Asosyalim ve artık yeter?

arkadaşlar ben 18 yaşında bir asosyalim hiç arkadaşım yok çok yalnızım her günüm evde pc başında geçiyor bıktım usandım bu durumdan kurtulmak istiyorum normal bir insan evladı gibi arkadaşlarım olsun gezeyim tozayım istiyorum ama yok çok yalnızım ve dayanılmaz bir hal aldı kafayı yemek üzereyim aranızda bu durumu yaşayanlar vardır illaki bana yardım edip yol gösterebilecek olanlar var mı artık kurtulmak istiyorum

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• Bu durumu hiç yaşamadım ama yaşayan insanlar gördüm evden çık öncelikle. Kursa katılabilirsin spora gidebilirsin eğer okuyorsan ya da çalışıyorsan okul veya işteki insanlarla daha cok muhabbet edebilirsin. Böyle böyle insanlar seni tanıyacaktır arkadaslık kendiliğinden oluşacaktır.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Spora yazıl bol bol arkadaşın olur fitness veya body olursa iyi olur benim bir kaç arkadaşım var sen gibiydiler :D 3 senede çok değiştiler etrafları kız dolu hatta bu işten para kazanıyolar artık

0|1
    0|0
    • 3 saat önce fitness a yazıldım yarın başlıyorum

• sağol reis eig hakettin yarından itibaren normal bir birey olma çabalarına başlıyorum tavsiyelerin için teşekkür ederim Allah'a emanet ol :)

• önemli değil :D yardımcı olduysam ne mutlu bana

Kızlar Ne Diyor 3

• Okula gitmiyor musun. Öncelikle Okulu bıraktıysan önce nerde bıraktıysan ordan açıköğretimden başla bu geleceğin ve senin için çok önemli. Sonra sosyal aktivitelere katıl. Hangi ildesin bilmiyorum ama spor faliyetlerine git. Judo vb basketbol futbol gibi vb... Dans kurslarına git. Müzik kurslarına git. Gitar kursu falan. Eğerki sağlığında problem varsa şişman gibi önce fitness a git fazla kiloları ver zayıfla. Eğer tipine güvenmiyorsan kendine çeki düzen ver güzel kıyafetler tarz şeyler giyin. Saç sakalına bak. Yani kısacası ya sporla ya sanatla sosyal faliyetlerle falan uğraş. Tiyatroya git. Ya da drama kurslarına. Böyle yerlere git yani. Ayrıca evde pc başında olmak afedersin insanın psikolojisi daha çok bozar. Çünkü bağımlı gibi her gün başında olmak daha çok karamsarlığa sürükler. Yemek bile yemezsin pc de ilginç bir şey var diye. Bu konu araştırılmış zaten. Dediğim gibi bunları yaparsan emin ol ki arkadaşların olur. Ve evdeykende pc haricinde kitap oku. Kendini geliştiren kitaplar oku. Başlangıç olarak Üstün dökmen Küçük şeyler 1 kitabını tavsiye ederim. Sonra dünya klasikleri oku. Bu dediklerimin hepsini yaparsan hayat çok güzelleşir. Ve kafana takılan ne varsa bir defter al birine anlatıyormuş gibi yaz içini dök. İçindeki o sıkıntıları at kağıda dök. Sonra onu bir kere oku düşün taşın. Kendindeki olumlu olumsuz değiştirilecek özellikleri bul. Sonra o kağıdı bir güzel yırt birde yak. Çok rahatlarsın. Dediğim gibi bunların hepsini yaparsan çok iyi olur.

