İnsan, düşünen bir varlıktır. İnsan hissedebilen bir varlıktır. Peki"insanlık"ne demektir sizce?

0|0
7|14

En İyi Kız Görüşü

• Herkes düşünebilir ve hissedebilir lakin herkes doğru düşünemez. İnsan düşünür, hisseder insanlık ise doğru düşünüp hissetmektir. Çok yakın aslında.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Insanlik temelini ahlaki degerlendirmeye dayandirir ve insani bir deger olarak ele alip asgari duzeyde sahip olmasi gereken haklari ifade eder yani insan onurunu korumaya yonelmistir daima elestirir aldigimiz kararlari ve bu elestiri sayesinde insan-lik gelisir yani bitakima onu besler hic bir yazili metinde yer almaz insanlik ve insanoglu var oldugu surece daima varligini surdurur

1|0
    0|0
  • İnsan olmak yetmez , yetmiyorsa süperman olmak gerek bazeb

1|0
    0|0
  • İnsan
    eşref-i mahlûkattır derdi babam

1|0
    0|0
  • Bu saatte kafa açma kuki.

0|1
    0|0
  • İnsan düşünüp, hissedebiliyorsa; insanlık bunları yapmaya çalışıyor ama sadece çalışıyor.

1|0
    0|0
  • Merhamet sevkat insanligin en büyük göstergesi

1|0
    0|0
  • saydıklarını yapabilen.

1|0
    0|0
  • Insanlik diger tum canlilara ceger verebilmektir bence

1|0
    0|0
  • insanligin özü iyilik yapmaktir. iyilik yaptikca insanda insanlik ortaya cikar.

1|0
    0|0
  • insanlik hayvanlardan daha iyi olabilmek bunuda becereni gormedim hic.

0|0
    0|0
  • herkes insan olur herkes adam olamaz

1|0
    0|0
  • to be or not to be

0|0
    0|0
  • Ben şimdi buraya neden çıktım niye çıktım Nasıl çıktım çıktıysam çıkmışımdır... 😜😜😎

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• İnsanlık sevgidir, hoşgörüdür, kendi gibi düşünmeyen, kendinden farklı görüntüde olan insanları kabul etmektir. Hayvanları, bitkileri, doğayı sevmektir. İnsanların ve canlı tüm varlıkların yaşam alanlarına saygıdır.

1|0
    0|0
  • Tek başına akıl toplu olunca tek başına insanın akıllı oldugunu anlamak gibi birşey

1|0
    0|0
  • insanlık canavar demek, tek dişi kalmış

1|0
    0|0
  • insan olmak kolay kolay elde edilmeyecek bir mertebedir

1|0
    0|0
  • Düşünebilen hayvanlarız bence hayvanların bir üst modeli

1|0
    0|0
  • İnsan düşününce insandır.