Küçük kardeşim bize küsüp içine kapandı ne yapmalıyız?

13 yaşında 7. sınıf öğrencisi bir erkek kardeşim var en küçüğümüz geçen hafta beden dersinde bir çocukla kavga etmiş çocuk bunu dövmüş ama öyle pek bir sey yok burnu bile kanamamis fakat guruna yedirememis bize gelin o çocuğu dövün diyor. Ben diğer kardeşlerime kesinlikle okula gitmeyin dedim 23 yaşındaki kardeşimi okula gönderdim öğretmenle konuş çocuklar kavga etmesin çocuğu sıkıstirmasin diye söyle dedim öğretmen ben ilgilenirim demiş neyse bizim ufaklık bize küstü hiç konuşmuyor beni sevmiyorsunuz diyor ne yapsak bilemedim çocuğun piskolojisi niye böyle bozuldu?

Güncellemeler:
Güncel

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• "Beni dövdüler, aileme ben de karşılık vermelerini söyledim, çünkü intikamını ancak boyle alabilirlerdi, ancak bunu yapamadılar, bana sahip çıkmadılar, demek ki beni sevmiyorlar" diye düşünüyor sanırım... Bu durumda, onu sevdiginizi "dövmeye karşılık" şeklinde değil, "problemin çözülmesi " yoluyla gostereceginizi öğretebilirsiniz

0|1
    0|0
    • Alaka gösterip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim öğretmenin ile konuştuk okulda kimse seninle kavga etmeyecek sende kimseyle etme kavga en son çare ve su an gerekli değil bir gün gerçekten ihtiyacın olduğunda onlara gününü gösteririz diye anlattım lakin ikna olmuyor. Bakalım çocuk yetiştirmek zor iş vesselâm büyük kardeşlere de zor :)

• Normal olarak bozulur, ergenlik çağında sayılacak zamanlarında, gururuna yedirememesi normal. Bence yanına gidin ve onu eğlendirecek bir şeyler bulun. Mesela onunla playstation oynamaya gidin, sonrasında bir pizzacıya falan götürün, yerken de durumu kendinizce onu sıkmayacak düzeyde ortaya koyun. Hatta eski zamanlarda sizinde yediğiniz dayaklardan, karıştığınız kavgalardan bahsedin. Yani yanında olduğunuzu ona hissettirin...

0|1
    0|0
    • Alaka gösterip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim dediklerinizi denedik fakat ikna olmuyor o zaman bana dovusmeyi öğret diyor, ona dövüşmeyi ogretirsem yarın herkes ile dövüşmek isteyecek başına bir şey gelirse vebali benim üstümde olacak yinede bilmiyorum okul tatil olana kadar sürer böyle heralde tatilde unutur diye tahmin ediyorum

• Fazla süreceğini sanmıyorum uzamaz o kadar, yanında olduğunuzu bilsin yeter...

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...