''Sevdiceğim'' kelimesi itici değil mi?

Sevgi sözcükleri elbette söylenir ancak bu bana çok saçma bir sözcük gibi geliyor. Sözlenen bir erkek arkadaşım var sözlüsüyle ne zaman fotoğraf paylaşsalar kız hep ''sevdiceğim'' diyerek cümleye başlıyor. Çok itici geliyor sevdiğim, sevgilim bunlarda sorun yok ama sevdiceğim o ne öyle? aranızda bu kelimeyi seven var mı? niye sevgi sözcüğünün sonuna küçültme eki getiriliyor

0|0
13|7

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• itici

0|0
    0|0
  • çok kullanırım

0|0
    0|0
  • Söyleyen ve söylenene göre değişir...

0|0
    0|0
  • sev diceğim ama diyemiyorum..

0|0
    0|0
  • Hiç kullanmam

0|0
    0|0
  • Takılma böyle şeylere bak hayat devam ediyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Hayır bence güzel hem sevdiğim hem seveceğim anlamına geliyor anlamlı

0|0
    0|0
    • o anlamı nerden çıkardın acaba?

• Aşkta mantıklı değil ona bakarsan insanların uydurduğu bir şey takıla takıla bu kelimeye mi takıldın

• evet soru bile açtım ve sende soruma geldin

• anlamını öğrenene kadar bana da itici geliyordu ama anlamı sevdiğim ve seveceğim demek o yüzden eskisi kadar itici gelmiyor ama ben kullanmıyorum

0|0
    0|0
    • iki kelimeden ekler alıp birleştirmişler ve yeni bir sözcük ortaya çıkmış. Bu durumda nasıl bir anlamı oluyor ki

• anlattığım gibi işte seevmiyorsan söylemezsin karşındakine de söyletmezsin

• Güzel bence

0|0
    0|0
  • Bence de itici

0|0
    0|0
  • Sevdim sevecegim anlamında bence güzel

0|0
    0|0
  • Küçültme eki değil. ''Sevdiğim'' ve ''seveceğim'' kelimelerinin birleşimidir

0|0
    0|0
  • Bence çok tatlı

0|0
    0|0
  • itici

0|0
    0|0
  • saçma teenage dönemlerden kalma

0|0
    0|0
    • bunu okuduğuma çok sevindim bir an sadece bana öyle geliyor sandım

• Bence ergen sözü tamamen liseli gibi tabi ben görüşüm

0|0
    0|0
  • evet itici

0|0
    0|0
  • Seni sevdim ve hep seveceğim anlamına geldiği icin öyle, kücültme degil yani

0|0
    0|0
    • peki bu anlamı nerden çıkardın?

• Çıkarmadım, bir yerde okumuştum

• iki kelimeden heceleri alıp birleştirince ortaya yeni bir sözcük çıkabilir ama bu baştaki iki sözcüğün anlamını taşımazki. Demirler bakırı birleştirmiyoruz sonuçta neyse ben halen anlamsız buluyorum

Yükleniyor...