Vicdan azabı çekiyorum?

Sınıfta kavga oldu türk-kürt çatışmasından dolayı 2 kişi kavga ettiler aralarında zor ayırdık onları derken birisi bıçak çekti ve diğerinin boğazına dayadı bıçağı. Sınıftan teker teker ifadeye aldılar tutanak için görenlerin hepsi ben görmedim dedi bana sıra gelince ben gördüm bıçağı dedim boğazına dayadı diye ama şimdi de vicdan azabı çekiyorum bem dedim diye çocuk okuldan atıldı ve giderken benimle vedalaşmadı. Ağlamaktan gözlerim acıyo artık çok ağladım çok pişmanım ama yalan da söylemek istemedim o sırada ne diyeceğim aklıma gelmedi doğruyu söyledim. Diğerleri ise görmedim diyip sıyrıldılar ve birde arkasından konuştular bıçak çeken kişinin üstelik vedalaşırken kardeşim falan diyip timsah gözyaşları döktüler bu mu yani onların arkadaşlığı? Nolur yardım edin bana uyuyamıyorum zaten lise son sınıftayız son 2 ay kalmışken okuldan atıldı sebebi benmişim gibi hissediyorum..

0|0
10|30

En İyi Erkek Görüşü

• Sen doğrusunu yapmışsın

0|0
    0|0
    • Ama benim yüzümden okuldan atıldı

• Kimse isteterek dağa çıkmaz diyodu herkesi zorluyolar diyodu

• Niyeti belli imiş, dağa çıkmak için bahane arıyor. Takma, sen okulunu oku

Erkekler Ne Diyor 29

• Bak, ben de kürdüm irili ufaklı tartışmaların içinde bulundum. Ama, elimde bir bıçak la çözüm aramadım hiç. ha orda ne olmuş, nasıl birşey söylenmiş, kışkırtma mı, tahrik mi olmuş bilemem. Ne olursa olsun ailesine bakan, sorumluluk sahibi birinin yapacağı bir şey değil, bunu onun bilmesi gerekirdi. Eğer adalet yönün ağır basıyorsa doğrusunu yaptın, eğer insani detaylar seni çok etkilemişse (çocuğun geleceği, ailesine bakması vs) ki burda evet, vicdanını gözden geçir. vicdanına yaptığının etik ve adil olduğu sözünü geçir.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Az da olsa rahatladım

• Bende Kürtlerin yoğun olduğu bölgelerde cok kaldım. Yüzüme düşmanimsin diyen de oldu tartistigimiz da tehdit eden de. Kardeş gibi olduklarimizda. Ama kimsenin boğazına bıçak dayamadik.

• @JoeeBlack hocam aslında ırk ile alakası olmayan bir durum, insanlara bağlı iyi ve kötü olma mevzusu. Bu bilinçli yapılan bir kutuplaşma bence. İnsan kendine yakışanı yapmalı.

• öncelikle bicak cekecek kadar kanka bir adamsa zaten atilmasi gerekiyormus. sinifin tamami korkak, omurgasiz ve haysiyetsiz insanlarla doluymus, onlarin arasindan siyrilip dogruyu söyleyebilmen tam bir kahramanlik. ne olursa olsun adalet diye bir sey var. yaninda bicakla dolasan ve bunu sinif arkadasini bogazina dayayan bir hanzo okuldan atilmamalidir, öncelikle uygun bir psikolojik tedavi görmelidir, ardindan özel egitim verilip topluma kazanilmalidir. turkiyede bunun olma imkani yok ama belki en azindan bu ceza ile beraber, biraz daha adam olmayi ögrenir. senin vicdan azabi cekecek bir seyin yok, cekmesi gereken omurgasiz gibi dogrulari söylemekten korkan sinif arkadaslarin.

