İslami yaşam konusunda nekadar özverilisin. gerçekten müslüman gibi yaşayabiliyormusun. ya da osmanlıyı özlüyormusun?

günümüzde müslümanmısın sorusuna elhamdülillah diye cevap veren çoğu müslüman kardeşimizbe yazıkki islamdan bir haber. bu öyle bir müslümanlikki araba kullanıp fireni kullanmamak gibi. mesela sinamaya gidipte gözünü kapamak gibi. ya da ; -hangi takımı tutuyorsun; galatasaray -bir oyuncusunun ismini söyleyebilirmisin;😶😦 -peki en son hangi maçını izledin ; hiç maçını izlemedim. işte bu diyalog kadar içler acısı hani böyle içi boş bir islam var ülkemizde benim merakım ise bu göruşletime senin katılıp katılmadığın ve kendini bu düşüncenin neresinde gördüğün ve bu durumdan rahatsızmısın. kendini bu yönde değiştirmek geliştirmek için çaba göstetiyormusun.

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Namaz kılmada bile zorluk çekiyorum :( Ben en başta farz ibadetlerimi ki aslında sadece namazı bir düzene koyar istisnasız kılarsam diğer konularda iyiyim Allah a şükür :)

0|0
    0|0
    • şöyle düşün nasıl yemek yemeye su içmeye zorluk çekmeden zaman bulunuyor namazda abdestle birlikte 1 saate tekabül ediyor. rabbim sana günde 24 altın vermiş onun bir altınını sana veren için harca. böyle motive etmeye çalış kendini. sana sayisiz nimetleri veren rabbim senden çok az şey istiyor.

• Şu an yolunda zaten sabahı da hallettim mi tamam :)

• inşallah edersin zor ama manevi lezzeti büyük

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• kardeş ben ateistim ve bir soru paylaşmak istiyorum bunu istediğin kişiye sorup cevabını getirirsen sevinirim allah ne yapmaya çalışıyor islama inanmamızı istiyor inanmazsanız cehennemde yakarım sonsuza kadar diyor diğer bazı dinlerde de bu var neden onları değil islamı seçeyim diyorum e islamın ispatları var diyorlar peki neden doğa üstü ispatlar yok diyince de o zaman imtihanın anlamı kalmazdı diyorlar yani hem ispat gösteriyorlar ispatı görünce de imtihanın anlamı kalmıyormuş neyin kafası bu sakın sizin gösterdiğiniz o ispatlar çakma olmasın?

0|0
    0|0
    • Muslumanlik ilk insandan günümüze gelen tek din kardeşim. Hangi din bunu kabul etmiş? Biz hicbir peygamberi yalanlamiyoruz ama 1 yahudi Muhammed as. a demedigini birakmiyor ya da Hristiyan farketmiyor. Her gelen peygamberden sonra din bozulmuş ve yenisi gönderilmiş bunda mantik dişi ne var?

• @solomonkAne yok kardeşim öyle değil önce bir makinayı icat eden düşünen oluşturan yaratan ki bizi yaratan Allah kendi kendimize olma gibi şansımız yok eğer varsa oluşan birşeyden bilgi versin bana

• @cankall Adamla konuştum 1 saat Allahi zaman faktörünün içine koyuyor. Anlamiyor ya da anlamak istemiyor abi bosver

• elhamdülillah tecavüzümüzü 5 vakkt aksatmıyoruz.

0|0
    0|0
  • özlemiyorum bence herşeyin azı karar çoğu zarar...

0|0
    0|0
    • osmanlıdan kastım sadece hilafet ya da padişahlık deyildi ama yine saol😉

• görüşüme saygı gösterdiğin için teşekkür ederim :)

• Tam ortasında kardeş bilen bilmediğini öğrenen ama uygulama da zaafları olan biriyim yani nefsim ile çatışma içindeyim

0|1
    0|0
Yükleniyor...