Kafası tabiat bilimine çalışmayan kitap okumayı sevmeyenler namusa gelince alim kesiliyor neden?

Babasından dedesinden amcasından ve çevresinden öyle görmüş diye bazı şeyleri doğru zannedenler var. Düne kadar namus belasınıda gereklilik zannediyordu bunlar. Her yerde kazıklanır, hükümet parasını çalar, iş yeri maasından çalar, cami hocası doğruyu anlatmaz beynini yıkar, onlarca kızı elden geçirir kumara içkiye vsye bulasır dünya yasamı haram ve mekruhtan ibarettir ama evliliğe geldimi kendisi ak kaşık gibi utanmadan kızın zarını sorgular. Bu bir türk örfü değildi. Araplardan islamı alırken saçma örf ve adetleride aldık.

0|2
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Diğer kısmına girmeyeceğim de kafası doğa bilimlerine (FEN) basmayan insan gereksiz insandır.

Oh be hep bunu söylemek istemişimdir.

Neyse, artırıyorum... Kafası doğa bilimlerine basmayan insani sosyal bilimlerden de anlamaz. Bu bilimler bir tür hiyerarşi içinde sonuçta. Önce fen bileceksiniz ki günlük hayatı yorumlayın. Ben çok gördüm, çok insan tanıdım ehi ehi diye olmuyor. Kahve ağası mısın sen? Sonra bütün gün salak salak şeyler okumak zorunda kalıyorum.

Namusa gelince alim kesilen, bunu herhangi bir şekilde temellendiremiyor, ortaya kendine ait orijinal 2 cümle kuramıyorsa o da hıyarın tekidir. Kendine ait bir düşünce sistematiği oluşturanları tenzih ederim, canımsınız.

Saygılar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu arap orfu değil bu kurt orfu sigir. Mudlumanligi kotuleyeceksin bari ne olduğunu arastir

0|0
    0|0
    • sığır babandır kürtlerde bu saçma adeti araplardan alıyor cocuklarla evlenme adeti nerden geliyor sanıyorsun daha kız oğlan kızkan alıyorlar

• Töre cinayetleri , çocuk gelinler vs hepsi doğudaki pislikler de var. Kürtler muslumanliktan önce de farklı değildi çoğu pislik aşiret saçma sapan zerdüşt adetleriyle yasardi. Bugün de güya müslümanlar sorsan ama tore herşeyin üstündedir der gider kizini gözünü kirpmadan vurur. Muslumanlik bu değil

Kızlar Ne Diyor 4

• Kim namus ve ahlak şovalyeliği yapıyorsa bilinki en namussuzu o'dur

0|1
    0|0
  • Olayı direk araplara bağlaman saçma herkesin kendisine ait bir kültürü vardır. Kimse birbirlerinden doğrudan etkilenip o kültürü kendi kültürüne eklemiyor. Sadece bazı şeylerden etkilenip bir süre o kültüre yakın yaşamış olabilirler. Ama bu tamamen o kültürün kopyası olduğumuz anlamına gelmez. Hem bir insan kültürüne bağlı yaşıyor diyede bir şey söz konusu olamaz tam anlamıyla. şu an Türk kültürüne bağlı olarak yaşamamız gerekiyorken. Çoğumuz diğer kültürlerin yaşantısına yakın olarak yaşıyoruz. Günümüz yüzyılında kültürün bile söz konusu olduğunu düşünmüyorum ben. Amerika kültürü gibi giyiniyoruz gerekirse onlar gibi yiyoruz.. Bazı kesimimiz asya kültürüne imreniyor onların giyim tarzını onlara ait bir kaç şeyi benimsiyor ve yaşamına katıyor. Aslında tek bir kültüre bağlı olarak yaşamıyoruz.. Ve söz konusu insan kendi yaptıklarından gene kendisi sorumludur. Düşünce yapısı gereği iç dünyası gereği gerek ne kadar bilgi sahibi olduğu gerek vicdanı.. ve gerekse kişiliğii D:

0|0
    0|0
  • Olayı sadece arap diye algılaman hata ki tarihe baktığında zaten islamiyetten önceki Türk devletlerinde de bekarete önem veriliyordu şöyle ki;Türkdoğan'a göre bekaret anlayışı Türklerde, İslamiyet'ten önce de vardı. Türkler bakire kız için, 'kapaklığ' yani kapalı kız diyorlardı.

Öbür dediklerine de bir nev'i katılıyorum : Aklı her türlü pisliğe çalışan ona buna "ben alimim" edasıyla caka satan kişiliklerin aslında özünde hiç bir insanoğluna yakıştırılmayacak kadar abuk eylemler sergileyenlerin ne yazık ki toplumumuzda çok rastlanır olduğu gerçeği...

0|0
    0|0
  • aynen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• cevap vermek yerine ayağa kalkıp alkışlamalıyız...
    allah bunu yazabilen ve daha fazlasını yapabilen zihinleri başımızdan eksik etmesin...
    umarım azınlıkta kalmaz bu müthiş yaklaşım

0|0
    0|0
  • helal olsun.

0|0
    0|0
  • evet öyle birde böyleleri namuslu zanneder kendilerini çok var çevrede

0|0
    0|0
Yükleniyor...