0|0
    0|0
  • bicagi çeken kürt tü degil mi?
    Tipik vahşi pkk zihniyeti
    Bugün sadece bicagi çekmiş yarin birine de saplar o vahşi
    eğitim görüyor lise sona geliyor medeniyet görüyor ama vahşilikten vazgeçemiyor bunlar

1|0
    0|0
  • Bu terörist ruhlu kürtleri hoş göstermeye çalışmak icin açılmış troll bir başlık sanki. Ne olursa olsun boğaza bıçak daya daha lise ögrencisisin sonra da mazlum ayaklarina yat. Biz neler gördük de kimsenin boğazına bıçak dayamadik. Doğuda çatışmalarda bir terorist öldürürken bile binbir türlü sorumluluğun oluyor. Ama bu adamlar sanki dünya onlarin etrafinda dönüyor. Yeyin için adam olun işte her b*ka artistlik yapmayin. O bıçak herkesin boynuna dayanmadikça milletin akli da başına gelmeyecek sanki bu memlekette. Bunu savunan kürtlerin boğazlarina bıçak dayaninca tekrar sorariz nasil diye..

0|1
    0|0
  • Atılsın haysiyetsiz. Bir de bundan mı pişman oluyorsun? Potansiyel katil.

0|1
    0|0
    • Çocuk ailesine bakmak için geceleri çalışıyordu ve hedefi vardı artık okul hayatı bitti

• Memleketin değerlerini alt üst ettiler şu 10 yilda. Terörist ruhlu insanlar hep alttan alinmasi gerek. Delikanlilar onlar herşey zorlarina gidiyor tepkiler normal. Ama bu vatanın evlatlari ne yapsa faşist katliamci bilmem ne. Böyle yapa yapa millet korkaklasmis. Baksana o kadar adamdan sadece biri demis bıçak vardi diye.

• @JoeeBlack Adamlık herkese nasip olmuyor.

• Şunu anlamadım şuç işlemiş ve bu ortaya çıkmasın mı ve diğer ödlekler sesleniyorum bir gün o it size saldırınca kimse ses çıkarmaz ise o Zaman hatanızı anlarsınız ama sonuçlar farklı olabilir anlamıyorum bu toplumu üç maymunu oynamak vicdan olmuş gerçekleri doğruları söylemek ise vizdansızlık olmuş askında bu ses çıkarmayanlara baş keş şey denir ama argo kullanmıcam ve toplumlar topluluklar sustukça bu tarz insanlar çoğalır neden baksana kimse ses çıkarmıyor demek ki benden biZden korkuyorlar diye

0|0
    0|0
  • Müsebbibi Sen Değilsin. Asıl Müsebbibi Kürdü Aşağılayan Şerefsiz Soyları.
    Türkü Aşağılayan Şerefsiz Köpek Kürtler Derdim Ama Adım Gibi Eminim Ki Bıçağıı Çeken Genç Kürttü. Söz Konusu İnsanın Kimliği, Değerleri Ayaklar Altına Alınınca Boğaza Kadar Dolar İnsan...
    Allah Belalarını versin Öylelerinin Yaaa!!!

0|0
    0|0
    • Evet bıçağı çeken kürttü ama düşüncesi şu şekildeydi hayat farklılıklarla güzeldir ikimizde aynı düşünsek at gözlüğü takmış oluruz dedi haklı herkes bir değil ama bıçak olunca okuldan atıldı

• Sana Demiyorum @JoeeBlack Ben @NeHaldeyiz e dedim. Baksana Engellemiş Beni

• @JoeeBlack Sertab Erener'in "Açık Adres" şarkısı benden sana gelsin :-D

• vicdan azabı cek senin yüzünden oldu hepsi zaten herkes susmus sen susmayı beceremedin cocugun hayatını yaktın cayır cayır yansın icin.

1|0
    0|0
    • Yapma böyle lütfen

• Öldürseydi bile görmedim diyeceklerdi ama bu da haysiyetsizlik değilmidir

• Ölüm gibi birşey olmazdı merak etme ozaman zaten susma gibi bir şans yok.

• görmedim duymadım bilmiyorum diycektin...

