Bu bedelli yapanlar erkeğim delikanlıyım vs diye ortalıkta hangi yüzle gezebiliyorlar?

Atatürkçüyüm felan diyip bedelli askerlik yapmak ne demektir. Şimdi birazdan gelir ''Çık biliyirsin sin git. s. s'' ya da ''sis irgin kinişmi'' cılar. Tüm askeri alanlara başvurdum. Hayalimdeki iş özel harekatçı olmak. Bu bedelli yapanlardaki hava nedir? Ben açıkçası bedelli asker yapan birinin ne iyi bir aile babası ne hayırsever bir evlat nede Adam olabileceğini düşünüyorum :) Sizce?

Güncellemeler:
Dediğim gibi geldiler :D Sananeciler vs vs. Türk'üm demesin bedelli yapanlar yeterli.

1|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• ilk çıktığında bedelli ben de karşıydım. Atatürkçi ve milliyetçiyim. ama artık baktığında insanlar zorunluluk için askere gidiyo ve sen ersin zorunlu askerlik yapıcaksan pkk ile terörle çarpışıyosun şehit olsuyosun. bu bana mantıklı gelmiyo bir kere terör üyeleri özel eğitim alıyor ve erlerin çarpışmasıyla biticek bir olay değil ikincisi bir savaş çıksa ülkenin çoğu ayaklarını totosun a vura vura kaçıcak kim için koruyosun vatanı? bizim iç siyasetimize bürokrasimize hep dış güçler karışıp duruyo iç dengemiz bozuluyo bunu düzeltmeye çalışmaktan gelişemiyoruz fırsat vermiyolar. hani böyle bir durum için askerlik yapmamak bedelliye bağlamak bana çok da kötü gelmiyor. bak gidip lanet terör yüzünden şehit olanların çolukları çocukları eşleri anneleri babaları nasıl kahroluyo özellikle o çocuklara çok üzülüorum.

0|1
    0|0
    • erler şu an savaşa girmiyor yalnız. Özel harekat sadece giriyor. bende bu yüzden özel harekata girmek istiyorum

• benim hayallerim gerçekleşiyor. Mülakatlara gideceğim. Erler çatışmıyor. Hakkaride ve şırnakta askerlik yapan arkadaşlar var. İkisinin dediğide şu ''Biz selfie çekiyoz kahve çay sigara tüm gün böyle geçiyor sıkıntıdan patlıyoruz'' sence? :D

• valla ben haberlere dayanarak söylüyorum bunları asker tanıdığım vs yok. ama böyleyse güzel tabi. pkk terör sorunu uzmanlara bırakılmalı.

En İyi Erkek Görüşü

• Iyi bir uygulama degil

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Haklısın kardeşim. Ben kısa döneme bile karşıyım ki kaldı bedelli.. Askerliğini yapmamış birisiyle evlenmeyi düşünmüyorum. İnşallah Allah karşıma öyle birini çıkarmaz..
    'Her TÜRK asker doğar' sözü boşuna mı söylendi?

0|1
    0|0
    • adamsın ya

• :D :D şu an öğretmenlik okuyorum Fakat mezun olunca bende Pomem den özel harekat olmayı düşünüyorum. Kız olduğum için biraz zor gibi :( Ama sen inşallah olursun :D Vatana millete böyle insanlar lazım :) At tabii. Sevinirim

• işte seçilemezsem öğretmenliğe giricem

• aferim oğlum sana

1|1
    0|0
  • Sananee

0|1
    0|0
  • yanlış bir bilgi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...