Neden Türkiye'de yaya geçidinde yol verilmiyor?

Kullanılmayacaksa neden yapılıyor bu çizgiler ve tabela?

Kimse yok veriyorum demesin 20 araçtan 19u yol vermiyor ve o %5lik kısmın da hepsi burada zaten..
Neden Türkiye'de yaya geçidinde yol verilmiyor?

• Medeni bir ülke olmadığımızın göstergesi
    88% (79)82% (68)85% (147)Oy Ver
  • Yol vermemekte haklılar ben de vermem
    12% (11)18% (15)15% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|0
14|33

En İyi Erkek Görüşü

• Yaya geçidi olsun olmasın arkamdan hızla gelen biri yoksa yayayı görünce durur beklerim. Arabalara karşı fazla saygılı değilim ama yayaların trafikte her zaman öncelikli olduğunu düşünüyorum. Ama maalesef koskoca şehirde %1'lik kesimden başkası yayanın ne demek olduğunu bilmiyor. Yaya görünce hızlı olsun diye Gaza ve kornaya basan trafik yobazları maalesef sayıca çok fazla. Konya için böyle söyleyeyim, diğer şehirleri bilmiyorum. Bu konuda çok dertliyim birgün bir bence yazıp buradaki şoförlere ver yansın ne varsa yazmayı düşünüyorum :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• herrrr gün yasadigim sorun. tabi ben bekkeyemem o ökuzleri yani geçiyorum onlar duruyo. bazen hızlı gelince kornaya falan basiyolar ben de yavaş git önce öküz falan diye bagiriyorum smdjfj canım türkiyede yaşiyon yani damacanaya tecavüz eden ülkeden ne beklersin?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Türkiye'de 4 tekere sahip olan kendini dünyanın hakimi sanıyor, turistlere ilk önce bunu öğretiyorlar, sakın arabalara güvenmeyin, özellikle çift şeritli yollarda, sağdaki dursa da yola çıkmayın soldan biri yetişip ezer, yol boşalana kadar bekleyin diyorlar

1|1
    0|0
  • hiç unutamam bunu 😂
    kücükken annemle gidiyorduk anneme ısrar ettim yaya geçitinde dur diye işte o sıra ilkokulda trafik şeylerini filan öğrendim tabi 😂 bir dede arkamızdan gelip güüm diye çarpmıştı 😂 bide haklı gibi kendini savundu te ordan arabayı görmedi sanki durduğumuzu 😂

0|1
    0|0
  • Türkiye'de yayaların da %5'i o yolu kullanıyor zaten diğerleri bulduğu yerden geçmeye çalışıyor 😄

1|0
    0|0
  • Açıkçası her önüne gelene araba almaya izin verilse sonucu bu bence bir aile de en fazla tek arabaya izin verilmeli veya yoksulluk sınırında olanlar araba sataın alamamalı pazardan alan sokağa çıkıyor ehliyeti

0|0
    0|0
  • O çizgiyi geçenlerin alayına ceza yazcan aslında. 3-5 aya kalmaz herkes öğrenir nerede durması gerektiğini :D

0|1
    0|0
  • inanmayacaksın ama yol veriyorum..
    sadece bu çizgileri gördüğümde değil, karşıya geçmeye çalışan gördüğümde de..

0|0
    0|0
  • Bende vermem yol felan.

0|0
    0|0
  • Medeni bir ülke değiliz, Saygılı bir millet değiliz çünkü.

0|2
    0|0
  • Arabaya binen Kral oluyor Türkiye'de...

0|0
    0|0
  • Eşşeğe sormuşlar neren eğri, oda nerem doğruki demiş!! Aynı o hesap, neremiz doğruki bu işleri becerelim.

0|1
    0|0
  • Anlamını tam anlamıyla bilen yok ama yaya geçiti üzerinde yürüyen birine çarparsan da kanunda cezası var bir çok şöför bunu bilmiyor bizde ehliyet verilirken sadece araba kullanmasını biliyor mu ona bakılıyor trafik kanunlarını ve işaret lerini bilen yok

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=3kJ7WaaW8vw

Bu şaka videosunda her şeyi görebiliriz aslında.

