Sizce eşcinsellik bir hastalık mı, hastalık değil de doğa ananın bir etkisimi?

Sizce Eşcinsellik bir sapkınlık bir hastalık mıdır? yoksa Doğal bir şey midir? kimlerin homofobisi yani eşcinsel korkusu var? şahsen yalan söylemicem eşcinselikle ilgili bir sorunum yok ama bende homofobi var, eşcinseller hemen önyargılı davranmasın çünkü siz eşcinselliği kontrol edemiyosunuz bende kendi içimden homofobiyi silip atamam yani tartışmayalım sadece güzel güzel görüşlerimizi belirtelim velhasıl şunu belirtmeliyimki benim için iyilik önemlidir
("babanın bir etkisi" şeklinde lüzumsuz espirileri kabul etmiyorum, saymam)

soruda +18 olarak cinsel içerik bulunmadığı için Sosyal İlişkiler olarak sordum

Güncellemeler:
Soruyu şikayet edebilirsiniz. sakınca görmüyorum, eşcinsellere hakaret gibi görünüyosa kapatılsın
Bence LGBT nin alayı Ruh HASTASI BB.

1|0
21|28

En İyi Erkek Görüşü

• Escinsellik dogustan olabilecegi gibi zaman icerisinde yetistirilme tarzi , yasaman bir olay veya psikolojik olarakda gelisebiliyor genetik olarak dogumla gelene bir bozukluk veya rahatsizlik denilebilir ama digerleri genelde psikolojik bir durum veya kisinin secimi olabiliyor

1|0
    0|0
    • genetik durum olunca vücut ölçüleri veya karşı cins özellikleri barındırma gibi durumlar oluyor diye biliyorum ama psikolojik olanlar aynen dediğin gibi

• yaşamadan bilemezsin ki ama bu iş nefis meselesi değil böyle doğmuşsun böyle dünyaya gelmişsin ve seni anlamayan seninle konuşmayan seni dışlayan bir ailen var sanırım çoğu kişi intihar eder veya ailesini bırakırdı ben insanları yargılamam herkesin kendi seçimi sonuçta

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi başıma bir iş gelmeyecekse söylemek istiyorum, lütfen kafama taş atmayın.

Hastalıktır. Tedavisi bulunmayan bir hastalık. Homofobiye gelince, bende yok. Ama eşcinsel bir çifte aman da ne tatlı diyemem hani. E çünkü tatlı gelmiyor garip geliyor, çünkü ben heteroseksüelim bir zahmet garip gelsin değil mi?

Niye hastalık dedim onu da diyeyim. Bir durumu değerlendirmek için bütün insanların onu yaptığını düşünelim... Herkes eşcinsel olsa? Ne oldu, olmadı. Biyolojik olarak ortaya verimli bir döl çıkaramıyorsanız eşleşmeniz yanlış bir eşleşmedir güzel kardeşim. Bir tarafınızı da yırtsanız doğa gözünüzün yaşına bakmaz, elenirsiniz. Doğa sizi elediyse de hastalıklı olduğunuza karar vermiştir. Benden bu kadar.

3|0
    0|0
    • doğanın bir sonucu dememin sebebi bazı hayvan topluluklarının içlerinden eşcinsel hayvanlar çıkıyor. ama hepsi biseksüel oraya hiç girmeyelim

• Evet çıkıyor ve eleniyorlar. Karşı cinsle ilişki yaşamayan canlıların soyu kuruduğuna göre, doğanın yine onları yanlış/hatalı/hasta kabul ettiği sonucuna varabiliriz.

• haklısın, şu an aydınlandım

Erkekler Ne Diyor 27

• Sapıklık direkt.

2|0
    0|0
  • Doğa Ana ya da Allah herneye inanıyorsan artık ; seni kız yaratmak isteseydi öyle olurdun ya da Erkek ama sen yaratılışa karşı gelip cinsel tercihini kendin belirlersen Toplumun pek çoğundan farklı bir seçimde olduğun için buna hastalık gözüyle bakılır

1|0
    0|0
  • Bir sorunum yok ama bana göre de bir hastalık ya da okuduğum kaynaklardan uzmanların görüşüne göre benim mantıken doğru bulduğum görüş bu...

