Fakirler neden cocuk yapiyor?

Cocuguna guzel imkanlar veremeyecek ve gelecek saglayamayacak insanlar neden cocuk yapar? Kendileri gibi yokluk cekip surunsun diye mi?

2|1
18|19

En İyi Kız Görüşü

• Ben bu soruya benzer bir soru cevaplamıştım eski hesabımda.. uzun sert bir yorumdu. Eğer hatırlarsan Ebru gündeş'in kocasıyla bir bebeğin donarak ölmesinin kıyaslamasıydı. Benim yorumum bebeğin donarak neden ölmesinden yana olmuştu. İnsan yokluk içindeyken neden o bebek yapılır? Bakılacak imkan olmadığında bebekler zevk için mi yapılır? Bir bebek yıkık dökük soğuk bir evde yetiştirilmek için yapılmaz. Buna benzer uzun ve sert yazıydı... ve hala yorumlarımın arkasındayım. İnsanın imkanı olmadığı sürece çocuk yapmak mantıksız.

Fakat bazen istisnalar oluyor buda nadir görülür. Fakir büyüyüp yetiştikten sonra çok yüksek mevkilere gelenler var. Ama buna da karşıyım yıllardır fakir büyüyüp yoksul içinde yaşadıktan sonra bazılarıda görgüsüz olabiliyor. İnsanın temelden girmesi lazım.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• pek çok fakir ailenin çocukları, doğru dürüst okuyup çalışıp, düzgün ve yüksek kademelere geliyor.. ve açıkçası hemen hiç bir ailenin çocuğunu aç bıraktığını görmedim.. bu seninkisi nasıl bir mantıktır? sana mı kaldı bunun kararını vermek.. ne sığ bir düşünce.. fakirler ölsün nesilleri tükensin mantığıdır bu seninkisi.. sanane onlardan.. çok mu düşünceli oluyorsun sen şimdi? aşağıda diğer yorumları yazanlara da yazıklar olsun.. zengin olup da insan olan çok az insan tanıdım.. zaten yüzde doksanbeşi beş para etmez insanlar.. onların nesline kalacaksa bu ülke.. istemiyorum ben.. kalmasın... fakirlerin nesli, zaten çalışır çabalar kendini kurtarır.. zenginler de anca yer içer tüketir.. bu kadar... züppeler ya.

0|2
    0|0
    • Genel konusalim fakir aileden gelenler iyi yerlere gelemiyor. Fakirler zenginlerin isini yapmak icin dogarlar bunu unutma...

• Onun da bir siniri vardir. Her cok calisan iyi yerlere gelemez malesef. Istersen cok calis doktor ol 6 bin tl ile dizilerdeki gibi zengin hayat suremezsin

• zengin olmak şart mı ___?

Kızlar Ne Diyor 17

• Best mantık işte bu be. Bende hep soruyorum bir tane tamamda bazıları abartıyor 3tü 4tü bir bakmış 10 olmuş amaç ne abi? Kendi karnını doyurdun onların karnı kaldı? Ülkede prezervatif kıtlığı varda bizim mi haberimiz yok?

0|0
    0|0
  • kimler tarafından dünyaya getirildiklerinin bir önemi yok, toplumda fakirlik çekecek birileri muhakkak olacaktır. ayrıca çocuk sahibi olmak insanın doğasında olan bir şey. her ne kadar insanların bakabileceklerinden fazla çocuk sahibi olmalarına karşı da olsam, maddi durumu yetersiz diye bir ailenin çocuk yapmamasını beklemek çok yanlış olurdu. devlet maddi durumu yetersiz aileleri desteklemeli.

1|1
    0|0
  • fakirin sahip olduğu tek şey yaa*raktır afedersin.
    hem şapkayada paraları yetmez

0|0
    0|0
  • Bende anlamış değilim eskiden köy yerinde insanlar çok çocuk yaparmış ki is güçlere yardım etsin diye ( ki onlar barda bahçe de çalışır eve para getirir yine yararlı ) simdikilerin ev kira beş çocuk kRizi hamile hiç anlamıyorum adam neyine güveniyor

0|0
    0|0
  • Çünkü onlarında anne baba olmaya hakkı var

0|2
    0|0
  • Hevesleri geliyor öyle yapiyorlar

0|0
    0|0
  • Valla ben de bunu soruyom. Eğitimsizlikten mi acaba?

0|0
    0|0
  • şaka mısın?

0|0
    0|0
  • Fakirler ölsün bence.. bu nasıl soru ya

0|0
    0|0
  • Cocuk kontrolunun farkinda degiller bilincsiz lik hep dogum kontrolu denetimi yapılmalı

0|0
    0|0
  • Bunu sorgulamak sana düşmez

0|1
    0|0
  • . Insanlar cocuk yapmayi dusunurken maddiyata da onem vermeleri iyi olur.

0|0
    0|0
  • Neden zekiler fakir çocuklarından çıkıyo biliyo musun senin gibi düşünmedikleri için.

