Psikolojik sorunlarım var? Lütfen yardım edin :(?

Ben lise 3 ogrencisiyim arkadaşlar uzatmadan konuya giriyorum okulda derslerde içim daralıyor dışarı çıkıncada daralıyor oraya buraya vuruyorum kendime vuruyorum sinirden ve bide kesin teşhis yok psikiyatra gitmedim ama uzun zamandir major depresyon ve manik depresifin tüm belirtilerini gosteriyorum ailemle aram iyi değil yani kotu degiliz konuşuyoruz ama onları samimi bulmuyor gibiyim çevremdede insanlar tarafından değer görmeyen biriyim yani okulda en popüler grup bizim ama ben hiçkimseyi samimi bulmuyorum önümde iki kız otuyor en arka sırada oturuyorum ve hareketlerinden karaktersizlik akıyor herkezde böyle ve buna dayanamiyorum ayrıca çok çabuk sinirleniuorum ama kimseye vurmam etmem sadece küfür ederim sinirimi atmak için uzun zamandir ne sabah ne akşam ne öğlen yemek yemiyorum sadece su içiyorum tek seferde 4-5 bardak içiyorum derslerde kesinlikle dikkatimi toplayamiyorum tahtaya bakıyorum ama hiçbirşeye odaklanmış olmuyorum herşey bulaniklasiuor oyle kaliyorum ben artık napicam bilmiyorum lütfen bana yardımcı olun gerçekten kötü durumdayim.
Ve major depresyonu ve manik depresifide açıklayım:
Major depresyon: ağır depresyon olarak geçiyor ve kişi ruh gibi oluyor hissiz gibi
Manik depresif: ani ruh hali değişimi diyebiliriz kısaca çok kötü birşey biraz arastirirsaniz görürsünüz yasmasi çok kötü
Sizden sadece yardım istiyorum...

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Psikologa gorunmeden major depresyon teshisini nasil koyabildin kendine? Ben de cok zor zamanlar anlattim. Aklimdan her saniye olum geciyordu. Aslina bakarsan tam olarak atlattim da denilemez. Bu yuzden ruh halini kismen de olsa anliyorum ve tek basina ya da buradakilerin iki cumlesiyle ustesinden gelebilecegin bir durum olmadığını biliyorum. Altindan cok cok farkli seyler cikabiliyor. Bilincalti, insan psikolojisi cok karmasik. Lutfen en yakin zamanda yardim al ve bu kisi psikiyatr olmasin. Yani direkt ilacla baslama. Es zamanli gotur. Belki ve umalim ki ilaclara hic ihtiyacin olmaz.
    Anlamayacagini dusunsen de anlat insanlara. Asla icine kapanma. siddetini kusabilecegin bir hobi edin derim. Spora basla, ne bileyim kum torbasi falan al.
    Ve son olarak insanlarin karaktersizligi seni uzup sikmasin. Sen onlardan ustunsun ve en cok degeri kendine vermek zorundasin. Baskalarinin sacma hallerinin sorumlusu sen degilsin. Farkinda olmadan onlar yuzunden kendini cezalandiriyorsun. Yapma.
    Anlatmak istersen konusabiliriz. Samimiyim bu konuda

0|0
    0|0
    • Öncelikle gerçekten iyi niyetiniz için minnettarım ama +2 exper istiyor eski hesabimi sildim bunu yeni açtım ve sonrasinda konuya gelirsem bir psikologla konuştum internetten öğrencide olabilir tam hatirlamiyorum o söylemişti bunları bana anlatmıştım biraz kendimi profilinizdeki yazıyı gordum eminem sevmenizde ayrıca hoşuma gitmedi değil ben 6 aydır falan alkol tüketmiyorum. daha lisedesin ne alkolü ergenmisin diyebilirsinz ama alakası yok ve açıkçası sporala uğraşmayı istiyorum ama kum torbası apartman olduğu icin alamiyroum asacak yerde yok evde şehir merkezine uzak zamanim olmuyor bundan 2 sene once falan gitar kursuna gittim severek gittim kendim istedim ama 1 ay sonra ailem kuzenimin eşi var o öğretir deyip daha kursa yollamadı oda öğretmedi kaldı öyle evde köpek istiyorum yok diyorlar eskiden 12 tane Sibirya kurdum vardı canimdan çok severdim hepsini sonra kedi istedim oda olmaz dediler ben sadece bana karşılıksiz sevgi verecrk birşey istiyordum bir sevgilim vardı 1 yil çiktik

• Ayrılmak zorunda kaldim surkeli kavga ediyroduk sonra benim kafam kaldirmiyrodu artık küçükken abimi kaybettim beni sevdiğini hissettigim inandığım tek insan hala o ve oda artik yok kötü bir ayrilmaydi 5 yasimdaydim şimdi 18 yaşındayim onada çok benziyorum 6. sinifa kadar ablam başka şehirde okudu abimde öyle ben ve annem yaşadık beraber babami hic gormezdim fabrikamiz var yola giderdi sürekli kendi çalışırdı annemi döverdi annem benj doverdi ben eve gitmez gece sokakda kalirdim henüz 7 yasindayidim sokakda yatarken 3 aşağı 5 yukarı böyle büyüdüm hayatımda bana guc veren cok önemli bisey Rapdir onh gerçekten hissederek dinler ve yasarim âdeta ayrica unutmamki Allah kimseye tasiyamayacagu yükü yüklemez ve Konfüçyüs der ki " elmas nasıl yontulamadan mükemmellesmezse insanda acı çekmeden olgunlaşmaz" bende öğleyim ve kjmse beni tanımaz kimse içimde ne var ne yaşıyorum bilmez ben kendimle gurur duyuyorum aslında ama artık zorlanıyorum

• Ve ben insanları karışıklıksiz severim yüzüne bakınca size yemin ederim onun karakterini okurum sanki ve birine derim bu kişi böyle diye cok geçmeden oyle olduğu açığa çıkar ve psikologa gidecek param yok aileme diyemem bunu kimseye derdimi anlatamam onlara hic anlatamam kendim gidersem giderim oda biraz zor

Erkekler Ne Diyor 1

• KARDEŞİM SANA TEK SÖYLİYECEĞİM ŞEY SPORDUR SANA EN YAKIN GELEN SPORU SEÇ BENDEDE BU ŞEKİL DÜŞÜNCELER VARDI Bİ ARA AMA BİSİKLET SPORUNA BAŞLADIM GÜNDE 60 70KM ANTREMANLARA ÇIKIYODUM SONRA VÜCUT GELİŞTİRMEYE BAŞLADIM 2 SENEDİR KENDİMİ BULDUM DİYEBİLİRİM ÇOK MUTLUYUM

0|0
    0|0
    • Ya düşünüyorum ama evim şehir merkezine uzak evede kum torbasi almak istiyorum aprtman diye alamiyorum ama bisiklete baslayabilirim tavsiyen icin gerçekten teşekkür ederim

• bak ne güzel şehirden uzak al bir mtb dağ bisikleti bak keyfine

• Gerçekten teşekkür ederim bunu aklımın bir köşesine yazdım alıcam Allah razı olsun

Yükleniyor...