Anketli Soru. Türkiye'de ezanın hangi dilde okunmasını isterdiniz? Türkiye'de ezanın hangi dilde okunmasını isterdiniz?

Anketli Soru. Türkiye'de ezanın hangi dilde okunmasını isterdiniz? Türkiye'de ezanın hangi dilde okunmasını isterdiniz?

• Türkçe okunsun
    12% (4)42% (16)28% (20)Oy Ver
  • Arapça okunsun
    70% (23)37% (14)52% (37)Oy Ver
  • Türkçe Ve Arapça okunsun
    6% (2)5% (2)6% (4)Oy Ver
  • Türkçe, Arapça ve Kürtçe okunsun
    3% (1)0% (0)1% (1)Oy Ver
  • Ezan okunmasın
    3% (1)5% (2)4% (3)Oy Ver
  • Bilemiyorum, emin değlim
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    6% (2)11% (4)9% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• isterse fransizca okunsun, tahammulum yok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Birakin artik su salak tartismalari oldugu gibi kalsin bilime yonelin bilime vay basi ortsekmi acsakmi vay ezan soylemi okunsa vay sagcimi solcumu yediniz bitirdiniz lan ulkeyi sagli sollu musluman gayrimuslim

0|0
    0|0
  • arap özentisi olmayın efsane olun

0|0
    0|0
  • kuran, türkçe okunmalı. Çünkü, anlaşılması gerek. Ezanın ise anlaşılmasının bir önemi yok, dini ritüel olarak arapça okunabilir. Kilisede latince ayin yapıldığı gibi

0|0
    0|0
  • Hangi dilde okunursa okunsunda hoparlörleri limitin 2 3 kar ustunde calistiriyorlar onu engellesinler.

0|0
    0|0
  • Biri gelip devrim yaptım diyip lobotomi dili diye dil icat ettim, bunu konuşcaksınız artık diyip dil devrimi yapsa ezan lobotomice mi okunsun denilecek? Aklı evvellere göre değişecek kadar boş birşey değil din. Arapça okunmalıdır.

0|0
    0|0
    • Sanıyorum burdan o küçücük beynin ile Atatürk'e gönderme yaptın , buradan belirtmek isterim Atatürk dilini değiştirmedi , arap alfabesinden latin alfabesine çevirdi ki , gelişmiş medeniyetler ile iletişimin daha rahat olsun Türkiye'dekiler Avrupa dillerini rahat öğrensin daha hızlı kalkınalım diye bide üstüne alfabe öğrenmesin diye ey cahil arap yalayan seni.

• Türkçe. Sonuçta kendi dilimiz. ya da her mahallede oylama yapılsın. mesela a mahallesi Türkçe dediyse orda Türkçe okunsun b mahallesi arapça dediyse arapça okunsun. Ama ben Türkçeden yanayım.

0|0
    0|0
  • Biz türküz türkçe anlıyoruz. Anlamadigimiz biseyi dinlemenin bir anlami yok. Arapca okuyup dilemeyle türkçe okuyup dinlemenin arasinda hicbir sevap farki yok.

0|0
    0|0
  • Arapça okunsun

0|0
    0|0
  • Okunmasın

0|0
    0|0
  • Anlamadıktan sonra neye yarar. Arabistan değil burası.

0|0
    0|0
  • aslında ezanı arada değiştirelim hep aynı

0|0
    0|0
  • türkçee

0|0
    0|0
  • Latince mi okunsun

0|0
    0|0
  • Lehçe veya Rusça

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hangi dilde okunursa okunsun mehmet akif in dediği gibi ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli hiç kesilmesin yeterki

0|0
    0|0
  • Türkçe.

0|0
    0|0
Yükleniyor...