İlk işime başlicam anlamadığım noktalar var?

merhaba. iş başvurum kabul edildi bazı evraklar istendi fakat bazı aklıma takılanlar var.
1) adli sicilimi e-devlet üstünden alsam sorun olur mu?
2) bankada vadesiz hesap açmam istendi, ücret ödicekmiyim? ya da belge vs. gerekiyor mu bunun için?
3) sağlık raporu isteniyor bu dahiliyeden mi alınıyor? cunku ozel hastaneler ucretli ve devlet hastanesinden randevu almam gerekiyor hangi bölüme gidicem bilmiyorum.
şimdiden sağolun

0|1
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• İlk olarak adli sicil belgesini e devletten oluşturabilirsin veya kaymakamlığa gidip çıkarttırabilirsin. E devletten daha kolay ulaşırsın, ikincisi bankadan açtıracağın hesap için hiçbirşekilde ücret ödemezsin için rahat olsun, 3 sağlık raporu işe başlayacağın şirket 10 kişiden fazla eleman çalıştırıyorsa kendisine ait özel sağlık ve iş eğitimi merkezi vardır oradan alırsın bir miktar ücret ödersin veya sağlık ocağından kendi aile hekiminden isteyebilirsin biraz burun kıvırır ama yinede verir hastanede alma çok fazla para istiyorlar ve gereksiz.

1|0
    0|0
    • adli sicilimi e devletten alayım bence de herkes öyle demş ztn :)
      herhangi bir banka bile olsa sorun olmaz dmi? her banka için geçerli yani bu ücret almama durumu?
      evet en yakın özel hastane 100tl istedi, bende devlet hastanesne gideym dedm ama çok sıra oluyor vaktim yok.. sağlık ocağı demiş herkes, ikametim yaşadığım şehirde olmadığı için sorun olur mu acaba dedim "misafir olrak bakıyorlar" dediler, onu denicem en kötü :)
      Teşekkürler

• Okulun bittikten sonra yibe değiştirirsin ama sen bilirsin, ikametgahı sorun edeceklerini zannetmiyorum. Rica ederim ne demek, ben alıştım artık evrak konusuna.

• bugün hepsni hallettm geriye doktor raporu kaldı ikametim yaşadğm yerde değil diye bakmadılar sağlık ocağında :(

Erkekler Ne Diyor 6

• 1- Mahkemelerin görüldüğü binaların yanlarında kulübe gibi yerler olur orada 1 ya da 50 kuruşa çıkarabilirsin.

2- İş yerine en yakın bankadan firmanın ismini vererek ücretsiz hesap açtırabilirsin.

3- İş yerinin anlaşmalı olduğu İSGB'den (İş Sağlığı Güvenlik Birimi) 70-100 TL arası bir ücretle raporları çıkartabilirsin.

0|0
    0|0
  • 1) Olmaz
    2) Maaş hesabı açtırırsan ödemezsin. Gerekmiyo.
    3) Şirkete bağlı. Bazı şirketler asmlerden bile kabul ediyo.

0|0
    0|0
  • olmaz sorun adlı sıcılı e devletten cıkar saglık ocagından saglık raporunu al kımlıgınle bankaya gıdıp hesabı acabılırsın ucret ıstenmıyo ok

0|0
    0|0
    • maas hesabı oldugunu belırt bankaya ok

• allah razı olsun :)

• amın canım cumlemızden bakmazlarsa benı bul ok nerdesın sehır olarak

• sağlık ocağından sağlık raporu al.. internetten adli sil kaydını al... bankaya hesap için kimlik olması yeterli 10 tl yeter

0|0
    0|0
  • E devletten olur
    Banka ücret almıcak
    Sağlık raporu aile hekiminden ücretsiz hemen alıyorsun

0|0
    0|0
    • sağlık ocakları geçerli oluyor yinede dimi? mikrofiziki film istemişler mesela onu hastaneler çekmiyormuş verem savaş çekebilirmiş sadece, muayene hastanelerde olabilir dediler. sağlık ocakları da olur yani?

• yok ya mağaza. verem savaş ücretsiz çekiyormş ztn

• Maaş, hesabı için ücret almazlar

0|0
    0|0
    • çok teşekkürler :)

• mağaza yahu

• Normal olur

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...