El sıkışmak yerine yanaktan öpmek günah mı?

Yutdisindayim ve burda çalıştığım ortamda hep gelip beni yanaktan opuyorlar. Normalde hayatımda hep elimi uzatırım karşı taraf öpmeye de kalksa elimi uzatırım. İzin vermem. Ama burda çalıştığım ortamda öyle bişey biraz zor. Yani ayıp ve hoş olmaz malesef. Eskoden tuhaf geliodu alistirdilarda. Zencilerden geçilmio zaten anam şimdi mecbur kaldığım iicin günaha dahil mi?

0|0
12|11

En İyi Kız Görüşü

• Anladığım kadarı ile kalben takva sahibi bir insansın, bilirsin ki Allah'ın yasaklarına kurallarına ne kadar uyarsan Allah'ın da o kadar hoşuna gider ve senin dereceni yükseltir bu da inanç sahipleri olarak hepimizin istediği bir şeydir elbette. El sıkışmak da birbirine yabancı namahrem olan karşı cinslere yasak olan bir mevzu... Yabancı bir erkekle her hangi bir temas ( çok acil ve hayati bir mevzu olmadıkça) günah... Mecburiyet mevzusunun hafifletici sebepleri var mı bilmiyorum. Sonuçta hayati, cana zeval getirecek bir mevzu olmadıkça mecburiyet mevzusu işlemez olarak biliyorum. Cana zevalden kastım, örneğin ayağın kaydı düşüyorsun seni tutuyordur, araba üstüne gelmesin diye hayat kurtarmak maksadı taşıyarak seni tutup çekiyordur ya da hastasındır doktor sana dokunarak müdahale etmek durumundadır ve kadın doktor yoktur vs, bu tip durumlar gibi yani... Sonuçta herkes kendi durumuna göre günah sevap kıstası belirlese din bin parçaya bölünürdü. Günah işlemek insanı günahkar eder cezası vardır ama bir günaha "Günah değildir" demek küfre sokar dinden çıkarır. Bu yüzden ya işten çıkarsın ya da "Günah olduğunu biliyorum ama nefsime uyuyorum işten çıkmak şu aşamada nefsime ters geliyor " diye düşünerek devam eder, günahını bilirsin en azından inkar etmezsin günahı...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Arkadaşım eğer 1400 yıl önceki bir arabın geleneklerine göre yaşayacaksan yok yurtdışında işin ne? Avrupada 1400 yıl önceki arap gelenekleri ile yaşayamazsın.
    Şimdi öpüşmek haram diyorsun,
    Eğer bunu samimi olarak soruyorsan Kuranı 4 defa okumuş bir ateist olarak sana şunu söyleyeyim senin çalışman bile günah.
    İslamiyette kadının çalışması haramdır.
    Bu her ne kadar tatlısu müslümanları tarafından reddedilse de işte kuran işte din aç oku.
    Bir yaratıcı tarafından indirildiğine inandığım fakat okumaya gerek uymadığım kitabı okumayacağım diyorsan mail at sana ayet ayet istediğin soruyu cevaplayayım

1|0
    0|0
    • Lan sığır İslamiyet'te kadının çalışması haram ise Peygamber Efendimizin ilk karısı Hz. Hatice ticaret yapıyordu mal.

• @X-Dextroyer Sendeki beyni kumandaya taksam çalışmaz.

• @sfenks1 Beyin pil mi çalışssın? Sen beynini çinko pil niyetine mi kullanıyorsun? bir b*oka yaradığı yok bari pil olsun mantığıyla beynini kumandaya mı takıyorsun?

• El sıkışmak bile günahken öpmeyi nasıl soruyorsun?

0|1
    0|0
  • Evet dahil

0|0
    0|0
  • Cok gunah

0|0
    0|0
  • gunah

0|0
    0|0
  • bacım ne günahkarlar var boşver sen dini bütün bir insansan allah bilir kalbini

0|0
    0|0
  • sorun bile saçma :D

0|0
    0|0
  • ne gunahı ya sorun yok

0|0
    0|0
  • günah

0|0
    0|0
  • Günah yapma sen müslümansın elin bile haram normalde

0|0
    0|0
  • Bu soruyu sorduğuna göre alışamamışsın, şimdi diğer insanlar alışsın bundan sonra. İnancına göre yaşa, bir iki sorun olur gibi gelir 3. Den sonra alışırsın diğer insanlar da alışır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• namahrem teması gunah ıse dusun.