0|0
    0|0
  • Bunlar gibi beyinsizler okusa ne olacak sen olması gerekeni yapmışsın böyle manyaklar bu yaşlardan teşhir edilmeli

0|0
    0|0
  • Vicdan azabı çekenler yalan söyleyenler olmalı. Okuldanda atılmamalıydı bence

1|0
    0|0
    • Bıçak çektiği için atıldı mmaalesef

• Sen doğruyu söyledin. Senin suçun yok

0|0
    0|0
  • Atilan kürtmus sknti yok türk olsa uzurdm belasini bulmus hakettigi yer olan daga cikar artik bosver. uzme canini sen dogrusunu yaptin...

0|0
    0|0
  • Doğruyu söylediysen ağlama bence adalet yerini bulmuş hem okulda bıçak çekmek de nedir bu nasıl bir karekter iyi olmuş atılması

0|0
    0|0
  • Gastronomi okuyosan ve o mutfak bıçağı ise tamam meyve bıçağı değilya cebinde ki

0|0
    0|0
  • senin hic bir sucun yok sonucta gördügünü söylemissin, ayrica okuldan atilan sahis sana degil kendine tavir koysun, sen rahat ol.

0|0
    0|0
  • Sen doğru olanı yapmışsın boşver

0|0
    0|0
  • Sebebi sen değilsin. Sebebi o çocugun bıçak taşımasının doğru olduğunu düşündüren çevresi ve ailesi.

0|0
    0|0
  • Yalancı şahitlik yapmak daha mı iyi sence bunun öbür tarafıda boşver bu yalan dünyayı

0|0
    0|0
    • O yüzden doğruyı söyledim zaten

• Vallah dogru olani yapmisin bicak ne la okulda bicak mi tasinirr.

0|0
    0|0
  • Sende gormedim diycektin hacı. Eyse demissin bosver takmaa yanlis bisey yapmis o vicdanin rahat olsu

0|0
    0|0
  • Doğruyu bildiği halde susana peygamberimiz s. a. v lanet okumuştur

0|0
    0|0
    • Ya o da bana beddua ederse

• Çok pişmanım

• Sen doğruyu yaptın ve ona iyilik yaptın başka birine zarar vereceği zaman düşünür

• Haklı olan taraf kim ya da bçağı çeken taraf

0|0
    0|0
    • Haklı olan bıçağı çeken kişi ama bıçak çektiği için haksız duruma düştü

• Laza sorsan Türküm der çerkeze sorsan Türküm der bu ülkedeki araplar bile Türküm diyo daha sorsan 2 sene olmuş ülkeye geleli inanan olsa suriyeli bile Türküm diyecek 30 sene oldu bu hain kürtler yüzünden neler çektik beter olsunlar... O zaten soyutlamş kendini bir nane olmaz ondan en iyisini yapmşn

• Çok pişmanım

• Sen doğru yapmissin okumaya niyeti varsa açıktan okusun benim yaşım 33 oldu bıçak tasimadim daha

0|0
    0|0
  • Sebebi sen degilsin malligi iyi olmus

0|0
    0|0
  • Hak etmis bosver aldirma herkes yaptiginin bedelini oder

0|0
    0|0
  • sktiret yesinler biribirini gerzekler

0|0
    0|0
  • Saçma sapan şeylerle gençlik Hayatını kaybediyor farkında değil, yazık;( çooook yazık...

0|0
    0|0
  • Vicdan azabı çekmeden önce şunuda düşün. Ya o atılan arkadaşın bir sonrakine o bıçağı diğerine saplayıp yaralasa hatta öldürseydi? Senin masum olarak göstermek istediğin arkadaşın diğerinin boğazına bıçak dayamış. Birincisi bu hareketi masum biri yapmaz. İkincisi ise diğerini boğazını kesebilirdi. Üçüncü ve senin anlamadığın en önemli konu ise arkadaşların bıçak çekeni korudukları için değil ama belkide ondan korktukları için hiçbişey demediler bu aklına geldi mi hiç?

0|0
    0|0
    • Korkrukları için değil sevdikleri için korudular

• Gördüğünü söylemek en doğrusudur. Türk Kürt kavgası birinin boğazına bıçak dayamak için bir neden mi? Bıçağı dayayan Türk de olsa aynısını derdim ben ayrımcılık yapmam.

