GERÇEKTEN BU KADAR ÖNEMLİ Mİ?

Aklım almıyor. Türk, Kürt, Ermeni olmamız bu kadar önemli mi? İnsanları birey olarak degil de, kimliğine göre değerlendirmek ne kadar doğru?
Irkçılığın mantığı ne peki? Temel olarak, dünyadaki tek ırk insan ırkı değil mi?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Hepimiz Hz. Ademin çocuklarıyız. Üstünlük takva iledir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Onemli olan insan olmak bence

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Bunu sana açıklasakta anlayabileceğini zannetmiyorum sen şimdi sınırları kaldıralım tek devlet olalım falan da dersin. Size ne desek boş. Seni kınamıyorum. Yalnızca seni yetiştiren anne-babanın Allah belasını versin.

0|0
    0|0
    • Durun lütfen. Siz hangi hakla anneme babam bela okuyorsunuz? Beni nereden tanıyorsunuz? Ideolojimi nereden biliyorsunuz? Ben orada ne demisim bakin, irkcilik demisim. Ne önemi var şu olmanın bu olmanın? Tekrar okuyun ayrintiyi, lutfen. Ben orada makul bir soru sordum. Siz de nasil kotu niyetli bir insansaniz, yazdiklariniza bir bakin. Annem ve babam da cahil insanlar degiller, beni de cok iyi yetistirdiler. Terörist falan da degiliz. Ben hala anlayamiyorum iste, bu sergilediginiz insan disi davranisa bir anlam veremiyorum. Ondan dolayi, sizin gibilerin problemi ne onu merak ettim de sordum.

• Eğitimli olduğunu söyleyen senin gibi insanların %90 cahil ve çok afedersin ama aptal oluyor. Siz doğanın kanunlarını dahi bilmiyorsunuz. Bu sebepten dolayı uzun uzun sana ders vermek istemiyorum çünkü tecrübelerimle sahiptir ki senin gibi insanlarla bu ırk devlet ve siyaset meseleleri konuşmak zaman kaybından başka bir şey değildir. Size söylediklerimi duvara söylesem vaktimi daha az harcamış olurum. Senin neyine ırkçılık siyaset vs bu konular sizi aşar siz bunları düşünmeyin boşuna

Kızlar Ne Diyor 2

• eski insanlarla konusuldugunda ne kadar ic ice rahatlikla yasadiklarini anlatirlar. biz egitim duzeyi yüksek olan egitimsizler olarak irki cikariyoruz.

1|0
    0|0
  • Senin dediğin gibi olsun ırk kavramını ortadan kaldıralım. Bundan sonra herkes el ele verip arakadan 'HAYAT BAYRAM OLSA' NIN fon müziği mi çalacak sanıyorsun? Sorun kürt ya da ermeni olman değil. Sorun ve problemlerin çıkış kaynağı farklı düşüncelere sahip olman, değer yargılarının bir grup insanla uyuşurken diğerleriyle bir o kadar ters düşmesi. Yani bir bölünme her zaman olacaktır. Bu her yerde böyle doğanın değişmez kanunu gibi bir şey. En basitinden arkadaş gruplarında bile bu varken koca dünyayı mı değiştirebiliriz? HAYIR. Sadece gerekli olgunlukta ki ve zekada ki insanların ön yargılarını kırabiliriz o kadar.

0|0
    0|0
    • Tabiki de böyle bir şeyin gerçeklesme ihtimalinin bilincindeyim. Benim sorunum o değil zaten, diyorum ki dunyada esas olarak insanlik kavrami var, bu dogrultuda neden ben Türk Kürt veya Ermeni oldugum icin , irk adi altinda otekilestiriliyorum. Yapilan yanlis genellemelere dikkat cekme istedim.
      Yorumunuz icin tesekkurler.

• @MelunTürk Siz merhametli falan degilsiniz. Pardon , benim gibi insanlarin size ne zarari oluyor ki lanetliyorsunuz bizleri? Benim gibi dedim, baskalari umrumda degil. Siz beni bu ülkeye düsman biri falan mı sandınız? Benim problemim yukarida belliydi, savaşı barışı araya katan sizdiniz. Ben neden bu kadar önemli oluyor dedim, neden bu sebeple otekilestiriliyorum asıl sorunum buydu. Ha bu arada çocuk yetiştirmek dünyanın en zor işidir, ama nasıl yetiştirilmesi konusunda sizinle hemfikir olduğum söylenemez.
      Fakat kafamda kalan bir soru var: Bana düşman mısınız?

• Yazılacak çizilecek çok şey var da inan üşeniyorum. Ben senin gibi barış pıtırcığı herkese düşmanım.

Yükleniyor...