Sizce Türkiye Müslüman bir ülke mi yoksa laik bir ülke mi? Anket yapıyorum katılın?

Sizce Türkiye Müslüman bir ülke mi yoksa laik bir ülke mi? Anket yapıyorum katılın?

• Laik devlet
    60% (6)48% (16)51% (22)Oy Ver
  • Müslüman devlet
    40% (4)52% (17)49% (21)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ankette hakedilem bir seçenek yok maalesef.

Çünkü Türkiye, hak ettiğini bulamamış, eğitimin, eğitim sisteminin yanlışlığından ötürü, kendini geliştirmeyen, geliştirmesi engellenen bir ülke...

Çünkü Türkiye müslümanlık anlayışını yanlış ellerden öğrenmiş, islâmın güzelliklerinin değil, cezalarının ön plâna çıkarılarak dine korku yollu teşvik edildiği bu nedenle yeni nesilin dinden elini çabuk çektiği fakat göstermelik Müslüman olduğu bir ülke...

Çünkü Türkiye, herkesi ayrı ayrı yorumlayabilen değil, belli başlı bir konu üzerinde sadece 2ye bölünerek taraf tutup bunu cinayet işlemeye kadar getirebilecek bir ülke.

Çünkü Türkiye lâik olması gerektiğini bilen, ancak dinin cezalarını, bahsettiğim gibi, ön gösterimde olduğu nedenle laikliği bile kısıtlanan bir ülke...

Ve Türkiye; Kuranı Kerimi açmamış kulaktan bilgilerle müslüman olanların, Milli duyguyu benimsememiş Laikliği yanlış bilenlerin, eğitimsizlerin ve bu nedenle kolay kandırılabilenlerin ülkesi...

Ülkemi ve insanlarını seviyorum... Açın gözünüzü, eğitin kendinizi. Dinimizi hak kitabından, devletimizi şanlı tarihinden öğrenin...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tartışmaya açık bir konu değil.
    Türkiye Laik bir ülke ve öyle kalacak.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• ya böyle anket olur mu ALLAH aşkına :-) :-) :-) Müslüman devlet zaten Laik olmak zorunda... Siz size öğretilenlere değil bu verdiğiniz zıt gibi duran "Müslüman" ve "layık" terimlerinin açında sözlükteki tam anlamına bakarak karşılaştırın ve "hiç düşünce" modunda tekrar değerlendirin bu mevzuyu...

0|0
    0|0
  • Müslüman devlet

0|0
    0|0
  • kıçı başı belli değil orası kesin

0|1
    0|0
  • müslüman bir devlet olmaz ki

0|1
    0|0
  • Türkiye milletin çoğunluğuna göre bakılırsa müslüman bir ülke, din kişi için ibadet Allah ile kul arasında olduğu için ve ayrıca dini görüşü farklı olanların üzerinde zorlama yapılamıycağı için din ve devlet işlerinin birlikte yürümesi aykırı bulunmuştur. Yönetim şekli laiktir (sözde)

0|0
    0|0
  • Muslumanligin m si yok..

0|0
    0|0
  • kararsızım

0|0
    0|0
  • Musluman

0|1
    0|0
  • Ne laik ne müslüman çünkü ben laik im diyenler laikliği doğru yaşamıyorlar ben müslümanım diyenlerde islam ı doğru yaşamıyorlar ikiside değil onun için

0|0
    0|0
  • Anayasada laik yazıyorsa laiktir. iyikide laik

0|1
    0|0
  • resmi olarak laik ama islamın hüküm sürdüğü bir ülke

0|0
    0|0
  • Anketlik bişey yok zaten laik sistem...

0|0
    0|0
  • İkiside değil

0|0
    0|0
  • İkisi de değil yok o yüzden malesef oy veremiyoruz

0|0
    0|0
  • Laik devlet müslüman millet ♥¿

0|0
    0|0
  • Tr; müslümanlarin sayıca fazla olduğu bir ülkedir lakin devletin yönetimde tâbi olduğu kaideler, İslâmî kaideler değildir. Fıkhen Tr, "dârülharp"dir. Ne manaya geldiğini de bizatmet araştırıverin. Ayrıca bu topraklarda İslâm'ın kudretini kıranlara da; bütün mevcûdâdın ve mahlûkatın laneti onun/onların üzerine olsun...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Müslüman ulkeden cikmaya basladi çoktan

0|0
    0|0
  • Ne tam anlamıyla Müslüman ne de tam anlamıyla Laik ne olduğu belli değil işine geldiği gibi...

0|0
    0|0
  • böyle soru mu olur ya? müslüman devlet diye bir devlet şekli mi varmış?

0|0
    0|0
Yükleniyor...