Fakirler neden dişlerini pek fırçalamaz?

Troll soru değildir benim kendi yaptığım bir tespittir
Maddi durumu güçsüz insanların dişleri daha sarı ve daha az fırçalıyorlar sanki bana öyle geldi

Güncellemeler:
Diş macunu da pahalı bir şey değil ama niye böyle

0|3
19|39

En İyi Erkek Görüşü

• Haci firca da macun da su da bedava olsa. Sıkıntı arttı mı diş miş fırçalamak isteyemezsin.
    Şimdi işe giden, yolda isyerinde cesitli hayalleri olan kisi ne makyajlar yapar. Ne joleler surer. Cikar onu o isyerinden ama parasini da ver adama. Bak bakalim o makyajlar joleler kac gune kadar kaliyor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kişisel bakım bu yapılmalı.😌

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Bende Fakirim Nitekim Çok Temizim. Temizliğin Fakirlik Ya da Zenginlikle Alakası Yok! Bir İnsanın Temiz Olmaması İçin Hiçbir Bahane Yoktur.

0|0
    0|0
  • öff şu fakir böyle zengin şöle soruları varya öldürür adamı sen fakir öpme kızım zengin öp bak takılacak şey kalmadı orta da gördün mü

1|0
    0|0
  • Araştırma olarak ta maddi durumu iyi olanların daha çok oranda diş ipi kullandığı tespit edilmiş mesela. Nedenine gelirsek ben de bilmiyorum^^

0|0
    0|0
  • Ben günde 2kez fırçalıyorum ama sarı sigara v. b birşeyde kullanmıyorum neden çünkü dişin kendi rengi böyle kemik rengi böyle bu açıdanda düşün her önüne gelene böyle saçma yaftalar yapıştırma.

0|0
    0|0
  • Kaldığımız yurtta sular tuzlu akıyor ondan.

0|0
    0|0
  • fakirlikle alakası olduğunu düşünmüyorum ama yorum yapmam gerekirse fakir aileler daha bilgisiz olur genelde daha farklı yaşam tarları olur çocuğunada diş fırçalamanın önemini anlatıp ona aşılamayabilir çocuktada bu davranış biçimi gelişmez ve diş temizliğine önem vermez dişleri sarı olur ağzında bakteri oluşur ve genç yaşta diş eti çekilmesinden ve diş çürümesinden dişlerini kaybeder

0|0
    0|0
  • Fırçalamaya zamanımız yok abisi. Yayamıyoruz senin gibi evde..

0|1
    0|0
  • Kendini salmış dünyadan tat almayan insanlar çaba göstermez bir şeye bu sebeple bir çoğu daha iyi konumda olabileceği varsa da farkirdir çünkü dünyayı umursamaz nerde kalmış diş bir çok yerden mahrum :)

0|0
    0|0
  • Bu nasıl fakir sorusu

0|0
    0|0
  • bende fakirim ama fırçalıyorum dişlerimi :/

0|0
    0|0
  • yaşamdan zevk almadan yaşadıkları için...

0|0
    0|0
  • fakir kendi ayağının üstünde durmak için ha bire çalışır. zenginede babası alır macununu . oda ister dişini fırçalar ister dötünee sokar. para şaşırtır insanı

0|0
    0|0
  • Soruyu başta okuyunca önyargılı gibi düşündüm adına lakin doğrulayıcı bir özeleştiri olmuş etrafımdada var öyleleri ve genelde o fırçalamayanların diş konusunda ciddi sorunlarıda olmuyor ayrıca :D

0|0
    0|0
  • fakirlerden mi yatıp kalkıyorsun

0|0
    0|0
  • bunun maddi durumla ilgisi yok aileden alınan temizlik eğitimi ile ilgilidir onu yapanlar mideni bulandırabilecek bir çok şeyde temizliğe dikkat etmezler eğitim de cahiller de bulunmuyor

0|0
    0|0
  • Bence maddi durumu kötü olan insanlar stresten sigara içtiği için daha sarı bence. Çünkü temizlik maddi durum arttıkça önemsizleşen birşey.

0|0
    0|0
  • Dişe önem vermedikleri için :D

0|0
    0|0
  • Siz zenginler ne diyor? Yoğunum

0|0
    0|0
  • haklısın ustaaa

0|0
    0|0
  • kendileri için değil zenginler için çalışırlar

0|0
    0|0
  • Afrikalı fakir insanların neden dişleri bembeyaz? Belkide zengin diş beyazlatma seanslarına girmiştir 100-200 dolar harcamıştır belkide dişleri kaplamadır 2000-3000 tl harcamıştır.

0|0
    0|0
  • diş macunu alcak param yok :(

0|0
    0|0
  • Zenginler için dost olmak ne kadar zorsa fakirler içinde diş fircalamak öyle sanirim <3 Günlük fircalamam ama 2 3 güne fircalarim 1 kere :)

0|0
    0|0
  • ayy ne kadar cahilsinn, keske ölsenn 😂

0|0
    0|0
  • Fakirm aklıma geldikce yapiyorum cünkü diş pek aklıma gelmiyor yani daaha karısık hayat bizmkisi ne diyim bana göre böyle baskasina göre farklıdır

0|0
    0|0
  • Bu alışkanlık meselesi maddi duruma alakası olacağını zannetmiyorum sadece bakıma önem vermemek

0|0
    0|0
  • Dişlerinden önce halletmeleri gereken onlarca şey vardır maalesef sağlık en son gelir...

0|0
    0|0
  • evet e zaten fakir zengin biri yapmasa rezil olur gibi

0|0
    0|0
  • Zenginler dişlerini kaplatıyor orijinal dişleri değil

0|0
    0|0
  • kendilerine zaman ayırmıyorlar ama çogu değil.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 18

• Ailesi çocukluğundan bu alışkanlığı kazandırmamışsa ileride de kendileri pek fazla kazanamazlar. Fakir insanların geçim derdi oluyor bazen bu detaylar atlanabiliyor falan.

0|0
    0|0
  • Alışkanlığı yoktur. Çünkü hayatı boyunca dişlerinden başka önemli sorunları olmuştur.

0|0
    0|0
  • İnsanların ağzına etmi giriyorki dişine takılsın fırçalasın bakalım her ay diş macunu alacak fırçayı değiştirecek paraları oluyormu?

0|0
    0|0
  • Iyy midem kalkti

0|0
    0|0
  • Önemsemiyorlar

0|0
    0|0
  • Sen öyle diyorsan..

0|0
    0|0
  • Fircalari yoktur

0|0
    0|0
  • Ne alaka , o zaman butun zencilerin disleri sari olurdu beyaz degil

0|0
    0|0
  • çevren baya fakir galiba :D

0|0
    0|0
  • hayır sanırım bizler kendimize böyle yakıştırdığımız için ama yanlış tespit :)

0|0
    0|0
  • Dizilerde görüyorum bazı oyuncuların dişleri sapsarı , niye peki?

0|0
    0|0
  • Haklısın bence

0|0
    0|0
  • Belkide aç kaldıkları için, bir şey yiyemedikleri için fırçalayamıyodurlar. Belkide sadece yaşamaya çalışıyodurlar. Bilemeyiz, her şey dışardan göründüğü gibi değil..

0|0
    0|0
  • Ekmek alacak paraları olmadığı için sık yemek yemiyorlardır ondan olabilir:D

0|0
    0|0
  • Sontaj suyundandır.

0|0
    0|0
  • bende dedim dişlerin neden sarı.

0|0
    0|0
  • Üff çok boşsunuz sizin gibiler

0|0
    0|0
  • aç olduklarından dişleri kirlenmio olabilir mi acaba