Evlat edinmek hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence söz konusu çocuk olunca "benim kanımdan olsun" düşüncesi baya bencilce. Bu benim fikrim tabi. İyi bir anne olabilmem için o çocuğun benim kanımı taşıyor olması gerekmiyor.

Tamam hadi bu konuda takıntınız var. Birinci biyolojik çocuğu yaptıktan sonra ikinciyi neden yapıyorsunuz?

Zaten kendi kanınızdan bir çocuk varken, ikinci çocuğa da bakacak güce sahipseniz neden yetimhaneden kurtarılmayı bekleyen miniklere el uzatmıyorsunuz?

1|0
10|7

En İyi Erkek Görüşü

• olabilir..
    her bayram onlarla beraberim zaten..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynı şeyi düşünüyorum. Hatta bunu yaklaşık 17 yaşımdan beri düşünüyorum, o zaman çok tepki aldım, değişir düşüncen dediler ama hala aynı fikirdeyim ben. Umarım ilerde de bu fikre saygı duyacak ve bu isteği benimle paylaşacak biriyle karsilasabilirim.

1|0
    0|0
    • http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1450

Evlatlık alsak da o çocuğa nikah dusermis.

Onu büyüten kişiye "baba" demesi harammis.

Senin de ona çocuğum demen gunahmis.

Nedir bu?

Kusura bakma tekrar yazdım da, üstteki yorumu gördüm bir araştırayım dedim, şoka uğradım bir anda. :/

• Benim böyle bir şey aklıma bile gelmezdi açıkçası. Gerçi sevgi evlerinde bir süre proje yapmıştık, oradaki kadın gayet dininde imaninda biriydi ve orada kalan 5 çocuğu da evlatlık almak için uğraştığından bahsetmisti.

Değişik.

• İyi bir insan islamı tam anlamıyla uygulayamaz zaten. Uygulansa iyi olamaz.

Erkekler Ne Diyor 6

• çok güzel bir fikir

1|0
    0|0
  • Bence guzel

1|0
    0|0
  • Caiz degil ama imkanim varsa uzaktan desteklerim

0|0
    0|0
    • Yani islam yine ve yine iyilik yapmanıza engel oluyor.

• İslam dünyayı daha kötü bir yer yapıyor. Rezillikten başka bir şey değil.

• Musluman olmayanda kaba konusuyor boyle saygisi yok
      Ikimizinde ayni kapiya cikiyo sen yaninda buyutursun ben uzakta

• Ben çocuğu. olmayanlarin edenmesi tarafındayım. yok. illa. ben bakacam dersende o cocuklarin egitim. ve giyim alaninda yardim. edebilirsin. bagista buluna bilirsin...

0|0
    0|0
    • Niye evlat edinmeyeyim? Sanki ülkede yetim kıtlığı var da ben evlat edinirsem diğerlerine kalmayacak. Çevrende hiç yetimhanede büyümüş biri var mı bilmiyorum ama çocuklar rezil bir hayat yaşıyor. Yetimhane görevlilerinin onlara iyi davrandığını falan sanıyorsan yanılıyorsun.

• Iyi toplumun yaptigi cocuklara bakarsin olur biter ozaman... yani bunlari tartismanin bir. anlami yok

• Doğru yaa haklisin...

• Kendi çocuğum olsun da onu da düşünürüz

0|0
    0|0
  • İsterdim yani

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Her zaman aklımda olan bir plan bu. Bir çocuğa bakabilecek maddi güce eriştiğimde cesaret edebilirim inşallah.

1|0
    0|0
  • Bir anne olabilmek icin illa kendi karnindan cikmasi gerektigini dusunen birinin anneliginden once karakterine bakmak gerek. Ben evlat edinmenin hayalini kuran biriyim senelerdir. Ve insallah edinecegim.

Onu sevmek, onu yetistirmek, ona sahip cikmak, kendinden bir seyler aktarmak, korumak, kollamak annelik. Dogurup basi bos birakan anneler anne mi?

1|0
    0|0
  • Kanı taşımaktan ziyade onu karnında taşımak ilk kalp atışını dinlemek sonra ilk tekmesini hissetmek bambaşka bir duygu hattâ iddia ediyorum ki bebeğin ilk tekmelerini hissetmenin üstünde bir mutluluk yok. Ama bir kendi çocuğu olmuyosa edinmeli insan meselâ benim çocuğum olmasa hiç düşünmez evlat edinirim

0|1
    0|0
  • Bence evlat edinmek.. en az bir çocuk doğurmak kadar özel ve masum bı duygu...

1|0
    0|0
    • Ben de böyle düşünüyorum.

• Ben de öyle düşünüyorum ama eğer evlenirsen böyle olmayacak kendi çocuğun olmazsa almayı düşüneceksin bence

0|0
    0|0
    • Karakterinin oturduğu bir yaştayım. Burada tarif edilen insan tiplemesi benim gerçekten midemi bulandırıyor şu an, öyle biri olmayacağıma da eminim.

• eger tek yasarsan evet yaparsın ama evlenirsen bunu konusup kararlastırmanız gerek sonucta ikinizin kararı olacak yoksa bir sıkıntı yok onların yardıma ihtiyacı var

• Bunu niye suçlarcasına ifade ediyosun? Bencillik kelimesi bence yanlış ama ben ilerde evlenip çocuk sahibi olursam, bir çocuğum daha olsun isterim yetimhaneden. Evlatlık kelimesinden hoşlanmıyorum. Evlat edinme daha doğru bir tabir.

0|0
    0|0
  • kendimi sahnedeyken tuğba ekinci tarafından "niye okul yaptırmadın!!" diye azarlanılan tarkan gibi hissetttim.

eee şey. sana ne?

0|0
    0|0
    • Senin gibi moronca tepki verenler olmasın diye "bu benim tepkim tabi" diye belirtiyorum ama ısrarla aynı saçmalık.

• Geniş bir yürek, kutsal bir durum bence, başkasının bir çocuğuna kendi evladın gibi bakabilmek.

0|0
    0|0
    • Bana çok abartılacak bir şey gibi gelmiyor.

• abartılacak bir durum değil belki ama gerçekten saygı duyulacak bir şey.

• Kendi çocuğum üzerine yapacağım her hata için az üzülürüm. Ama yetim bir çocuk için daha fazla. Sabrim tasar ikisi arasında ayrım yaparım. Bu sefer sevap yerine günah alırım. Ama hiç çocuğum olmasaydi alırdım.

1|0
    0|0
    • Karakterle alakalı tabi.

• Karakterliysen sen al bir senin karakterin düzgün ergen anne olmamışsin konuşuyorsun. Ben en azından aylarca tüp bebek merkezine milyarlar yatırmiyorum.

• Üzgünüm ama ayrım yaparım dediğinde benim tepkimi garipseyemezsin. Ben evlat edindiğim çocukla biyolojik çocuğum arasındaki ayrımı bırak sokakta yabancı çocuğa bile ayrım yapamam. Bu yüzden herkes iyi anne olamıyor.

Yükleniyor...