Bize Kuran-ı kerim yeter hadislerle olmada da olur deyip kendini müslüman sayan kaç insan var sitede?

Siz sanıyor musunuz kuranda her şey yazacak ve bir ciltten oluşacak aklınız bunu alıyorsa sanırım itiraf zamanı geldi aklınız yok 😱😱😱😱 Kuranı kerim ve hadisler bir bütündür. Şunu anlamak çok mu zor Allah rızası için?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 5

• "Kendini Müslüman sayan" lafını kullanmak senin haddine değil bir kere. Kimin Müslüman olup kimin olmadığına sen karar veremezsin.

Ben bilmeden Allahlık mertebesine atandıysan o ayrı tabii..

Diğer yandan hadislerin de her zaman esas alınması yanlıştır. Çünkü ortalıkta onlarca yüzlerce "uydurma hadis" dolanıyor.

3|2
    0|0
    • İkinci cümlenden anladım ki inancın yok ben inançlı insanlara sordum soruyu sen kendi haddini bil önce.

• İnançsızlara olan saygısız tavırlarınıza zaten alıştık. Bir de kendi içinizde kutuplaşma yaratıyor senin gibiler.

"Kendini Müslümandan sayan". "Gerçek İslam bu değil" falan filan..

Ulan siz kimsiniz

• Yol al be nickte bir alaylama var zaten gördüm kaç kere sizi islamla oynuyorsunuz hadi.

• Sanırım olaya at gözlüğü ile bakıyorsunuz.
    Allah'ın Dinin kaynağı Kuranı Kerim'dir. Resul'de tebliğ ettiği Vahye uymakla emrolundu ve en güzel şekilde uydu, diğer insanlara örnek olması için. Buraya kadar sorun yok.
    emevilerle beraber, saltanat sahipleri yani siyasi iktidar sahipleri, güçlerini pekiştirmek ve halk ayaklanmasın diye, o devrin sözde alimlerine uydurma hadis ve rivayetler yazdırtırıp Din üzerinden halkı sindirme yoluna gittiler ki, bugünde sözde tarikat ehlinin arkasına sığınıp Müslümanları sömürme kaynağı bu asılsız hadis ve rivayetlerdir. Bir Hadis (Yani Söz) Nebiye ithaf ediliyorsa, bu sözün kesinlikle Kuranı Kerim ile ters düşmemesi gerekir, zira pek çok sahih hadiste özellikle Hz. Aişeden rivayet edilenlerde PEygamber yürüyen Kuran idi, Onun ahlakı Kuran idi yani üsvei Hasene idi. Ama bu hadisi göz ardı edip, akla zarar, Allah'ın dinine ve peygamberin Sünnetine aykırı pek çok saçma sapan zırvayı Hadis adı altında Müslümanlara yutturmak doğru değil. Kuranda zaten Vahiy yani söz'dür, daha sonra 2 kapak arasına alınıp, ayetler numaralandırılmıştır.
    Netice, Hadis adı altında Peygambere isnat edilen sözü Kurana arz ederseniz, eğer bu hadis Kuran ile çelişmiyorsa, Peygamber söylemiştir, yok Kurana muhalif ise o zaman Ravi (Yani Bu hadisi rivayet eden şahıs) Yalancıdır veya kendisi uydurmuştur. toptan Hadisleri süpürüp atmak olmaz, aynı şekilde toptan kuranı dışlamakda olmaz. Oku diye emreden Allah, Hesap gününde, Buhariyi Müslimi ya da tirmiziyi okudun mu diye sormaz bence.

0|0
    0|0
  • İşin garip tarafı nasıl anlatırsan anlat anlamıyorlar

0|0
    0|0
  • Haklisin kardesim. Zaten imanin sartlarindan biri de peygambere imandir. Sen onun sozunu reddedersen... gerisini dusunemiyorum bile

0|0
    0|0
  • Zamanında erkek sümüğünden hamile kalındığını sanan bir tipsin, kim takar seni be hacı

0|0
    0|0
Yükleniyor...