Biz kadınız, otobüslerde itilip kakılırız birde üstüne taciz ediliriz. Geç saatlerde dolmuşa binemeyiz çünkü tecavüze uğrarız bileklerimizi keserler birde üstüne yakarlar bizi. Babamıza, ağabeyimize, kuzenlerimize güvenemeyiz çünkü güvenirsek tacize uğrarız saçlarımızdan tutulup yerlerde sürüklenirizsonra bir sürü tehdit alırız ve dayak yeriz kendimizi savunmaya çalıştık diye. Dayanamaz bir gün anlatırız tabii ölmediysek ve hala yaşıyorsak yine suçlu biz oluruz o eteği giymeseymiş, o ruju sürmeseymiş, o kadar cilveli olmasaymış, bu kadar boyanmasaymış derler. Biz kadınız yeri gelince herkes bizi savunur ama kimse gerçekten yanında durmaz!KADIN OLMAK BU MUDUR?

Güncellemeler:
KADIN OLMAK BU MUDUR
KADIN OLMAK BU MUDUR?

0|1
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• herkesin söylediği ile uygulaması bir değil yani insanlar iki yüzlü

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• Kadina yonelik bisey deilki bu genc erkek cocuklara da yapiuolar bunun sucunu erkeklere atamazsiniz. Sapiklik ayri biseydir hata erkek olarak oturusuma kalkisima kafinlardan daha cok dikat ediyorum cunki zan altinda kalan kisim erkeklerdir kadinlar herturlu hakli gosterebiliyo kendini.

2|0
    0|0
    • Bak dostum sen bir erkek olarak davranışlarına dikkat ediyorsan vicdanın rahat olsun kimse zan altında kalmasın. Her türlü şiddete karşıyım! Sadece kadına yönelik değilim fakat bizde varız ve yaşıyoruz, bizde insanız ve hayallerimiz kırılıyor avuçlarımıza düşüyor parçaları. Biz düzgün yaşamak istiyoruz bir cani tarafından tecavüze uğrayıp öldürülmek istemiyoruz!

• Bende diyorumki bu kadinlara yonelik birsey değil kadinlardan cok cocuk yastaki insanlara daha cok yapiliyor yani sapiklik bu kafina sidet dedinmi ozman erkeklerin hepsini zan altina sokar bu cumle sapiklik ayri bisey insanız yarin bigun iki kafin silahla beni soyup oldurse erkege sidetmi olcak? Olmaz yani insanlikla alakali bir durum benim icin bu

• Olayı yanlış yerlere çekiyorsun bu yazı kadınlar hakkında ve her türlü şiddete karşıyım dediğim gibi. konuyu saptırma.

• Erkeklerin bile tecavuze ugradigi bir dunyada yasiyoruz. Soruyu bu sekilde sormaniz yanlis dogrusu İNSANLİK BU MUDUR olacakti. Sadece kadin dersen en basta sen cinsiyetcilik yapmis olursun. Hergun tecavuz haberleri duymak psikolojimizi bozuyor tahammulu cok zor insanligimdan utaniyorum. Ama bu tecavuzculer topluda nasil yetisiyor nasil tecavuzcu oluyor bunlari arastirip cozum aramassak daha cok duyariz bu haberleri. Neticede kimse anasindan hirsiz tecavuzcu katil dogmuyor. Soru su toplumda bunlar nasil ihmal edildi ki bu hale geldiler. Bunlar konusulmali tartisilmali arastirilmali oyle cozum bulunmali. Yoksa bir tecavuzcuyu oldurursun bir baskasi yetisir toplumda. Yani EGİTİM EGİTİM EGİTİM

1|0
    0|0
    • Her türlü şiddete karşıyım, öldürmek bir çözüm değil! Bu yazımda kadınları konu almak istedim fakat dediğim gibi şiddetin her türlüsüne karşıyım! Eğitim almış çoğu insanında tecavüze, şiddete yönelebileceğini düşüyorum yani aslında eğitimsizlik değil bu, aile terbiyesi ve Allah korkusu. Biraz Allah'tan korkan böyle şeyler yapamaz, vicdan olur insanda.

• Vicdan geliaimi egitimlebolur egitimle ogretimi karistirmayalim. Ogrenim gormus bir cok insan boyle seylere yonelebilir ancak gercek anlamda vicdani ahlaki egitim almis kimselerde boyle davranislar yok denecek kadar azdir. Yorumunuza katiliyorum.

• burda siz kadın olduğunuz için değil
    biz adam olamadığımız için sorun var

1|0
    0|0
  • Haklısın devlet bile kadınları koruyamiyo istese korur aslinda ama her neyse alttaki arkadasin dedigi gibi kadın olmak zor değil insan olmak zor

0|0
    0|0
    • Devlet koruması altında yine de öldürülmüş bir sürü kadın kardeşimiz var, korumak bunun neresinde?

• İnsanlar sadece böyle olaylar gündeme gelince konuşuyor, halbuki gündeme yansımayan, yansıttırılmayan, üstü kapatılan, geçiştiren bir sürü benzer olaylar var. O yüzden konuşup konuşup susmasın kimse hepimiz konuşursak o canilere yaşama fırsatı vermeyiz, toplumdan dışlarsak belki bir nevi iyi bir insan olmayı isterler!