0|0
    0|0
  • Hız limiti 90 olan ve bölünmüş yollar dışında her zaman veriyorum.

0|0
    0|0
  • medeni bir ülke değil.

0|0
    0|0
  • Hızlı olanın hakkı var diye düşünüyorlar.

0|0
    0|0
  • Yaya gecidinde yol vermezler. Saga donuste yayaya yol ver yaziyorsa hic vermezler. Surucu kadinsa orda kaza yapar yine vermez carpar gider

0|0
    0|0
  • A dedim

0|0
    0|0
  • neyi doğru yapıyorlar da bunu yapsınlar

0|0
    0|0
  • Türkiyede herkes kendini bişi sanıyo ondan

0|0
    0|0
  • valla ben yaşadığım yerde, yaya geçidinde iken arabanın içinden eliyle geç işareti yapan çok insana tanık oldum? böyle insanların yaşadığı bir ülke nasıl medeniyetsiz olabilir...

0|0
    0|0
  • Ülkede kurallar var ama uygulanmiyor buda ne kadar saygili ve medeni oldugumuzu gösterir

0|0
    0|0
  • A diyorum

0|0
    0|0
  • Asıl sorun bencillikten kaynaklanıyor

0|0
    0|0
  • Kimse kurali takmiyor. Trafik polisleri duygusal ceza yazmiyorlar

0|0
    0|0
  • Öküz çok çünkü.

0|0
    0|0
  • Bn yol veririm hatta hayvan geçerken bile dururu.

0|0
    0|0
  • Ben normalde yol veririm ama hep de acelem olduğu zamanlara denk geliyorlar.

0|0
    0|0
  • Ben veriyorum genelde

0|0
    0|0
  • seksi ve gösterişliysen verırlerdı ama

0|0
    0|0
  • Ancak senin gibi kızları görünce yol veriyolar çok gördüm

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• Ozellikle yurt dışında uzun bir sure kaldiysan onunde mal mal beklemene sebebiyet verir. Yayaya yol verilmez, daha sarida direkt kornaya basilir, son ses dogan gorunumlu sahinler ve kufur kiyamet... medenilesememek... Hindistan'dan bir farkimiz yok

1|1
    0|0
  • Ben lisedeyken sırf bu yüzden kaç kez ezilmekten kıl payı kurtuldum.. Bir arabadan kaçıyorsun bir diğerine tosluyorsun..

0|0
    0|0
  • Her an birini ezebilirim o yüzden herkese yol veriyorum ben knk

0|0
    0|0
  • canım bir şoför benimle kavga etti yaya geçidi ustunde bana diyor ki önüne baksana. Ben dedim sen önüne bak asıl yaya gecitindeyim. Trafik konusunda gerçekten cirkef oluyorum. Şerefsizlere ne yayaya yol veriyor ne kırmızı da duruyor. Özel aracı geçtim İETT otobüsleri bile böyle...

0|1
    0|0
    • Evet maalesef burası Türkiye. Bir de sürekli överler ülkemizi şöyle saygılı böyle yardımsever vs ama hiçbiri dogru diil

• Balıkesirde veriliyor. :)

0|0
    0|0
  • Medeni değiliz

0|0
    0|0
  • İzmirdeyken vermiyorum çünkü arkadan bindirirler ve kavga çıkar. :/
    Yaşadığım yerde mümkün olduğu kadar veriyorum sadece ben değil insanların çoğu veriyor. Marmaris medeni bir ilçe.

0|1
    0|0
  • Çok güzel bir konuya parmak bastın. Bekleyen tek yolcu olsam bile yol veriliyorken Türkiye'de böyle bir muamele görmedim ben. Yaya geçidinde yol vermek mecburidir.

0|1
    0|0
  • 1. seçenek

0|0
    0|0
  • Ben veriyorum ☝

0|0
    0|0
  • A dedim

0|0
    0|0
  • A diyenler. Siz araç olsanız verirdiniz sanki

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...