İstanbul trafiğine nasıl çare bulunur?

İstanbul trafiğine nasıl çare bulunur? Var mı fikri olan sizce devletin ne yapması gerek

0|0
13|26

En İyi Kız Görüşü

• Metro hatlarını arttırmak. Bakınız Seul.
    Şehir planlaması. Bakınız Barcelona.

0|0
    0|0
    • metroları çift katlı yapsalar geleceği düşünerek çift katlı otobüs gibi

• Her yerde metro olsa ve planlı bir şehir ulaşım ağı olsa trafik olmaz burada bir metrodan diğerine gitmek için otobüse biniyoruz ne anlamı var ki.

En İyi Erkek Görüşü

• Istanbul'a goc u tamamen engellemek. Nufusu 10 milyonun altina indirmeye baslamak daha sonra.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Göç veren bölgelere yerleşenleri, memleketine geri dönenleri istihdam etsin.

0|1
    0|0
  • uçakla adfga

0|0
    0|0
  • Imkansiz

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin en açık görüşlü bilgin kişilerine yıllardır çaresi bulunamamış soruyu yöneltmiş olduğun için teşekkür ederim. Küçük bir beyin fırtınası ile hemen bulurlar şimdi çözümü

0|1
    0|0
    • çözüm olayı önceden belirlenmeliydi ve bu kadar insanları göçe zorlanmamalıydı saçma sapan şehir merkezlerine avm ler yapılmamalıydı bir proje yapılırken 50-100 sene önceyi kestirmeleri lazım

• metrolar çoğaltılmalı

0|0
    0|0
  • Ucan araba

0|0
    0|0
    • uçan araba boşver çıkmasın tepemize düşürürler :)

• Evet toplu tasima araclari daha cok kullanilsa olur

0|0
    0|0
    • toplu taşıma araçları bence yeterince kullanılıyor metrobüs ise resmen çile metro en çok sevdiğim en nefret ettiğim ve görmek istemediğim minibüs ben bu kadar kötü bir şey görmedim resmen kazaya sebepler aniden dururlar yolu kapatırlar kesinlikle eğitimden geçmeliler.

• Kimse araba sürmeyi bilmiyor zaten, ehliyetlere el koyarak, toplu taşıma artar ve ulaşım ucuzlar.

0|0
    0|0
  • zorr, toplumsal saygı olsa yüzde 30 rahatlar

0|0
    0|0
  • Anca uçarak 😂

0|0
    0|0
  • yürüyen uçah

0|0
    0|0
  • cevap veriyorum. E hiçbiri

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Havaya yol yaparak. İstanbullu. komple 2 katli yapacaklar tüm yollari.:)

0|0
    0|0
  • Toplu ulaşım ve bisiklet kullanılarak.

0|0
    0|0
  • Plakada tek çift

0|0
    0|0
  • İstanbul'daki göçü engelleyerek ve doğu ve karadeniz bölgesindeki tarıma elverişli bölgeleri daha cazip kılmamız gerekiyor. Bu arada karadeniz ve doğuda olan bölgelere daha fazla yatırım yapılırsa daha iyi olur.

0|0
    0|0
  • Güzel bir deprem yerle bir olacak nüfusun yarısı ölecek, geri kalanların yarısıda memleketine geri dönecek İstanbul o zaman yeniden yapılandırılacak bak nasıl yaşanabilir şehir oluyor.

0|0
    0|0
  • plaka mevzusu.. plakası tek ile bitenler belli günler, çift olan belli günler..