Kızlar Ne Diyor 10

• Tabikide sen değilsin sen en zor olanı yapmışsın.

0|0
    0|0
    • Keşke yapmasaydım. Ağız birliği yapıp görmedim deseydim

• Yapacak birşey yok..
      Üzücü bir durum fakat bıçak çekmek fazla ağır bir olay bence.
      Ve sen çocuk okuldan atıldı diye mi üzülüyorsun? yoksa sınıfta seni dışladıkları için mi?

• Hangisi atıldı? Merak ettim. Ayrıca hayırlısı budur. Belki de o çocuk okulda kalsa cinayete kurban gidecekti...

0|1
    0|1
    • Bende merak ettim 😂

• Türk mü atılan kürt mü?

• @Epandimo kürt olan

• Hayır yapmasaydı öyle riskli birşey onun suçu. Bıçak çekmekte neymiş? Zulmün yanında tarafsızlık namussuzluk diye bir söz var bence tam bu. Herzaman dürüst ol neolursa olsun. Tebrik ediyorum vicdanın el vermemiş böyle insanlar çok az bu dünyada. Üzme kendini sen en doğrusunu yapmışsın

0|0
    0|0
    • Haklısın. teşekkür

• Bak eğer ailesine bakıyorsa ve zor durumdaysa git okulun müdürüne bunları anlat ve 1 şans daha versinler onu ikna et yapdı ama çok pişman de.. Hayat şartlrı çok zor dahada zorlaşır lütfen 1 şans daha verin de.. :/

• Benim yapabileceğim bişey yok gibi duruyor bu saatten sonra bıçak çektiği çocuk şikayetçi bir kere onun söylemesi gerek onları

• Yerinde olsam bende söylerdim ya çocuğa zarar verseydi çok riskli bişey okula bıçakla gelen adam okumaz zaten

0|0
    0|0
    • Çok efendi birisi iyi niyetli ama bıçağı zaten planlayarak getirdi olay düm oldu bıçak bıgün

• Çok okumaya hevesli ise dışardan da okur bisey olmaz sen gördüm demesende büyük ihtimal atılacaktı. Bıçağı çektiği çocuk da var üstelik

• Şahit istiyolardı yalnızca

• Türklüğü savunanı kovdurduysan intihar bile edebilirsin

0|0
    0|0
    • Kürt olan bıçağı çekti. Ayrıca mesele türk-kürt değil insan olmak ve doğru olmak

• Senin gibi iyi kürtlere her zaman değer vermişimdir :-) Bir kürt olarak senin şu aşağıda linkini verdiğim kitap hakkında yorumun ne :-) Bu kitabı okumanı tavsiye ederim :-)

www.odakitap.com/.../9786054125821

• @BalkanTürkü tavsiye için teşekkür ederim zamanom olursa sipariş verip okuyacağım. Güzel bir kitaba benziyor

• O doğru bişey yapsaydı okuldan atılmazdı. İftira atmış gibi neyin vicdanını yapıyosun anlamadım. İyi yaptın

0|0
    0|0
  • evleneceksiniz bence :D içimden geldi ciddiye alma tabiki de Allah biir :) aynı bu dediklerini çocuğa söyle özür dile bence. anlayışla karşılayacakır. yalan söylemek ve ikiyüzlü olmaktansa gerçeği söylemeyi tercih ettim de

0|0
    0|0
    • Söyleyecek yüzüm yok

• olsun bence söylemelisin. bize yaptığın bu açıklamanın aynısını ona da yap. hiç değilse kırık kalbini tamir edersin.

• Dürüst olarak sen doğru olanı yaptın zaten vicdan azabı çekmeni gerektiren bir durum yok

0|0
    0|0
  • yalan söylemek çok kötü bir şey olsana bazı insanlar için bir kaç şeyde fedakarlık gösterilmeli canını sıkmak istemem ama o okuldan atılan kişiyle yüzleşmeden vicdanın susmayacak

0|0
    0|0
  • Açıktan bitiremez mi okulu 😔

0|0
    0|0
Yükleniyor...