1|0
    0|0
    • bencede öyle

• evet, ben çok tartıştım ama bu tartıştığın kişide hiçbir etki bırakmıyor

• Aynen öyle, yorma kendini o yüzden...

• Degisken biri durum bu kiminde sonradan olan bir sey genelde cogunun cocuklugundan kalan bir etki cocuklarimizi kucukken kizi kiz gibi erkegi erkek gibi buyutmek lazim en basit ornegi kucuk cocuklara kulotlu corap giydirmesi bile ileride derecede etki yapabikir buyudgunde

1|0
    0|0
  • degil

1|0
    0|0
  • Sapıklığın üst boyutları.

1|0
    0|0
  • Olay fizyolojik psikolojik ve hormonolojik çelişkiler ve yanlış partner secimlerinden olsa gerek gay leri anlamamda lezler mantıklı

1|0
    0|0
    • bencede, normal olmayan birşey

• 5 dili yarım yarım bilincede olmuyor be güzel kardeşim

• Bu asabiyet sinir ve dik tavir nerden geliyor? Etrafinda suratina tukurunce yarappi sukur diyen karaktersizler var demekki cevreni degistir sende ukelalik ozguven patlamasi var patlatirlar biyerde kendi sisirdigin egolarini simarik sey =Tipik Turk kizi tavirlari iste 😃😏

• Heteroseksüel olmak bir hastalık değilse eşcinsellik de değil

1|0
    0|0
  • Hastalik

1|0
    0|0
  • cinsellikle ilgili çok şey yaşayan insanların bir şekilde istek duyduğu bir şey bence

1|0
    0|0
  • Hastalik..

1|0
    0|0
  • bizcesi yok eşcinsellik bir hastalık değil ama sırf cinsel yönelimleri yüzünden insanlara nefret duymak pek sağlıklı bir durum değil açıkçası.

1|0
    0|0
    • bundan bahsetmiştim, anlanılabilmesi için söyledim yani eşcinsel olmak nasıl birşeyse ve tercih değilmişse, bende homofobiğim değiştiremem. bunu tartışmayalım sevmiyorum

• o konuda işin içinden çıkılmaz bir durumdayım. üzerine nasıl gideceğim?

• yani üzerine gidilmesi gereken bir şey yok ki

• Doga ananın bir yolu

1|0
    0|0
  • Bence hastalik diyildir sigara gibi bisey bence biraksa biraka bilir.

1|0
    0|0
  • eşcinsellik doğuştan gelen bir şey bence

1|0
    0|0
  • eşcinselliği onaylamıyorum ancak homofobik değilim herkesin tercihine saygım var 2 tane gay arkadaşım var biri komşum çok hoş sohbettir 40 lı yaşlarda asla seks muhabbeti yapmaz dolu dolu bir insandır saatlerce oturup konuşursun öyle diyim. Hastalık mı bir şey diyemiyorum hayvanlar aleminde de eşcinsellik var biliyosun

0|0
    0|0
  • Sapiklik hastalik. Bak bundan 50 sene once butun dunyada anormal bir durum olarak kabul goruyordu gunumuzde gayet normal bir sey gibi gosteriliyorr. Bir 50 sene sonra aile ici seks normal bor seymis gibi gosterilecekk dusun yani artik

1|0
    0|0
  • hormonlarda bir dengesizlik oldugu zaman tabiki dogalin disina cikiliyor.. istemeden yapilan birsey bu.. ama birde bile bile lades olanlar var.. o yuzden bu isi zevk icin yapanlari sevmiyorum ama en basindan boyle hormon bozuklugu olanlari dislamiyorum

0|0
    0|0
  • Bence ne hastalık nede yaradılıştan. Bu tamamen insanların kendi iradesini kullanarak yaptığı tercihtir. Bu yapılan tercihe karışmam ama illa bir cevap ver denilirse bence yanlış bir tercih.

