vermek ya da vermemek konusunda sen karar veriyosun Rabbim bunu sana bırakıyo biz buna cüzi irade diyoruz açıp okuyabilirsin

• ama sana irade de vermiş, tercihlerin kaderini değiştirir

• Anlık zevkleri sonsuz mutluluga tercih ediyoruz

1|0
    0|0
  • eşrefi mahlukat olmak ile insan olmak... uykudayız şu an :)

1|0
    0|0
  • hayırlı sabahlar abla
    ümmetin askerleri çalışıyor

1|0
    0|0
    • Rabbim bizi neden gönderdi dünyaya onu sevelim sevdirelim diye kardeşlerimizi ateşten koruyalım diye Elhamdülillah

• "herşey sevmenle başladı" Elhamdülillah :)

• Elhamdülillah abicim

• Pis zina cilar

1|0
    0|0
  • Herkesin günahı da sevabı da kendisine... İsteyen Müslüman, isteyen Hristiyan, İsteyen Yahudi olur... İsteyen de ateist takılır... Bunlar kişinin tercihleri kimseyi ilgilendirmez...

0|0
    0|0
    • Ben kişiye yönelik bir itamda bulunmadım soru sordum

• işte senin yaptığın nedir diye sormadan edemiyorum? Ama sormayacağım, çünkü gerçekten fikir tartışmasına girilebilecek bir kapasite olmadığını görüyorum.. Teşekkürler...

• @Jantii Seni Kur'an-ı Kerim'e yaptığın terbiyesizlikten dolayı Allah'a havale ediyorum... Şüphesiz ki Allah, herşeyi bilendir..

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Sürü psikolojisi hernes nereye biz oraya yaptığımız yanlız yanacaksınız gnçler

1|0
    0|0
  • çünkü tövbe ettikten sonra tekrar yapmayacagımıza güvenmiyoruz

1|0
    0|0
Yükleniyor...