0|0
    0|0
  • İnsan içine çık

0|0
    0|0
  • bende aynen öyleyim nolcak böyle bilmiyorum arkadaşta edinemiyorum :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• sende cekingenlik var belliki bende cekingenim ve bu konuda psikiyatriye gittim gecen gun. Bana yasanmis veya hic yasanamamis duygularin etkisi olabilcegini soyledi. Ve şunu sordu bende sana soruyorum. Dogdugundan bugune kadar dusun yani cocuklukta ve bugune kadar hic icten ice veya normal sekilde sevdigin oldu mu? veya en fazla hoslanti gibi ufak duygularmi yasadin? Sevmek asktan ufak ama yakin bir duygudur, hoslantidanda biraz fazladir buna gore dusun. Ben 'sevdigin' olup olmadigi onemli yani aski veya hoslantiyi sormuyorum. Bu vercegin cevaba gorede cekingenligin ne tur oldugunu tespit etcem ve ona gore cozum yontemini koycam psikiyatrinin anlattiklari kadariyla. O yuzden iyi dusun kardesim. Cevabin yanlis olursa bir faydasi olmaz.

0|0
    0|0
    • sevdim hemde çok sevdim ilk başlarda hosşantıydı sonraları ilerledi 3 yıl çıktık beraber 3 yıl geçti 6 ay önce de ayrıldık şimdi başkasıyla beraber

• bende öyleyim tanışalım :D

0|0
    0|0
    • ciddi misin eğer istersen arkadaş oluruz :)

• olur konuşuruz çok bunaldıysan sana şirinleri anlatırım :D

• Özgüvenini arttiracak işlerle uğras spor yap mesela bir zaman snra dikkat çektiginde insanlar seninle arkadaş olmak isteyecek

0|1
    0|0
  • Gel knk aç skype konuşak dertleşek ayıpsın

0|0
    0|0
    • kanka skype yok bende de istersen mesaj atayım konuşalım arkadaş olalım?

• kanka illa skype açmak mı gerekiyor önce buradan mesaj yoluyla arkadaş olsak :'D

• Yok be öyle güzel derleşiliyor ondan dedim. Ayıp ediyon burdan da yaz sorun olmaz.

• Bir zamanlar senin gibiydim. Artık değilim :)

0|0
    0|0
  • tüm asosyaller toplanıp ordu kursa ülkeyi ele geçirebilirler aslında.

0|1
    0|0
  • Okul, mahalle, iş gibi vakit geçirdiğin ortamlarda arkadaş edinmedin mi?

0|0
    0|0
    • okulda edindim 3 arkadaşım var görüştüğüm onlar da üniversite ye gittikleri için ( ben 1 yıl erteledim ) 40 yılda bir görüşüyoruz

• O zaman üniversiteye gidene kadar sabretmelisin, ya da dersaneye gidiyorsan oradan arkadaş edineceksin. Bağlı olduğun sosyal ortam olmayınca ha diye arkadaş bulamazsın maalesef.

• dediklerin çok doğru fitness a yazıldım ve burada patenciler var onlarla arkadaş olmayı düşünüyorum üniversite hayatımın lise gibi geçmesini istemiyorum o yüzden üniversiteye gidene kadar biraz sosyalleşip bu durumdan kurtulmak istiyorum tavsiyelerin için çok teşekkür ederim :)

• pafyona git gardas geçer assosyalık

0|0
    0|0
  • Bizim arkadaşlarımız varda eroin bağımlısı bence haline şükret.

0|0
    0|0
  • Benimde durumum senden farki yok bide benim okul var

0|0
    0|0
    • okulun kıymetini bil

• Asosyaller icin sosyal heryer bizim icin cehennem

• aynı durumun icindeyiz ve yaşlarda aynı :)

0|1
    0|0
    • kurtulmamız lazım bro :)

• peki bütün ömrünü bu sanal alemde mi geçirmeyi düşünüyorsun sayıları çok az olsada ben dışarıda da iyi insanların olduğunu düşünüyorum ve ömrümü pc başında geçirmeye niyetim yok zaten uzun zamandır asosyaliz birde sosyal olmayı deneyelim :)

• bana mesaj atsana seni skype tan ekliyim

Yükleniyor...