0|0
    0|0
  • Bence 2 ye ayrılıyor doğuştan olanı hastalık değil sonradan geliseni hastalık bende bilmiyorum :)

0|0
    0|0
  • İstek ve arzu dan ibaret

0|0
    0|0
  • Hiç sevmem homofobik biriyim

0|0
    0|0
  • hsatalıkta doğa anadan değil mi?

0|0
    0|0
  • hormon dengesizliği yani aslında bir tür hastalık.

0|0
    0|0
  • hastalık mıdır bilmem kimyasal bir fark olduğu kesin. insan vücuduna element düzeyinde müdahale edilebildiği an eşcinsel bir insanı heteroya çevirebiliriz ya da tersi. tabi her şey belli atomların birbiriyle etkileşimiyle ilgiliyse metafizik bir dokunuş yoksa. bu sayede mesela fazla kromozom sorunu olan down sendromu da düzeltilebilir pratikte sanırım çok zor bu dediğimin şu an yapılması hücre düzeyinde değil bizi oluşturan atomlara müdahele ederek yapılcak bunlar.

1|0
    0|0
    • "Atom".. hmm... evet... peki

• yok ciddi yazdım :D sencede öyle değil mi

• hayvanlarla aramızda bilinç olarak fark var bu fark neden ileri geliyo onu bilmiyorum işte o yüzden bence de öyle mi değil mi bilemedim. o değil neden kızdın bu kadar. şikayet edilcek bir içerik değil her şey konuşulabilmeli her konuda ne kadar vahşice de saçma da olsa fikirler söylenebilmeli. aşağılama da yok içerikte

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• Kişisel özgürlük. İster hastalık, ister tercih şahsen benim umurumda değil. Boş yere tartışmayı sevmem yok hastalıktı, yok tercihti. Saygı duyarım olmadı uzak dururum. Herkesin yapması gerekende bu bence. Zaten dünyada yeterince nefret var, uğraşmayalım, kırmayalım.

1|0
    0|0
    • sapkınlarımı kırmayalım?

• iki ayakla yürüyebilen çoğu yaratığı insan olarak görmüyorum onlar insansa ben başka bir yaratığım

• Bende iki ayağıyla yürüyebilen çoğu insanı insan olarak görmüyorum. Çünkü insan düşünebilen bir varlıktır neyin ne olduğunu bilen içinde bir sürü duyguyu barındıran..
      Fakat farkımız bu. Ben insanları farklı bir şekilde değerlendiriyorum sen apayrı bir şekilde. Değer yargılarımız farklılığı diyelim.

• Kişiden kişiye değişir.

3|0
    0|0
  • hastalık

1|0
    0|0
  • L G B T İ candır. İyi ki varlar, güzel insanlar. ❤️
    Eşcinsel olmakta tercih değil yönelimdir.

1|0
    0|0
    • yönelimin eş anlamlısı tercih etmek değil mi? tercihi eklemene gerek yok yönemlimdir desen tamamdır, yani tercih değil diyince sanki size bir suç yükleniyormuş ve savunma psikolojisine geçiyomuşsunuz gibi oluyor

• Yonelimse sapkinliktir

• Bence hastaliktanda beter birsey , nefsin sapkinligi diye dusunuyorum

1|1
    0|0
  • Eşcinsellik bir hastalık değildir! Doğuştan gelen bir şey olabildiği gibi bunun yanında, yaşanılan trajik bir olay (taciz mesela), yetiştirme tarzı vs de olabilir. Bir de hormonal olarak yine anne art arda 4 erkek çocuk doğurmuşsa 5. doğacak erkek çocuğunda eşcinsel olma ihtimali tıbba göre artabiliyor.

Lakin homofobi bir hastalıktır. Kusura bakma. Bunu yanlış anlama ama hiç bir insan hele ki tanımadığın sadece eşcinsel olan kendi halinde yaşayan, belki de reelde hiç karşılaşmadığın ve sana bir zararı dokunmayan insan nefret edilmeyi haketmez.

Ha ilgilenmezsin ve dersin ki beni zerre ilgilendirmiyorlar, ilgilenmiyorum, bak bunu anlarım ama homofobi başka bir boyut.