0|0
    0|0
  • El sıkışmak da günah 😂

0|0
    0|0
    • sdlkşfjasifjs Erkeklerle aynı ortamda bulunması da çalışması da konuşması da günah.
      Neyseki şanslılarda yüce marduk oksijen kullanmalarını yasaklamamış sldfjilşj

• Sokağa çıkması nerede yasak? Çarpıtmaya devam ediyorsun. Eşinden izin alması gerek ama izin almadan da çıkabilir. Hoş değildir ama yapabilir. @X-Dextroyer

• Ağzını topla. Bu şekilde devam edersen hiç bir yorumuna cevap vermeyeceğim.
      Aile terbiyeni önümde sergilemene gerek yok! @X-Dextroyer

• Evet haram -,-

0|0
    0|0
  • Gülümseyerek karşılık ver elini istemiyorum manasında kaldır çokta kaba olmaz

0|0
    0|0
  • El sıkışmakda günah selam vermekde malesef

0|0
    0|0
  • tabiki haram. zaten karşı cinsle el sıkışmakta haram

0|0
    0|0
  • El sıkışmak ta günah

0|0
    0|0
  • Gunah

0|0
    0|0
  • Ben herkesi öpüyorum ona bakilirsa. Değildir.

0|0
    0|0
  • En iyi kiz gorusundeki arkadas cok guzel aciklamis. Ek olarak soyleyebilecegim cok bir sey yok. Mahremin olmayan kisilerle temas haram kardesim. Mahrem kisiler de fasık veya kafir degilse yani dini emirleri yerine getirmeyen veya dinden cikmis. Mahrem kisiler: Eş, baba, eşinin babasi, ogullarin, eşinin ogullari, erkek kardeslerin, erkek kardeslerinin ogullari, kiz kardeslerinin ogullari, mümin kadinlar, cariyeler, erkekligi kalmamis hizmetciler ve sehvet duygusu henuz olusmamis cocuklar. Bunlarla temas haram degil. Dedigim kosullara uyuyorsa tabi, Mumin kimselerse, sana kotu niyetle bakma tehlikeleri yoksa. Öyle bir durumda onlarla temas da haram olur. İslam kadini korumayi amaclamistir hep. Bu inceligi ve aslinda OLMASİ GEREKEN davranisi yapmaya calisman ve dusunmen guzel tebrik ederim.

1|0
    0|0
    • Kardes, tokalasmayip opmezsem ayip ve hos gorulmez yazmissin hic de ayip degil !! Her insan ozgurdur ve sunu sakin unutma insanlarin rizasi mi onemlidir Allahu tealanin rizasi mi? Hangisini tercih edeceksin? İyi dusun. Dikensiz gul olmaz, Allahu tealanin rizasi icin bazi seylericfeda edeceksin. Unutma, dunyaya sirtini donersen Allahu tealaya yuzunu donersin. Inanclarindan oturu sana saygi duymak zorundalar. Agirligini koy, laflara kulaklarini tika, sadece ve SADECE Allahin rizasi icin dogru olani yap. Birak yargilasinlar Allah sana bunun ödülünü mutlaka verecek O UNUTMUYOR yaptiklarimizi. İnsanlar unutur elbet bir gulerler iki kizarlar unuturlar. Allah yar ve yardimcin olsun guzel kardesim hidayetini arttirsin Rabbim

• Bu senin İMTIHANIN buna emin olabilirsin. Seni bu dunyada zorlayan ne varsa o senin imtihanindir, bu imtihandan alninin akiyla gecmeye bak

• Tabiki günah yere zamana mekana göre değişmez bunlar
    Bu soruyu sorduğuna göre için rahat değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...