Avukat ya da hukuk bilgisi olan bakabilir mi bu dava ne olur sizce?

Mezunken bir sınıftan kızın fotosunu kullanarak twitter açtım. Şikayet etmıs benım hakkımda cunku ona ılgımı bılıyordu neyse benı karakola cagırdılar bende kabul ettım ben açtım vs cunku kız ss ekletmıs naber vs konusmaları. Kamu davası açılmıs 136-1 den ve 53-1den. Kişisel veri 2-4yıl. İlk duruşmaya gıtmedık sonraki 2 duruşmaya ben gıttım aynen karakolda soyledıklerım gecerlı dedım vs ama dıkkatını cekmek ıcındı herhangı bısey yapmadım dedım. Kız ünide oldugundan gelmedi duruşmalra. Bulundugu yerde talımat durusması oluyomus ıfadesı ıcın hakım yazı gonderdı. Bu 4. celse karar duruşması olcakmış? Ne olur sizce? 2015 şubatta şikayet olmustu.1 seneyi geçti halen sürüyor

Güncellemeler:
Kamu davasına dönüştü ama nıye hakım kızın ıfadesını tekrar beklıyor
Sonuç ne olur sizce 1 senedir bitmedi davaya kız gelmıyor ben gıdıyorum sureklı. Hakımde erteliyor gelmediğinden. bir sonrakı karar duruşması ama bakalım

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• Gerekçeli karar verilir.
    Para cezası alırsın.
    Tekrarı halinde katlanan cezayla birlikte yatarsın.

0|0
    0|0
    • 1 senedır bıtmedı hanı yaptıgım bıseyde yok fı fotosunu kullanarak twıtter acma yazıyor davada. Kişisel verileri ele geçirmek yanı 2-4 yıl. Aslında şikayet uzundu baya anı kız ss ekletmıs konusmaları falan arkadaslarıyla naber vs konustum öylesıne havadan sudan neyse. Bide kamu davasu bu ama neden hakım kız olmadan davayı karara baglamıyor sonucta kamu davası şikayete baglı degıl?

• Kızın olmasına gerek yok.
      Şikayetçi olmuş zaten.
      Sadece başka şehirde olduğu için ifadesi alınır, senin bulunduğun yerdeki hakime gelir.
      Hapis almazsın.
      Para cezası verilir.

• ilk duruşmaya kızda gelmıstı ama o zaman hakım yoktu yıne gelmedık sayılıyor. Sonraki duruşmaya çıktım dedım dıkkatını cekmek ıcındı vs kız yoktu bu sefer yazı gönderttı katıbe yazdırıp bulundugu yerde ıfadesı alınsın dıye. Sonra kı duruşma 4 ay sonraydı o zaman geldi yine kız ifade vermemiş. bir yazı yazdırdı tekrar 2-3 ay sonraya attı karar duruşması olur dıye ıste?

En İyi Erkek Görüşü

• Ben hukuk öğrencisiyim öncelikle şunu söylemek gerekirse bunun cezası en az 2 yıl o da en az hakim seni iki kanun yargıladigina göre 3 sene alirsin ama dosyayi temzi ettiren belki para cezasına dönüşebilir belki de daha çok ceza alabilirsin kefalet bedeli en az 10000 bin tl olur extra avukat ücreti kızın avukatlık ücretini de oduyeceksin mahkemenin extra masrafı cezası da cabasi sadece kağıt bedeli bin tl dediği mahkemeler var yani demem o ki her halükarda sen ceza alicaksin geçmiş olsun avukat tutmadiysan yardimci olabilirim

0|0
    0|0
    • kızın avukatı yok zaten duruşmayada geldiği yok benımde öyle.

• Telden girdiğim için bazı kelimeleri yalnış yazdım boş muhabbet yapacak insan değilim alican cezaları söylüyorum sadece

• Ne oldu boş muhabbet mi yapiyormusum

Kızlar Ne Diyor 2

• kıza söyle şikayetinden vaz geçsin. uyuşun aranızda.

0|0
    0|0
    • Nasıl olcakki o kıza Nasıl dicem zaten davalı

• olsun dava dışında uzlaşın dava esnasında da dile getirin. bazen şikayetin geri çekilmesi etkili olmayavbiliyor ama bunda etkili olur belki

• bir cacık çıkmaz

0|0
    0|0
    • 1 sene oldu halen bıtmdı yanı bı haltta yapmadım öyle cahillikle hesap açtım fotosunu profıl yaptım bu baska bısey yok hakımede dıkkatıbı cekmek ıcın dedım ama tabı oyle bıtmez hemen. Ben gıdıyorum duruşmalara kız yok gelmıyor şehir dıısında unıde hakımde ertelıyor hep

Erkekler Ne Diyor 5

• Para cezasına çevrilmez. Hapis cezası verilir fakat sabıkan hiç yoksa yatmazsın. Ama ceza verildikten sonraki ilk 5 yılda birine bir tokat dahi atsan cezanın tamamını yatarsın.

0|0
    0|0
    • direk hapis mi verir

• bro hakim benmişim gibi davranıyorsun :)) Ben isterim ki hiç ceza alma. Kıçı kırık bir kızın inadı ve nefreti yüzünden gencecik bir insanın cezalandırılması adil değil ki daha üni çağındasın. Canseli tecavüze sürükleyen öğretmeni serbest bırakıyorlar da seni tutuklarlarsa adalaetın şeysine korum valla

• tanıdık katibin biride hapis olmaz dedı ama beraate vermez dedı ama bakalım cunku suc basıt. fotosunu kullanıp fake hesap açmak. Gunde 5000 tane acılıyo zaten bunda

• Pek birşey olmaz herhalde

0|0
    0|0
  • Siciline isler birseycik olmaz para cezasi alirsin

0|0
    0|0
    • Okul hayatımı vs etkiler mi?

• Kiz yine gelmezse iyi ama gelirse ya da ona gore mazeret gonderirse durusma hakimin takdirine bagli olarak karar verilir fakat sicilin temizse hakim bunu para cezasina dondurur yas kac m

• yaş 21, olay 20 iken oldu

• ins cezani verirler.. hapis agir olur ama bir para cezasiyla aklin basina gelir.

0|0
    0|0
  • Seni nasıl buldular?

0|0
    0|0
Yükleniyor...