Soru gayet açık, Allah'ın varlığını ve birliğini kanıtla deseler ne dersiniz/yaparsınız?

ALLAH'ın varlığını ve birliğini kanıtla deseler ne dersiniz/yaparsınız?

0|2
6|22

En İyi Erkek Görüşü

• İmam Şafi Hazretleri’ne, “Allah’ın varlığına dair delilin nedir” diye sorduklarında kendisinin “Dut yaprağıdır” cevabını verir.

Malumunuz dut yaprağının tadı, rengi, kokusu ve nihayet maddesi birdir. İşte bu bir tek maddeden koza (ipek) böceği yer ipek yapar; koyun yer et ve süt yapar; geyik yer misk yapar; arı yer bal yapar.

Tadı, rengi, kokusu, nihayet maddesi bir olduğu halde tek cins yaprakla bu kadar çeşitli madde yaratan ve yaptıran kimdir? Şüphesiz bütün bunları ancak Allah yaratabilir.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kuran buna en büyük kanıt diyeceğim ya insanlar zamanla değişime uğrattıysa insan eli deydiyse diyeceksin hiç bir şeye bakma sadece kendini bazal adı Ali olan çok kişi var hepsinin eli ayağı kaşı gözü vs var ama dnaları parmak izleri daha birçok şeyi farklı sence böyle mükemmel sistematik bir şey kendiliğinden mi var oldu ya da bir insan zekası mı bunu oluşturdu tabiki hayır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• İnsanlar kendilerini yalnız hissetmemek için tanrıyı, yok olmayı kabullenmemek için ise ahireti yarattılar. Derim.

0|1
    0|0
  • Bismillahirrahmanirrahim
    Ey insanlar! Ölümden sonra diriliş konusunda
    herhangi bir şüphe içindeyseniz (düşünün ki) hiç şüphesiz biz sizi topraktan, sonra az bir sudan (meniden), sonra bir “alaka”dan, sonra da yaratılışı belli belirsiz bir “mudga”dan yarattık ki size (kudretimizi) apaçık anlatalım. Dilediğimizi belli bir süreye kadar rahimlerde durduruyoruz. Sonra sizi bir çocuk olarak çıkarıyor, sonra da (akıl, temyiz ve kuvvette) tam gücünüze ulaşmanız için (sizi kemale erdiriyoruz.) İçinizden ölenler olur. Yine içinizden bir kısmı da ömrün en düşkün çağına ulaştırılır ki, bilirken hiçbir şey bilmez hale gelsin. Yeryüzünü de ölü, kupkuru görürsün. Biz onun üzerine yağmur indirdiğimiz zaman kıpırdar, kabarır ve her türden iç açıcı çift çift bitkiler bitirir.
    Bu böyle. Çünkü Allah hakkın ta kendisidir. Şüphesiz O ölüleri diriltir ve O her şeye hakkıyla kadirdir.
    (Hac suresi 5\6. Ayetler)

0|0
    0|0
    • Bu Mutlak Güç Sahip Tek Varlık Allah'tır. O ki Bir Kabuğun Altında Binlerce Nar Tanesini Kavuşturabilendir. Buna Ancak Allah'ın Gücü Yeter.. O ki İnsan Etinden Pek Faydalı Berrak Bir Süt Çıkartır ki Bevekleriniz Nasiblensinde Aklı Kemale Ersin..

• “Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?

1|0
    0|0
  • Ayna'da kendisine bakması yeterli olacaktır

0|0
    0|0
  • Hicbisey yoktan vsr olmaz eger gozle gorulseydi tum dunya musluman olurdu. bir ateist Allahi gorse musluman olur ama ona akil verilmis
    Benim kaybim yok hersey yalan ise ama dogru ise cehhenem onlari bekler

0|0
    0|0
  • Oda bana beyni oldugunu kanitlasin, eger kanitlayamazsa tatmin edemezse beyni yokdur :)

0|0
    0|0
  • allahın varlığı diye bir şey yok, kanıtlanamaz da.

0|0
    0|0
  • bu kainattaki bitmeyen güç denge

0|0
    0|0
  • dut yaprağı derim

0|0
    0|0
  • Tövbe haşa Şimdi allah ın varlığını sorgulayacağına önce kendi aklını sorgula eğer sende akıl olduğunu ispat edersen senin sorduğun sorunun cevabınıda bulursun şimdi.
    Sende. (Akıl ) var mı
    İspat et kanıtla

0|0
    0|0
  • Susarım. haddim değil bunu kanıtlamak

0|0
    0|0
  • en küçük yapı taşını incele Allah diye bağırıyor. tabi kalp kulakların açıksa

0|0
    0|0
  • bu dünya bu düzen bu mekanizme bu sürkülasyon kendi başına oluşamaz daha dünya dışına gezegenlere evrenlere çıkmadım insan vucüdu kendi kendine oluşamaz desemde yeterli olur herhalde

0|0
    0|0
  • Hiçbir denge kendi kendine kurulamaz

0|0
    0|0
  • işte kaleciyle karşı karşıya bıraktın beni gol atsam rakibe yazık atmasam bizim takıma...

0|0
    0|0
  • kanıtlanamaz.

0|0
    0|0
  • Kuran getirrim içindeki birçok mucizeden bahsederim

0|0
    0|0
  • George Carlin derim. Burada anlatılamayacak kadar büyük bir adam. İsteyen araştırsın.

0|0
    0|0
  • şu dağları kim yarattı : SADDSA

0|0
    0|0
  • Alemleri yaratan tanrıyı ben nasıl anlatim, onun kanıtlanmaya ihtiyacı yoktur.

0|0
    0|0
  • Allah-u ekber

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• benim gibi bir insanı yaratmış daha ne

0|1
    0|0
  • bu konuda yetkin kişiler zaten profan çevrelerle polemiğe girmez. onların görevi anlayabilenler için öğretiyi olduğu gibi ulaştırmak sadece. bu soruyu ancak dünyayı maddeden ibaret sayan, varlığın ölçü, birim, hacim sahibi olduğuna inanan, bilimi mekanik , sanayi, madde dünyasıyla sınırlayan biri sorabilir.

0|0
    0|0
  • Töbe haşa yokluğunu kanıtlayabilirse varlığını kanıtlarım.

0|0
    0|0
  • Kuran. Okudun mu? Keşfettin mi?

0|0
    0|0
  • hiçbişey yapmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...