Hayata bakış açınızı değiştiren olaylar var mı?

Düşünce, bütün düşünceleriniz değişir hayata karşı. Eskisinden daha güçlü mü olursunuz yoksa yenilmişliğinizle mi kalırsınız?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Çok sorguladım üniversiteye başlamadan önce..

"Neciyim? Nerden gelip nereye gidiyorum? Bu hayatta ki vazifem nedir?"

"Allah bizi niye yarattı? Tamam iman etmek için de ben onun varlığına iman ettim bitti mi? Niye 60-70 yıl yaşıyoruz o zaman?"

Çok sordum.. Ama Elhamdulillah Rabbim bu soruların cevabını bulduğum bir kitapla tanıştırdı..
    "Risale-i Nur Külliyatı"

Zerre şüphe bırakmadan ikna edici cevapları buldum.. Şimdi ise Rabbime layık kul olmaya çalışıyorum..

#Vesselam

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Her olaydan sonra daha güçlü hissediyorum her şey tecrübe :))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• AIIah için ateşe atıImak vardır. Lakin ateşe atıImadan önce kendinde İbrahimIik oIup oImadığını araştır. Çünkü ateş, seni değiI, İbrahimIeri tanır ve yakmaz!

1|1
    0|0
  • Hayatın sanal bir gerçeklik olduğunu idrak etmeye çalışıyorum. Burda olan herşey sadece düşünceden ibaret. Güçlü olmak veya yenilmek yok. "Yapmak" var.

1|0
    0|0
    • Bir şeyler yaptıkça bu düşünce olmaktan çıkmıyor mu nasıl düşünceden ibaret oluyor?

• Gözlerini kapat kulaklarını tıka ve asla birşey düşünme. O an dünya ne kadar var?
      Şartlandırılmışız herşeye mesela "inşaat sesi insanı rahatsız eder", "biri vefat ettiğinde üzülmeliyiz gibi".
      Şimdi düşün inşaat seslerine bayılıyorsun ve kuşlardan nefret ediyorsun. Bir an bile olsa hayatın ne çabuk değiştiğinin farkına varırsın.

Bedenin sanal gerçeklik gözlüğün ve ömrü belki 40 yıl. Yapman gereken bu zamanı en iyi şekilde geçirmek, ve düşlerinle

• Kendimizi odakaldığımız için değil her kayıba insan üzülür bu duygu insanda olduktan sonra düşüncelerimle onu nasıl inkar ederiz? Size kolay gelsin :) zor bir durum

• tepki verir..
    üstesinden gelirim..
    eskisinden daha güçlü ve daha motive olurum hayata karşı..

1|0
    0|0
  • Var. ..

1|0
    0|0
  • Bir cok

1|0
    0|0
  • Hata yaptikca daha da gucleniyorum.

1|0
    0|0
  • Hayat karşı herseyim aynı ama insanlara karşı durusum değişiyor yaşadıkça gordukce

1|0
    0|0
  • dedemin vefatından ve yakalandığım hastalıgımdan sonra hayata dair tmmen hersy değişti

1|0
    0|0
  • Eskiden güçlü ve mutluydum.
    Babamı kaybettikten sonra hiçbirşeyin anlamı kalmadı benim için.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet var.

1|0
    0|0
  • Evet dost kazığı yemek mesela

1|0
    0|0
Yükleniyor...