Şeytan Adem'e secde etseydi sizce yine de varolur muydu insanlık?

Şeytan Adem'e secde etseydi sizce varolur muydu insanlık? Adem'i kabul etmiş olsa, kovulmasına, cennete gizli girip onları kandırmaya çalışma, tanrı ile gireceği duello ya ve bizleri kandırmak zorunda olacağı bir duruma katlanmak zorunda kalmayacak tı. Bu açıdan bakarsak Allah yaratırmıydı yine de insanlığı, Adem'e secde etseydi Şeytan?

• Evet
    16% (3)29% (4)21% (7)Oy Ver
  • Hayır
    16% (3)7% (1)12% (4)Oy Ver
  • Bilemeyiz
    68% (13)21% (3)48% (16)Oy Ver
  • Farklı bir düşüncem var, şöyle ki ;
    0% (0)43% (6)19% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Bir insan düşünün uçurumun kenarında bir dala tutunmuş. Korkudan kapadığı gözleriyle tutunduğu dala bakamıyor sağlam mı değilmi diye. Cesaret edip kurtulmaya çalışmaktansa haykırarak kendisine telkinde bulunursa kurtulacağını sanıyor. Evet diyenlerin durumu buna benzemekte.

0|0
5|12

En İyi Kız Görüşü

• Adem&Havva hikayesinin ne kadar kolpa bir hikaye oldugunu anla iste.

0|2
    0|0
    • Ensest bir ilişkiden türediğimize inanmak çok mantıklı,

• Dinlerin dogusu konusunda benim de bir teorim var. Amac insanoglunu dizginlemek cok bariz. Dinlere inanamiyorum. Ama ilginc bir seyse buyrun sayin @Mrate

• mesaj attım görebiliyor musun

En İyi Erkek Görüşü

• Yaa o değilde şunu merak ediyorum ben eğer yaratıcı herseyi geçmişi geleceği bilense (ki inancimiza göre öyle) ee o zaman zaten Adem'i yaratmadan önce şeytanın ona secde etmeyecegini Ademle Havvanin yasak meyveyi yiyip dünyaya gonderileceklerini zaten bilmesi gerekmiyor mu?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Var olurdu ki
    Allah'ın bir sözü vardır
    Ben evreni ve Adem oğullarını (insalığı yani) Muhammed için yaratım.

2|0
    0|0
  • Allah bilir gerçekten

0|0
    0|0
  • Biz nereden bilelim ki allah bilir.

0|0
    0|0
  • bu bir sebepti eger dedigin gibi olsaydi yasamanin dunyaya gelmenin bir nedeni olmazdi degilmi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• şeytan haklıydı bence tamam Allah a saygısızlık etti belki ama neden başka bir canlıya tapmak zorundaki?

0|0
    0|0
  • Yine de yaratılırdı. Lakin olacaklar mutlaktı. Onunda iradesi vardı ve seçti yapabileceğimiz tek şey bir bardak limonata doldurup Supernatural izlemek 😆

1|0
    0|0
  • Hz. Adem de insandı

0|0
    0|0
  • İnsan var olacaktır. Lakin dünya yaratılmamış olmalıydı ki şeytan secde etmiş olsaydı ismi şeytan olarak değişmez insanlar ise sınavsız cennette yükselmezdi. Buna göre secde etmeyeceği için Adem yaratıldı.

0|0
    0|0
  • Şeytan, Ademin bozgunluk çıkaracağını nereden biliyor? Allah gibi onunda mı geleceği görme gücü var? Allah, Şeytanın secde etmeyeceğini bilmiyor muydu? Biliyor ise yarattığı bir varlık ile neden iddiaya girsin?

2|0
    0|0
  • Şeytan kim adem kim? Bırak bu masalları evinin önünü kalbini ruhunu temiz tutmaya çalış.

0|0
    0|0
  • Bilemeyiz

0|0
    0|0
  • Ya hu hep insan kafasıyla düşündüğünüz için yanlış sonuçlar çıkarıyorsunuz. Sen 3. boyuttasın dostum 10. boyutta zaman bile yok. Başlangıç ve son tek bir noktadan ibarettir. yani her şey yaratılıp bitmiştir. sonsuza kadar gerçekleşecek tüm olaylar ezelde yaratıldı. Yani Allah'ın iradesi dışında hiç kimse irade gösteremez.

0|0
    0|0
  • Bilemeyiz

0|0
    0|0
  • Yaratırdı. Yaradılış sıralamasında ilk sırada Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s. a. v) var. Ki bu dediğin insanların yaradılışı için değil imtihanları için olması gereken bir olaydı.

0|0
    0|0
  • her şeyin bir sebebi vardır ya o da bizim yaratılmamıza sebepti

0|0
    0|0
Yükleniyor...