• Ne diyebilirim ki haklısın herkes sesini cıkarsa bunlar olmaz en azından

• Çok dramatize edilmiş abartılı bir yazı.

0|0
    0|0
    • Burda dramatize edilmiş bir durum yok bunlar yaşanılan şeyler yazdıklarımın hiç birisi hayal ürünü değil ve üstüne bir şeyler eklenerek yazılan bir yazı değil. Yazdıklarımın hepsini bu ülkenin kadınları yaşadı ve yaşamaya devam ediyor!

• En gelişmiş ülke dediğimiz ABD de neden var peki bu. ?

• ŞIDDET HİCBİR SEKILDE ADALET SAYILAMAZ!

• Cinsiyetle alakası yok insanlikla alakali sapık sapıktir

1|0
    0|0
  • kadına kalkan ellerin sahibine kolon girsin o eller kırılsın

0|0
    0|0
  • Kiz hakli

0|0
    0|0
  • isyan edin
    hakkınızı arayın

0|0
    0|0
    • Biz hakkımızı arıyoruz fakat neden hep biz hakkımızı aramak zorunda bırakılıyoruz? Düzgün bir insan olmak bu kadar zor bir şey mi?

• Vallahi kardeşim insan olmak, adam gibi yaşayabilmek bu kadar zor olmamalı. Yeri gelince herkes adamın dibi ama nerde tacize uğrayan bir kadın var kimse dur ne yapıyorsun demiyor neden?

• bastırılmış arap-doğu zihniyeti
      göçlerin şehirlerin içine etmesi!

Kızlar Ne Diyor 10

• Bu zigniyetevsahip toplumda dünyaya gelmek senin suçun değil
    Ve yüzde yüzünü temizlemeye kısa vadede gücün, tek başına yetmez
    Ancak kendin için yapabileceğin şeyler var
    Korunmayı agbiden, babadan, birilerinden beklememek
    Çünkü gün gelip onlar bile senin karşında olabiliyor
    İnsan beyni, eğer onun yanlış bölgelerini uyarirsan, karşında ilk çağlardan olma en vahşi varlığı görebilirsin
    Bu kim olursa olsun böyledir
    O yüzden
    Her zaman
    Sadece yaradana sığınırım

0|0
    0|0
    • Haklısınız ama kadin korunmak istiyor. Artik kimse ölmesin tacizden, tecavuzden!

• Öyle ama
      Bu kez de, aynısı babası kocası var düşüncesiyle zarar vermiyor diyelim
      Bunları olmayan kadınlara yine zarar verebilirim o zaman diye düşünüyor
      İnsanların, bir kadına, sadece birey ve insan olduğu için, bunu ona yapmaya hakki olmadığı için yapmamasi gerektiği bilincine varması gerek

• Şu unlulerin de mal mal kıliga girip poz vermelerine sinir oluyorum

0|0
    0|0
  • Öyle. O yüzden kendi ayaklarımın üzerinde durabilen güçlü bir kadınım. Bu hale gelmem kolay olmadı mücadele yorsada öldürmeyen acılar güçlendirdi.

0|0
    0|0
  • o eteği giyebilirim ama bu onun bakması için fırsat değil o ruju sürdüysem o taciz etsin diye değil kendimi öyle beğendiğim için peki hala biz neden suçluyuz neden bir erkek yolda sadece şortla dolaşırsa normalde kız etek giydiğinde bile namussuz ya da bacım buna dur denilmiyo kimse bu düşünceyi benimsemiyo sorun bu

0|0
    0|0
  • Bu yazilari cok okuyorum, bende katiliyorum. Ama insanlar sesini cikarmadigi surece baksana 18 gorus sadece. Kimsenin umrunda degil.

0|0
    0|0
  • Dicek bir şey bulamadım

0|0
    0|0
  • Of sus be

0|0
    0|0
    • Senin gibi düşük zihniyetler yüzünden kadın topljmda hep ezilen oluyor! Beğenmediysen okumak zorunda değilsin, yazık birde kadın olacaksın. Kadın kadının dostu olmalı, senin gibiler yüzünden bu hale geldik!

• Sus be çok bilmiş eke

• Sende biraz bilgili olsaydın böyle olmazdı.

• Yahu abartmayalım erkekler de bu yollardan geçiyor ama gıkları çıkmıyor tabi bunları normalleştirmiyorum bunu diyerek ama insanların çocuklarını nasıl yetiştirmesiyle alakalı her iki cinste de insanlık yoksunu tipler var hastalıklı düşünceleri göz önünde bulundurarak herkesi aynı kefeye koyamazsın bundan 10 yıl sonra erkekler de kadınlar için burada böyle şeyler yazıyor olacaklar o zaman da bunu tüm kadınlığa mal edemezsiniz gibi savunmalar yazacaksın. herkes bir değil.

1|0
    0|0
  • guzel yazı

1|0
    0|0
  • Doğru

1|0
    0|0
Yükleniyor...