Tabular Gerçekten Var mı?

Üniversitedeyim, ara oluyor dışarı çıkıyoruz ve herkesi terastayken gözlüyorum. Erkekler kızlara, kızlar erkeklere bakıyor. Bu sadece okulda değil metroda, sokakta, vapurda, parkta her yerde oluyor. Çoğu kez insanlar konuşmak istiyor ama sadece birbirlerine bakıyorlar. Türkiye'nin bu gibi konularda diğerlerine nazaran sınıfta kaldığının farkındayım. Niye böyle olduğunu anlamıyorum. Madem iki kişi gerçekten konuşmak istiyor ve bu isteği açıkça belli niçin bu kadar dolaylı davranıyoruz? Bunun kime faydası var? Sosyal bir deney yapmak istiyorum ve bir günlüğüne herkes gitsin ve konuşmak istediğiyle dolaylı olmayan yollarla konuşsun. Hiç yurtdışında bulunmadığımdan orada durumlar nasıl bilemiyorum ama ülkemizde bu böyle ve bu bana saçma geliyor. Benim asıl sorum onları engelleyen şey ne? Orada gidip birşeyler demelerine, selam vermelerine, başlangıç yapmalarına aslında yapmak istediği şeyi yapmalarını engelleyen şey nedir gerçekten bunu çok merak ediyorum çünkü anlam veremiyorum. Biliyorum benim gibi, önyargılara sahip olmayan insanlar bunu kolayca yapabiliyor ama benim sorum çoğunluğa itafendir.

Örnek: Bugün metrobüste gidiyordum. Ama birkaç saat uykuyla durduğum için sarhoş gibiydim çevreye pek dikkat etmiyordum. Sonuç olarak bir kızla yarım saat boyunca cama doğru ayakta durmak durumunda kaldım. İkimizde dip dibe dışarı bakıyoruz. Kızın bana baktığını hissediyorum. En son inicem metrobüsten Çağlayan durağındayız ben arkamı döndüm önümdeki insanların inmesini bekliyorum... Sonunda kız bana sürekli öylece baktı bende durağı kaçırmamanın derdindeydim önümdekiler boşalınca hemen inmek zorunda kaldım bir şey diyemeden.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• deseydın ya sende kanka :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...