0|1
    0|0
  • 1. Kondom veya hap alacak durumları olmaya bilir.

2. De çocuk bereket derler. Her çocukda bereketin artar derler ona güvenerek dir.

0|1
    0|0
  • Annen, baban seni niye yaptı. Beyin fakiri olman içi mi?

0|0
    0|0
    • Benim annem babam fakir degil. Ayrica laflarina dikkat et ben odtulu biriyim senin zekana bin basarim

• Dana söylemedim soran kişiye..

• @Miavlayan kusura bakma, o zaman...

• En az 3 çocuk dediler çünkü

0|0
    0|0
  • Prezervatif alacak paraları yoktur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Benim rahmetli babam odtü Türkiye 1. si Kamu yönetimi dalında. Ve evleri sadece 1 odalıymış stüdyo daire. Suları yokmuş çeşmeden doldururlarmış içerlermiş yıkanırlarmış bir leğende 18 yaşına dek. Pantolonunun düğmesi kopunca düğme alacak paraları olmadığı için çengelli iğneyle tutturuyormuş. Ve 5 kardeşlermiş 3'ü doğarken vefat etmiş.
    Ve öyle bir yaşamdan başlayıp aylık 18.000 tl maaş alan bir adam oldu benim babam. İnsanların hayatı kimseyi ilgilendirmez. Yapmak istemişler yapmışlar. Bu konuda söz hakkı ne sende var ne bende.

0|0
    0|0
  • O zaman sen adidas ayakkabısı giyemiyecektin. Eğer çocuk yapmasalardı fakirler Walt Disnet de olmayacaktı belki.

0|0
    0|0
  • Zengin parasıyla, fakir karısıyla oynarmış... Ama işin gerçeği fakirlerin genelde zengine göre akılları kıttır.. Hayatta çok fazla hata yaparlar.

0|0
    0|0
  • Bu ülke 15lira verip korunmaktan aciz insanlar yüzünden bu halde zaten, Korunmuyorlar dışarıya salıyorlar sonra milletin başına bela balici, gaspcı, fordcu, yancı olup Devletin tanklarını ısırıyorlar :/

1|0
    0|0
  • geleceğini güvence altına alamayacağın cocugu dünyaya getirmek doğr değilama senn soru stilinde çok garip valla -.-

0|0
    0|0
  • İnsanlara ''fakir''ifadesini kullanmak nasıl bir denyoluktur. Aklın sıra cahillik olarak addediyorsun bu durumu ama asıl cahil sensin.

1|0
    0|0
  • canlari sikiliyodur ondan herkes senin gibi dusunecek degil.

0|0
    0|0
  • Bir insanın aile kurması farklı bir duygudur, her insanın tatması gereken birşey. Bilmeden çömez çömez konuşmayın.

0|0
    0|0
  • Ondan sonra da sağdan soldan zekat toplayıp gariban edebiyatı yaparlar. Yıllık geliri 15.000 ama aile nüfusu 9 ne diyeceksin?
    Adamlar en başta ilişkide korunmayı bilmiyorlar, yani medeniyetsizler, geri kalmışlar. "Doğan bereketiyle doğar" mantığı var, evet görüyoruz doğan rezil rüsva hayat sürüyor.
    Ama anlatamazsın kardeşim, dünyada elbet bu zihniyete sahip insanlar olacaktır. Dünyanın ameleye de ihtiyacı var.

0|0
    0|0
  • Fakirler ne yapsın a g herşeye fakir fakir en azından fakirin çocuğu çalışır ileride bişiler yapar o yapan insanlarda evladı için yaşar büyür sanki zengin aileler para sıçarak zengin oldu saçmalıyosunuz böyle sorularla

1|0
    0|0
  • doğru bir tez aslında..
    Allah rızkını verir diye, salıp duruyorlar..

0|0
    0|0
  • Allah, rızkını verir kanks:)

0|0
    0|0
  • Cocuk yapmazlarsa zenginlerin sonu gelir

0|0
    0|0
  • Çocuk yapmak öyle senin düşündüğün gibi kolay değil...
    Çocuk yapılmıyor! Yaratılıyor...
    Yani sen engel olduğınu sanıyorsun ya da Çocuğum olsun diye çırpınıyorsun ama, sen yine Allah'ın nasibini yaşıyorsun unutma... Iyi akşamlar

0|0
    0|0
  • Senin gibiin

0|0
    0|0
    • Ben fakir degilim cok sukur ayda 6 7 bin tl giriyor evimize...

• Senin gibi değil eksik yazdım yanlışlıkla göndere bastım senin gibi düşünmüyorum demek istemiştim

• Zengin Adam parasıyla oynarmış fakir adam da karısı ile oynarmış sen bu atasözünü duymadın mı

0|0
    0|0
  • sacma dusuncelerini kendine sakla bence

0|0
    0|0
  • Haklisin..

0|0
    0|0
Yükleniyor...