İnsanlar kendisinden önceki nesile neden çamur atıyor?

Yeni nesil şu parçaları dinliyormuş, eskiden dinledikleri şarkılar gerçek müzikmiş falan…

O çocukluğunu doya doya yaşamış, şimdiki çocuklar bilgisayarlı odalarına kapanıp asosyalleşiyormuş…

Ben açıklayayım, tam da bu geçiş dönemi sırasında çocuk oldum. Kıyafetlerimizin her tarafını çamur yapan sokak oyunlarını da oynadık, en efsane pc oyunlarını da… Açıkçası bilgisayar o zamanlar hepimize daha cazip, daha eğlenceli geliyordu. Netice de ikisini de doya doya yaşadık, bu yüzden belki de en şanslı kuşak 80lerin sonu ve 90ların başında doğanlardır.

İşin komik tarafı; çocukların teknolojiye olan bağımlılığından yakınan orta yaş ve üzeri de zaman içinde bu aletlerin esiri oldu.

İnsanlar kendilerini övmek için diğerine laf atmaktan bıkmayacak.

0|1
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Bizim için bilgisayara ulaşmak değerliydi. bir kere kardeş sırası vardı onu geçtim annelerin babaların yasakları bilgisayar olan odanın kapısını kilitlemeleri vardı. şu an çocukların hepsinin elinde tabletler sinirlenince yerden yere vuruyorlar bir de. Ebeveynler çocuğum bir köşede dursun beni rahatsız etmesin yeter diyorlar. Bence eleştiriler haklı ama eleştirilecek kişiler yeni nesil değil yeni nesilleri yetiştiren aileler.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• keşke ben şimdi çocuk olsaydım
    eskiden 1 tane oyunu 50 kere bitirirdik çok oyun yoktu
    şimdi bir sürü güzel oyun var oynayacak zaman yok
    çocuklar çok şanslı çocuklukları süper bilgisayar oyunlarıyla geçiyor bizim gibi saatlerce mario oynamıyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 6

• Aradaki fark iki nesilde teknolojiyi kullandı ancak bizim neslimiz bunu insanlarla iletişimini kesmeden yaptı. Norma düzeyde kullandık. Ama şimdi ki nesil sayesinde bu bir bağımlılığa hatta hastalığa dönüştü. Teknoloji bağımlılığı üzerine kurumlar açıldı tedavi amaçlı. Bu nesil kalabalıkların içinde yalnız kalmış bir nesil. Aile kavramından bir haber yaşıyorlar. Ama bizim neslimiz sosyal iletişimini ve aile bağlarını koparmadan teknolojiyle ilgileniyordu. Ayrıca bugün ebeveynler küçücük çocuklarını başından savmak için onları teknolojiyle dolu yalnızlığa terk ediyor. Tek suçlu nesil değil yani.

0|1
    0|0
  • Herkese kendi nesli güzel. Evvelce olmayan davranışlar gördüklerinde garipsemedir o.
    İhtimaldir, diğerleri de kendinden sonrakilere öyle diyeceklerdir.

0|0
    0|0
  • Fight Club filmine ait bir replik vardı..

Hepimiz aynı pisliğin larcivertleriyiz

0|0
    0|0
  • Valla ben keşke daha önce doğsaydım diyorum eskiler çok daha güzelmiş.

0|0
    0|0
  • Aynen bro tabletten sabah akşam kendi kıraş shsj oynarlar sonra bize yok şöyleydik böyleydik yeni nesil car curt yanlış yoldalar 👎

0|0
    0|0
  • TV'yi kaldırıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...