Kadınlar evlenme teklifi edemez mi?

Veya daha basidi, aşkını açamaz mı? Çıkma teklifi edemez mi? Bu ön yargı nereden geliyor?

0|0
26|46

En İyi Erkek Görüşü

• insanın sevdiğini söyleyebilmesi kadar güzel ne olabilir ki.. içimizde yaşattığımız duyguların bir anlamı olmalı bunuda itiraf etmek cinse özgü bir şey değildir.. kadınlarda neticede sevgisinde güçlü ve arkasında durabilen bir güveni vardır... sadece erkekte olan bir durum değil bu.. bu katı ve anlamsız kurallar olmamalı beklemek başkasına fırsat vermektir... onun dışında evlenmeye gelecek olursak eğer bu sevdiğini söylemekten çok farklı bir şeydir, evlilik teklifini erkek yapmalı çünkü burda kadının hayatında dahil olma fırsatını erkek vermeli.. kadın o öneme değere laik olduğunu anladığında kendini dah etkin bir konumda hisseder..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eder. Küçüklükten itibaren dinlediğimiz masallarda bile prensesler vardı, çıtkırıldım. Bir prens tarafından kurtarılmayı bekleyen. Kadınları hep zayıf gösteriyorlar. Bu en küçük örneklerden biri daha bir çok örnek verilir bu konu hakkında. Oysa kadınlar güçlü olmalı, bir şeyi istiyorsa gidip almalı, özgür olmalıdır bana göre.
    Ben karşıdan beklemedim kendim açıldım sevdiğim erkeğe. ^^ Pişman olmadım.

0|1
    0|0
    • Karşılığında bir duygu hissetsem, açılacağım ama yok yani :D

• Hmm biraz daha zamana ihtiyacı var demek ki.:) Yine de yakınlarında ol hep. Uygun zaman geldiğinde açılmanda hiçbir sakınca yok. Biraz akıllı bir erkekse bu cesaret örneğini gösteren kızı kaçırmaz :D

• Deneyeceğim, teşekkür ederim :D

Erkekler Ne Diyor 45

• Edebilir.

0|0
    0|0
  • eder. hepsini yapabilir aslında. ama kızlar hanım hanımcık olduğu için herşeyi bizlerden bekliyorlar :S sonra yalnız kalıyorlar :S

0|0
    0|0
  • Evlilik biraz daha maddiyata dayalı olduğu için, erkek maddi olarak hazır olmadığı bir durumda evlenme teklifi etsen bile bir anlam ifade etmez. Hatta bu durum onu zorluyormuşsun gibi düşündürüp kendinden uzaklaştırıraın.

Ama diğerleri için geçerli değil bu durum. İnsan sevdiğine sevdiğini tabiki de söylemeli.

0|0
    0|0
  • Evlenme teklifi denen kavram saçma zaten. Çıkma teklifi eder.

0|0
    0|0
  • Kadına tamamen seks objesi gözüyle bakıldığı ve bu tür teklifleri yapan kadınlar için de ''yanıyor- koca arıyor'' yakıştırması yaptıkları için kadın üzerinde bunu yapmamalarına yönelik toplumsal bir baskı yaratıyorlar. Kalıplar çizgiler sınırlar çizerek kadını küçücük bir kalıba sokuyorlar.
    Ediyorlar mı bilemiyorum ama edebilmeliler.

0|0
    0|0
  • Aşkını itiraf edebilir, çıkma teklifi de edebilir gayet normal bişey bu sırf kız olduğu için içinde tutup sevdiğini başkasına kaptıracak değil ya. Ama evlenme teklifi de erkeğin görevi ya onu da etmesin😄

0|0
    0|0
  • Bana edebilirsin onlar kültürsüz boşver. Ben modernim bana et canim:) jdgk:)

0|0
    0|0
  • elbette eder

0|0
    0|0
  • edeni görmedim daha :S

0|0
    0|0
  • Eder

0|0
    0|0
  • Anayasal bir engel yok

0|0
    0|0
  • eder tabiki..