0|0
    0|0
  • bir gün otobüse bin ve içinde tek kişi olan arabaları say. İşte o zaman trafik sorunu neden var anlarsın (:

0|0
    0|0
    • onlara da kızmamak gerekir sen iç metrobüse bindin mi? adam fazlasıyla haklı en pahalı aracı kullanan o vergi verende o rahat etmek için deli para harcayan da o ama rezilliği çekende o iş yerine gidecek kişi ne yapabilir yoldan 2-3 kişide alıp gidemez ki nasıl insanlara güveneceksin

• 4 kişilik ailede 4 adet araba olması bakın bu saçmadır ama metrobüste sıkışmak mı dersen araba ben kaç tane beklediğimi bilirim ayağını tekini sokabilirsen binebilirsin :)

• metrobüsü arttıracak ucuz yapacak belediyeler toplutaşımadan kar etmeyecek o zaman trafik sorunu çözülür lakin bu kimsenin işine gelmez çünkü benzin fiyatları ne kadar artarsa o baştaki insanlar o kadar çok kazanır. Ya kaçak benzin ya benzin satışları onlar da olmazsa borsadan forex'den (:

• Ona çare yok

0|0
    0|0
  • Ne yaparsan yap bos

0|1
    0|0
  • İstanbuldan Göç etsinler,...
    Yeter

0|1
    0|0
    • İstanbul dan göç etmesi için her yerin istanbula sunulan imkanların yüksek olması gerekir ben 23 senedir İstanbul'da doğmuş büyümüş birisi olarak çoğu yeri gezme fırsatım oldu çoğu yerde iş imkanı yoktu ve gelişmemişti.

• yalnız şunu fark ettim burada insanlar mutlu değil sabah bir metroya bin insanların yüzüne bak hepsi ölü

• Hep monoton hayat ne olacak ki

• 3-5-7-10 tane köprü yapsınlar

0|0
    0|0
  • Bu saatten sonra yapılabilecek tek çare haftanın günlerine bölmek. Örneğin plakası çift sayı ile bitenler pazartesi çarşamba cuma pazar tek sayı ile bitenler de diğer günler.

0|0
    0|0
  • İstanbulun trafiğinin çaresi nüfusun yarı yarıya düşmesi başka çaresi yok. İstanbulun yüzölçümü küçük o kadar nüfusu kaldıracak alana sahip olmadığı için daracık yere sıkışıp kalıyosunuz.

0|0
    0|0
    • avmler de çok önemli şehir merkezinde trafik yapıyor ve eski araçları kaldırsınlar

• devletin değil vatandaşın ne yapması gerek diye sorsan daha mantıklı olurdu..

0|0
    0|0
  • tüm yatırımlar istanbula yapıldığı sürece nüfüs artacak. artık bir çare bulunamaz

0|0
    0|0
    • aynen yatırımlar tüm illere yayılmalı ve İstanbul için çok çılgın projeler geliştirilmeli çin bunu çok iyi yapıyor adamlar mecbur Türkiye'de geleceğe yatırım yapmalı İstanbul trafiği 10 sene sonra daha berbat bir durumda olacak ve şehir merkezlerine avm ne kadar yaptırmıyoruz artık deselerde yapılıyor o engellenmeli

• Care yok

0|0
    0|0
  • Çözülmez

0|0
    0|0
  • Öncelikle nüfusu düşürmek lazım. Göçü önlemek lazım.

0|0
    0|0
  • herkez helikopter alırsa kalkınır

0|0
    0|0
  • devlet çare bulamadı bizmi bulcaz :D

0|0
    0|0
  • İstanbulu terk ederek çare bulabilirsin

0|0
    0|0
  • ulaştırma bakanı düşünsün... banane...

0|0
    0|0
  • bulunmaz

0|0
    0|0
  • havaray projesi tup geçit

0|0
    0|0
    • havaray projesini bundan 5 yıl önce olsa ne güzel olur diyordum :)

• evet

• Bence çok geç kalındı ama 2-3e bölünmesi lazım. Ve istda yaşama vergisi alınmalı. Yoksa herkes ista geliyor bunun önüne geçilemez

0|0
    0|0
    • istanbul'a yapılacak yatırım başka illere de yapılmalı ve bu sefer istanbula akım azalır

Yükleniyor...