Allah gerçekten sevmediği kulunun duasını mı hemen kabul eder?

hep böyle bir rivayet geçiyor. Ben de ne desem çıkıyor anlamıyorum ağzımdan çıkan ciddi cümlelerin çoğu gerçek oluyor acaba söylediklerim dua yerine mi geçiyor? Anlamıyorum neden böyle

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hz. Cabir’den nakledildiğine göre, Hz. Peygamber şöyle buyurdu:

Allah’ın sevdiği bir kul dua ederken, Allah şöyle der: “Ey Cebrail! Bu kulumun ihtiyacını yerine getir; fakat onu biraz ertele, çünkü ben onun sesini hep duymak isterim.. (Diğer taraftan) Allah’ın sevmediği bir kul dua ederken, Allah şöyle der: ‘Ey Cebrail! Bu kulumun ihtiyacını yerine getir ve bunu acele yap. Çünkü ben bunun sesini duymak istemiyorum’ ” (Taberanî, Kitabu’d-Dua, 1/45; el-Mucemu’l-Evsat, 8/216)

Hafız Heysemî’nin bildirdiğine göre, bu hadis rivayetinin senedinde yer alan İshak b. Abdullah b. Ferve adındaki şahıs “Metruk’ul-hadisitir = verdiği haberlere itibar edilmez” bir kimsedir. (bk. Mecmau’z-Zevaid,10/151)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ağzından her çıkan dua niyetinedir dikkat et. Allah bilir biz bilemeyiz hayırlı olacak olanı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Öyle bir Allah yarattınız ki istediğiniz şeyi yaptırtıyorsunuz ona :D sevenleri kavuşturuyor, sevmediği kulunun duasını kabul ediyor, sevgilisi tarafından terkedilen kızların öcünü alıyor falan. İşin komiği, bu nerenizden uydurduğunuz belli olmayan şeylere inanabiliyor oluşunuz.

0|0
    0|0
  • Allah sevmediği kulunu derken dinden bir haber olduğunu doğruladın zaten gerisini okumaya lüzum yok.

0|0
    0|0
  • şom ağızlısın ; net.

0|0
    0|0
  • ne içtiysen bende istıom

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Eğer senin için hayırlı bir dua ediyosan Allah verir hayırsız bir dua ediyosan Allah en iyisini verir

0|0
    0|0
  • Öyle şeylere inanma yalan

0|0
    0|0
Yükleniyor...