Evlilik arifesindesiniz siz ne yapardınız?

bir akrabamın başına geldi bende merakımdan sormak istedim. sevdiğim bir abim 3 yıldır birlikte olduğu kızı istemeye gitti. kızın annesi kızın üstüne bir ev istedi. abiminde 3-4 tane ailesine ait olan evi var yani onlardan birini istedi kızının üstüne. siz bu durumda ne yaprdınız ne düşünürdünüz.

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• benım aılem boyle bırsey ıstemeyecegı ıcın mesele yok. zaten olsa bıle tepkı koyacagımı bılırler. kımse kafasında dolar ısaretı olan bır bırey olarak gorulemez. onemlı olan kısının nasıl bır manevıyat tasıdıgı. mulk Allahın ıstedıgıne zaten ıkram eder. kasmaya gerek yok.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Tamamen maddiyata dayalı düşünüyolar bir arkadaşımın başına gelmişti durumu çok iyiydi kızın ailesi benzer isteklerde bulununca vazgeçti ayrıldılar işin içine maddiyat girince olmuyor maalesef bana samimi gelmiyor açıkçası

0|1
    0|0
    • yani sonuçta 3 yıl geçirmişler birbirlerini seviyorlar ve evlenecekler. evlendikten sonra beni seni mi var. yani akıllarınca kızın geleceğini garanti altına alacaklar. sanki ayrılmak için evleniyorlar. ilginç, tuhaf insanlar.

• evlenince o adam kızın yüzüne vurur bunu. .

0|1
    0|0
    • ahhaha kızda defol git evimden der eğer ev verirse :)

• bence adamın aklı varsa ömür boyu yapmaz. ancak kendi çalıştığı kazandığı parayla bir ev alırsa onu hediye edebilir karısına.

• yapacaksa yani bana kalsa da yapmasin

• Kendi yapsaymış kızının üstüne bir ev.
    Evlenmezdim..

0|1
    0|0
    • üstüne ev yapmadılar diye mi evlenmezdin.

• yani mantık onu söylüyor. heralde ben erkek yerinde olsam ev falan üstüne vermeden evlensem o kadını mümkün mertebe az görmeye çalışırım.

• Kadını az görsen ne olur..
      Kızı annesini susturamadıktan sonra.

• Allah korusun ya

0|1
    0|0
  • Kendimizi kimin yerine koyarak düşünelim 😊

0|1
    0|0
    • ikisinin yerine koyup cevap verebilirsin

• daha belli değil yeni oldu :)

• Erkek ne düşünüyor kız

Erkekler Ne Diyor 2

• Yapmazdım. Gözünü para bürümüş bir ailenin kızını almak soyuma yakışmaz.

0|1
    0|0
    • doğru söylüyorsun. delikanlı adama yakışmaz.

• surat ifadeleri çok güzel olmuştur ablanın cevabından sonra. ablanada helal olsun iyi cevap vermiş.

• Aynen babam bile diyecek bir şey bulamadı. Uzun bir sessizlikten sonra biz kalkalım dediler kapıya kadar geçirdik. Gidiş o gidiş.

• Bunu evleneciğim kişi de istiyorsa, bu ilişkiyi devam ettirmem..

Bu ne demek ya? Ona ilerde ben karar veririm.. Bu düşünceyi hiç te iyi niyetli bulmuyorum.. Ve böyle bir aileyi de ne ana ne baba yurduna koyarım..

#Vesselam

0|0
    0|0
Yükleniyor...