Erkeklerin evliliğe bakış açısı?

Ya çok duyuyorum veya görüyorum yorumlarda falan, bir tanesi yazmış mesela 'abi evlenipte ne yapacaksınız evlenmeyin rahat rahat takılın istediğiniz kişiyle yaparsınız' ya da evlilikten beklentisi cinsel hayat olan kısım da az değil cidden erkekler duruma böyle mi bakıyor sadece bu mu yani insanların kalpleri kimsenin umrunda dğeil mi (kızlar için de dahil)?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Evliliğe cinsel ilişkinin meşru hali olarak bakan insanlara gerçekten çok gülüyorum. Hayatı iki bacak arasından ibaret olan insanların öldükleri zaman verecekleri hesaplarıda gerçekten çok merak ediyorum.
    Evlilik demek bir insanla aşkını, hayatını, canını, duygu ve düşüncelerini paylaşabilmek demektir. Elbette ki aynı zamanda yatağını da paylaşabilmek demektir. Ama evlilik sadece cinsel ilişki değildir.

1|0
    0|0
    • İşte duruma senin dediğinin tersi olarak bakan kısım da azımsanmayacak derecede, bakıyorum insanlara bunu yapmak için evleniyorlar sanki, onlar için hayat bu böyle insanlara şaşırıyorum doğrusu

• Aynen öyle biz bu düşünceyle devam edelim, allah karşımıza hayırlı birilerini çıkarır inşallah

• Amin inşallah : )

Erkekler Ne Diyor 13

• Evlilik çok önemli bir kurum öyle düşünen erkek sayısı çok azdır.

1|0
    0|0
    • Aynen öyle kimileri kendini tatmin etmek için kimisi işlerini yaptıracak birini aradığı için evleniyor bu zaman da evliliklerin sevgiye dayalı olduğunu pek sanmıyorum

• Boş konuşanlara bakma evlilik demek ihtiyaç karşılama meselesi değil sadece bir yuva sıcaklığına herkesin ihtiyacı var baba ve annee olmanın verdiği hazzı yaşamadım ama dünyada ondan daha güzel bir duygu varmıdır bilemiyorum.

• Evet çok doğru bir düşünce, inşallah karşınıza sizin gibi düşünen biri çıkar

• Öyle olsa evlenirdim duygu olmalı ilk önce

1|0
    0|0
    • Bencede evlilik sevgi temelleriyle kurulmalı güven sadakatle tamamlanmalı

• Evet mantıklı bir görüş, inşallah karşınıza da sizin gibi düşünen biri çıkar

• Inşallah amin seninde biraz daha büyük olsan talip olurdum sana

• evlenilecek kadin goremedim.

0|0
    0|0
    • Bende çevremde gördüğüm kadarıyla durum pek de farklı değil Allah'tan benim gibi düşünen insanlarda var her Ne kadar çok az bir kısım olsada allah hakedene öyle kişiler nasip etsin

• Benim için sevdiğim insanla hayatımı birleştirmek ben değil biz olmak her şeyi birlikte yaşamak demek ama evleneceğimi sanmıyorum

0|0
    0|0
    • Evet güzel bir tanım olmuş peki neden düşünmüyosunuz

• Evet bende insanların pek samimiyetine inanmam, güvenmem zaten pek de sevmem benimde aklımda şimdilik evlilik yok hayırlısı olsun allah herkesin gönlüne göre versin

• Senin de kardeşim

• Dogru insani bulana kadar egleniyoruz biz

0|0
    0|0
    • Eğlenmek derken cinsel yönden mi?

• Ateistim sdfa

• Hmm o da güzelmiş sfghjkk neyse işte artık hayatında başarılar umarım bu hataları yapmaktan vazgeçersin :)

• Bana göre ahlak olsun ortak bir amaç ugrunda birbirimizi idare edecek bir hayat düşünüyorum cinsellik bir toz tanesi nefsin baskılanması içün hayatın olmazsa olmazı merkezi olursa günah bataklıgında batılır

0|0
    0|0
    • Güzel düşüncelerden biri, böyle düşünceler görmek güzel umarım kendinize göre bir eş bulursunuz

• Var yine ben gibi ama cogunluk malesef boş işler peşinde batıp gidiyor evlilik işi nasip kısmet yaşım geldi ama pek güvenmiyom kimseye de bilmiyom ne olacak halim

• Hakkınızda hayırlısı olur inşallah

• evliligin sadece seksten ibaret oldugunu dusunen akli findik tanesi kadar olmayan beyinsizler icin bu dedigin dogru olabilir... findik tanes akli olan beyinsizler de birakin da iyi huylu kadinlarla evlenmesin bir zahmet

0|0
    0|0
    • Bencede bu her iki taraf için de geçerli, kendisinin yemediği halt kalmayıp sonra karşısındaki insanın doğru düzgün biri olmasını bekleyen insanlar ın beyninin çalıştığı konusunda bende şüpheliyim doğru düzgün birini istiyorsan sende öyle olmasın yani

• dogru duzgunluk kavrami, karakterde, huyda, insanliginda olmali.. her halti yiyipte karakteri duzgun olan yok mudur? vardir illa ki.. karsidaki kisiden insanlik beklerse insanlik yapilmali dedigin gibi..

• doğru kişiyi bulduğunda her erkek evlenmek için can atar önemli olan o kızı bulması cinsellik ön planda gelebilir etkisi de vardır ama her şey değildir

0|0
    0|0
    • Ön plana gelmemesi lazım bence eğer biriyle evleniyorsa kalbi ağır basmalı ki tartışma vb. Olduğunda onu niçin sevdiğini anlayabilsin, cinsellik üzerine kurulan bir ilişkiden zaten hayır gelmez, ve evet doğru kişiyi bulmak cidden çok önemli bu zaman da da bulması imkansız misali...

• :D sanmıyorum ben pek dışarda takılmıyorum, dışarı çıkınca da kafamı eğip yürürüm 😄 bende biraz asosyal lik mi desem öyle bişey var :) herşeyin hayırlısı güzel kalbiniz var bence allah da size öyle birini nasip eder

• inşallah diyelim o zaman saol :D

• Faydalı bir etkinlik

0|0
    0|0
  • olumlu

0|0
    0|0
  • Maalesef erkeklerin aklı fikri cinsellikte geçen bir çocuk vermemi istedi gerçekten şok geçirdim

0|0
    0|0
    • Toplumumuzun ahlak seviyesinin ne kadar yerlerde olduğunun bir kanıtı daha , umarım bu insanlar evlenip de çoluk çocuğa karışmaz

• Amin Allahım bunların hepsi... Çocuğu

• Evlilik yoksa cinsellik yok diyorum ben.

0|0
    0|0
    • Zaten doğru olanı da bu, sonuçta bu zinaya giriyor ve bu en büyük günahlardan biri hem yaptıktan sonra ne oluyor ki ayrılıyorlar olan namusa oluyor

• Umrunda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bebekleri sevenler evlenmek ister

0|0
    0|0
    • Ben bebekleri cok seviyorum ama nedense cinsellik yonum agir basiyor iliskilerimde

Aciklar misin bunu

• Tek bakis acilari belli

0|0
    0|0
  • Hic evlenmeyi dusunmedim sebebi ise istedigim gibi yiyismek degil sadece evlilik bana gore degil

0|0
    0|0
    • Evet benim de şimdilik fikirlerim bu yönde zaten toplum un ahlak seviyesi yerlerde evlenilecek insan sayısı yok denecek kadar az

Yükleniyor...