Veganlar ve vejeteryanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aranızda vegan veya vejetaryen olanınız var mı? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
9|19

En İyi Erkek Görüşü

• Sacma tabikide yaratilis icgudulerine karsi gelme oluyor ve ayrica akil yondende biraz geri oluyorlar

0|0
    0|0
    • Nasıl doğru orantı kurdun? Sen et yiyiyor, süt içiyorsun diye zeki misin?

• herkesten zeki mi bu arkadaş lan fotosentez akıllı bitkilerde doğar büyür yaşar ve ölür onları neden yiyorsun gözü kulağı yok diye mi koparırken bağırmıyor acıklı gözlerle sana bakmıyor diye mi? fikrin var lakin beynin yok.

• @unknown_man ölüp ölmemesi umrumda değil. Canları cehenneme. Katilim ben katil, kaçın benden 😁 uğraşamıcam anlatmaya

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle şunu söylemeliyim ki vejeteryan değil vejetaryen. Bir dönem et yemedim ve bir dönem hayvansal hiçbir şeyi evime sokmadım fakar Türkiyede vejetaryen veya vegan olmak ve öyle kalmak gerçekten zor. Alternatifiniz çok az oluyor.
    Ayrıca kendi içerisinde bazı çelişkiler yakaladığım meclislerdir o yüzden yalnızca bir dönem bu meclislerden biri oldum. Şöyle ki: Amaçlarını hayvansal ürünleri onların da canlı olduğunu söyleyerek yemiyorlar fakat bundan yola çıkarak söyleyebilirim ki bu insanların kağı, peçete gibi bilimum bitkilerden elde edilen şeyleri de kullanmamaları gerekir. Sonuçta onların üretiminde de tonlarca ağaç kesiliyor, tonlarca bitki heba oluyor. Onlar da canlı. Dolayısıyla isteyen istediğini yer, yemez; kullanır, kullanmaz. Bunu canlılarla bağdaştırmak yanlış. Eğer amacı canlıya zarar vermemekse kağıtta kullanmasın peçete de.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Çabuk pörsümek ve erken çökmek istiyorsanız hiç et yemeyin.. Protein insan hayatında vaz geçilmesi büyük hata olan bir besin..

0|0
    0|0
  • Ne güzel iste ot yesinler ne iyi. Aslinda güzel birşey. Et sevmeyen insanlar genelde çok naif insan oluyorlar ama bazısı.

0|0
    0|0
  • Saçmalar.

0|0
    0|0
  • Hicbisey ::

0|0
    0|0
  • Ete çok ilgim yok ama süt ve süt ürünleri yumurta falan yiyorum onlara da düşkün olmasam bende düşüncem de

0|0
    0|0
  • işim olmaz

0|0
    0|0
  • değişik ler

0|0
    0|0
  • Ben de vejeteryanım.

0|0
    0|0
  • Biraz ben

0|0
    0|0
  • ot gelıp ot gıdcekler :)

0|0
    0|0
  • Et yemeden kanim cekilir şuraya duser bayilirim

0|0
    0|0
  • vitaminsizler

0|0
    0|0
  • Yok bulsam da yesem

0|0
    0|0
  • Fikrim yok

0|0
    0|0
  • Lan bir gün et ürünü yemezsem ogün mutlu olmuyorum

0|0
    0|0
  • Birileri bunlara anlatsın insanlar otçul değil 😂

0|0
    0|0
  • Saygı duyarim

0|0
    0|0
  • Bir şey demiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yanlış yapıyorlar. Beslenmenin altın kurallarını çiğniyorlar, bitkilerin de canlı olduğunu unutuyorlar. Her ay b12 iğnesi vurunmdukları halde doğala aykırı bir şey yaptıklarını anlamıyorlar.

0|0
    0|0
  • Olması gereken bu aslında. Et balık tavuk yemiyorum ama süt ürünlerini bırakamadım malesef.

0|0
    0|0
  • Helal olsun onlara, irademe sahip çıktığım anda ben de bir vegan olacağım ama...

0|0
    0|0
    • Bu konuda konferanslara katılmanı öneririm. Ben de veganım.

• Badem sütü içiyorum genelde. Yumurtayı çocukluktan beri sevmezdim zaten. Yememek hiçte zor değil.
      Bu linkteki videonun tamamını izleyip vegan olmayan birini daha tanımadım ; http://youtu.be/8ocqCy0qEkA
      Süt insan vücudu için gerekli bir şey değil ayrıca, badem sütünü zevkine içiyorum.

• Zamanım olduğu anda kesinlikle izleyeceğim. Umarım gerçekten irade sahibi olabilirim.

• Çok saygılı oluyor nedense ve duyarlılar severiim :)

0|0
    0|0
  • Vejetaryenim.

0|0
    0|0
  • aptallık

0|0
    0|0
  • napiyorlarsa yapsinlar da, habire ulu orta dillendirmesinler bu konuyu, yani et ya da hayvandan elde edilmis seyleri yiyen insanlari yargilamaktan vazgecsinler. Dunyayi kurtardiklarini da sanmasinlar.

0|0
    0|0
  • Ne gerek var yahu

0|0
    0|0
Yükleniyor...