0|0
    0|0
  • Edebilir

0|0
    0|0
  • ederrr

0|0
    0|0
  • eder

0|0
    0|0
  • Edebilir tabiki, iki kez evlenme teklifi de almis biri olarak gayet normal bence 😎

0|0
    0|0
  • Edebilir

0|0
    0|0
  • kadınların prensibine göre ters olur evlenme teklifi etmeleri :D

0|0
    0|0
  • Edemes

0|0
    0|0
  • Edemez diye birşey yok
    Evlenmenteklifi eden kız da basit değil , seven kızdır. Kadın erkek esitse eğer , kimse laf etmiycek

0|0
    0|0
  • edemz

0|0
    0|0
  • saçmalık bencede bu. böyle birisi karşıma çıksa baş tacı ederim lan onu :D

0|0
    0|0
  • Eder. Ediyorlar. Ettiler

0|0
    0|0
  • Eder

0|0
    0|0
  • İstediğini yapar, yapsın da.

0|0
    0|0
    • Değil mi ya

• Karşılığını hissederek açılınca öyle, diğer tarafta bir duygu olmadan açılmak kanımca aptallık.

• Bazen bilemezsin :)

• Tabulara uymayın ask bu tutma icinde kabız yapar donatello

0|0
    0|0
  • Beceriksiz oluyorlar

0|0
    0|0
  • devir değişti kadınlar erkeklere teklif ediyor

0|0
    0|0
  • Çatir çutur ediyorlar..

0|0
    0|0
  • ortada bir ön yargı varsa o önyargıya sahip olan kadınlar :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 25

• eder. olursa edeceğim :D

0|0
    0|0
  • Edebilir 😂

0|0
    0|0
  • Edeblir aslında degisik ya:)

0|0
    0|0
  • Erkeğin etmesi daha romantik olduğu için öyle bir algı yerleşmiş bence

0|1
    0|0
  • ataerkil sistemden :) kadın otursun oturduğu yere erkek yapar herşeyi zihniyeti var. bitirebiliriz bu çürük zihniyeti

0|0
    0|0
  • Ya çıkma teklifi tamam da erkeklerin evlenme teklifi etmesi daha hoş sanki ama kadınlarda evlenme teklifi edemez diye bir şey yok

0|0
    0|0
  • Etsede ben etmem

0|0
    0|0
  • Böyle bir toplumda Hayır

0|0
    0|0
  • Edemez rezalet

0|0
    0|0
  • Edenin değeri olmuyor

0|0
    0|0
  • Oldu baska

0|0
    0|0
  • Edebilir ama erkegin evlenme gibi bir niyeti olsa ztn teklif ederdi

0|0
    0|0
  • Benim gibi piremses kızlar asla evlenme teklifi etmez.

0|0
    0|0
  • Edemez erkek etmeli

0|0
    0|0
  • eder ben etcem ahshahd

0|0
    0|0
  • isteyen eder

0|0
    0|0
  • ben etmem asdfj

0|0
    0|0
  • Edebilir tabi

0|0
    0|0
  • Edemez sonra erkekler yüzüne vurur bir bok diyemeden kalirsin oyle

0|0
    0|0
  • Hahajha nickin ne kız oyle😁
    Konuya gelince böyle gelmiş böyle gider işte😁

0|0
    0|0
  • Eder. İşte dünyanın mantığı başka

0|0
    0|0
  • Ben etmem bikere evlence kocan yüzüne vurcaz bana evlenme teklif eden sendin gibi şeyler felan

0|0
    0|0
  • bencede edemez.. bak mektup yazdım... gerçi pişman olup döndü ama.. geç oldu biraz

0|0
    0|0
  • Ben kadının yapmasını doğru bulmuyorum erkek yapması lasım böyle bıseyı

0|0
    0|0
  • Etmemeli bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...