Homofobiyi silip atamaman bana göre seni hiç ilgilendirmeyen bu insanları merak etmenden kaynaklanıyor. Ya merak ediyorsun ya da zamanında bir şey yaşadın bundan kastım bir olaya tanık olmak seni incitecek bir şey yaşamış olman olabilir.

Eşcinselliği kontrol edemiyorsunuz demek ne mana? Sen nasıl ki karşı cinse karşı duygularını engelleyemiyorsan onlarda eşcinselliği değil kendi cinslerinden birine karşı duygularını engeleyemiyorlar. Cümlen yanlış.

Bence sen kafanı bunlara yormazsan homofobik düşüncelerinde oluşmaz

Saygı saygı saygı!!!

0|0
    0|0
  • Hastalık değildir. Senin erkekten hoşlanman gibidir, bir farkı yoktur.

1|0
    0|0
    • hastalıktır. anormalliktir evet.

• değil. Tarihi araştır, Eşcinsel ve cinsellik sapkını toplumların hepsi ister ilahi de, ister tesadüf de bir şekikde yok oldu.

• Hastalık değildir. Doğuştandır. Normaldir. Doğaldır. Tercih değildir. Yönelimdir. Kişinin elinde değildir. Günah değildir.

2|0
    0|0
  • Sapkınlıktır.

1|0
    0|0
  • Hastalık değil hissettiğimiz bişey bu hissettiğim bişey.

2|0
    0|0
  • 15 den fazla sevgilisi olan insanların eşcinsel olma oranı %67 diye duydum ya ksjfjk

1|0
    0|0
  • hastalık değil cinsel yönelimdir

2|0
    0|0
  • Sen homo değilsin, olan kişilerde dinine bağlı insanlar değil onlar ssni yargılamıyor ya da sen niye böylesin demiyor sende deme boşver karışma metroda el ele tutuşan erkek gördüğünde ilk defa görmüş olsanda trene bakan öküz gibi bakma çevir kafanı herkes özgür istediklerimi yapsınlar sende yap namazını kıl onları kendi doğru yoluna sokucam diye uğraşma çünkü o zaten kendi yolunda

0|0
    0|0
    • hiçkimse özgür değil, bende bahsettiğin gibi inançlı biri değilim.. ben galakside bir canlı olarak benim beni rahatsız eden herşeye tepki gösterme kabiliyetim var, bu bahsetttiğin homo insanların veya bu homoları savunan insanların hepsinin ayrı ayrı psikolojik başka başka sıkıntıları var normal değiller. çoğu maddi manevi zararlı

• insanların normal diyor dediği tıp eşcinsel erkeklerin daha pasif daha zayıf daha kırılgan. kadınsı olduğunu söylüyor böyle biri inşaatta veya sanayide çalışabilirmi askere gidip adam vurabilir mi? eğer bunları becerirse kendi kendine bir değişim geçirecektir zaten. hamile kalmama amacı kondom satışının büyük bir kısmı oluyor. tartışmayalım

• Gayler de aralarında ikiye ayrılıyorlae pasif ve aktifler diye ayrıca bu zevk meselesidir. Bir bayanda illaki pembe oje sürüp topuklu ayakkabı giymek zorunda değildir. Askere gidebilir ama asker hakkındaki görüşlerimi söylersem burda aramızda ciddi bir münazara olacağı muhakkak

• İlginç gelen bir şey tabi de doğal karşılarım homofobikliğim falan da yoktur.

0|0
    0|0
  • Açıkçası saygı duyuyorum gerçekten iyi insanlar olabilirler yargılamak kimseye düşmez

0|0
    0|0
  • Çok zor bir durum. Anormallik olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Yoo. İçsel dürtü

0|0
    0|0
  • Yeter artık şu eşcinsel hastalık mı sorularını heteroseksüel nasıl normal geliyorsa eşcinsellik de öyle

1|0
    0|0
  • Homofobik olman için özel bir sebep mi var?

1|0
    0|0
  • Hastalık

1|0
    0|0
Yükleniyor...